Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha igazoltat egy rendőr/közter...

Ha igazoltat egy rendőr/közteres, megteheti ezt?

Figyelt kérdés

Tudtommal, ha hivatalos személy igazoltat, akkor a birtokába került okmányokat/adatokat nem adhatja ki harmadik félnek.


Gondolkodtam más példán, de nem jutott eszembe, így ezen keresztül vázolom fel a kérdést:

Ellenőrök Kis Pistát bliccelésen kapják, de Pista nem hajlandó átadni az iratait az ellenőröknek. A közelben lévő közterületesek/rendőrök is beszállnak a pótdíjazási eljárásba, nekik már átadja Pista az iratait, de felszólítja a köztereseket/rendőrt, hogy nem járul hozzá, hogy harmadik félnek átadja az adatokat.


Életszerű a felvetés?



2012. okt. 5. 09:41
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
82%

"Úgy van, ahogy az első írja, a rendőr felírja az adataid, bent készít róla jelentést, majd csatolja mellé az adataid.

Aztán a xy cég meg kikérheti.

Jah és az is igaz, h ki kell fizetni a rendőri intézkedés díjat, ami vagy 40 ezer."


Ez bizony így van, a kérdező feleslegesen erőlködik.

2012. okt. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

megerősítem, rendőrtől tudom, így van.

kisköcsög távolsági buszon suttyóskodott, a szolg, igazolvánnyal utazó, mellette ülő 20 éves rendőscsaj igazoltatta, a busztársság meg szépen kikérte az adatait, és megkapta a büntijét...

2012. okt. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

" A rendőr állampolgári kérésre köteles igazoltatni" Rendőrségi törvény


Az adatokat harmadik személynek csak írásbeli kérésre, indokolt esetben adhatja ki.

Kb. ezt magyarázza neked mindenki, de te erőlködsz a hülyeségeddel!

2012. okt. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!