Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy telefonbeszélgetésről...

Egy telefonbeszélgetésről készült hangfelvétel felhasználható bizonyítékként bonyodalmak nélkül? Azért más ez, mint a többi hasonló kérdés, mert itt telefonbeszélgetésről van szó, amit a telefon rögzített.

Figyelt kérdés
Csak végső esetben szeretném, mert nem akarom bajba keverni a másik felet, de fontos lehet, mint bizonyíték. A probléma a következő, elvileg ha a beleegyezése nélkül készítettem felvételt (nyilvánvalóan így volt), akkor személyiségi jogokat sértettem. Ellenben a telefontársaságok minden hívást rögzítenek. A rendőrség kikérheti ezt (meddig őrzik meg ezeket a felvételeket?). Ezt a procedúrát leegyszerűsítendő gondoltam, hogy bevetem a saját felvételem. Ez mennyire korrekt? Csak 100%-ban biztos választ kérek.

2012. okt. 3. 09:42
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Egyetértek, én is szoktam felvételt készíteni párbeszédekről, ha úgy érzem, hogy később jól jöhet. Akár elfogadják, akár nem, inkább felveszem. Eddig ugyan nem kellett, de azért a szó elszáll, az mp3 megmarad.

:)

2012. okt. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Elvileg csak akkor használható fel bizonyítékként ha a másik félnek tudomása van arról, hogy hangfelvétel készült. A telefonbeszélgetés elején bemondod, hogy tájékoztatom, hogy a beszélgetést rögzítem stb.

Ha vonalas vagy ISDN telefonról szeretnél felvenni akkor a telefonbeszélgetések rögzítésére az alábbi oldalt ajánlom:

www.szoftverbox.hu

2015. aug. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!