Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Póthagyatéki eljárással...

Charlie30 kérdése:

Póthagyatéki eljárással orvosolható az alábbi probléma? Hogyan hajtható be az örökösön az örökölt tartozás?

Figyelt kérdés

Előre is köszönöm a segítséget.


Két kérdésem lenne:


1. Örököltem egy ház 25%-át, amin jelentős összegű jelzálogkölcsön van. (Pl. 10 millió Ft-ot ér a ház, a jelzáloghitel tőketartozása pedig 8 millió Ft.) A hagyatéki tárgyalás egy éve lezajlott, akkor nem mondtam le az örökségről, viszont most azt hiszem, ez nem volt jó döntés, mivel a ház pedig nehezen eladható. Lehet-e ezen módosítani? Lemondhatok-e utólag az örökségről pl. póthagyatéki eljárás során?


2. Olvastam, hogy az örökös csak az örökölt vagyon erejéig felel az örökölt tartozásokért. Ez a gyakorlatban mit jelent?


Azt, hogy ha nem fizetem az örökölt hitelt, akkor csak az örökölt vagyont árverezhetik el, de pl. már a fizetésemből nem tilthatják le a tartozást?


Azt, hogy ha pl. 2.5 millió az örökölt vagyon rám eső értéke, akkor legfeljebb ennyi pénzt hajthatnak be rajtam?


2012. szept. 23. 12:09
 1/3 anonim ***** válasza:
A fizetésedből nem fogják letiltani,hiszen nem te vagy/voltál az adós.Ha jelzálog van az ingatlanon,amit senki nem fizet,akkor az örökséged úszott.Gyakorlatban amennyit örököltél,annyi tartozást is vele együtt.Magyarán semmit sem örököltél.
2012. szept. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a választ.


A bank nem tudja, hogy az egyik adós (édesanyám) meghalt, a másik adós (édesapám) eddig rendesen fizette a törlesztőrészletet.

A közjegyző mondta, hogy amint megtudja a bank, hogy édesanyám meghalt, megpróbál majd engem is bevonni a kölcsönügyletbe. Ha jól értem, amíg nem írok alá semmit, addig "csak" a házat veszíthetem el, a saját ingóságaimat nem.

2012. szept. 23. 15:52
 3/3 anonim válasza:
Régi kérdés,de mi lett végül?Csak az ingatlannal feleltél a tartozásért?
2022. aug. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!