Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen következményei vannak...

Milyen következményei vannak manapság a drogfogyasztásnak?

Figyelt kérdés
Mármint jogi. Mit lehet tenni ha munkahelyemen tapasztalom ezt főnökeim körébe? A munkáltató kötelezheti e őket drogtesztre? Vagy egyáltalán kinek lehet ezt jelenteni ha nekünk dolgozóknak ez nem tetszik?
2012. okt. 17. 18:06
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

"De a kokaint vagy a morfiumot igen. Kérdésed van?"


Van. Tudnál nekem mesélni, milyen a morfium hatása alatt lenni?

2012. okt. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

A kérdésedre válaszolva: Magyarországon a kábítószer terjesztése és birtoklása büntetett. Ha valakinél egyértelmű, hogy drogozik, de nem találnak nála kábítószert akkor nem vonható büntetőjogi felelősségre. Hogy jobban értsed a dolgot, ha valaki nincs belőve de a rendőr megmotozza és talál nála egy adag heroit azt letartóztatják, ha valaki az utcán botladozik mert be van lőve heroinnal de nem találnak nála anyagot, semmit nem tehetnek vele.

Ennyit a jogi következményekről.

A munkahelyi következmények a munkaadótól függnek. A munkaadó dönthet úgy, hogy drogtesztet csináltat az alkalmazottjaival és kirúghatja akinél pozitív az eredmény.

Szerintem amíg nem okoznak más problémát (pl: lopás, erőszakos irracionális viselkedés, stb) addig nem indokolt és nem is etikus feljelenteni őket.

Az én álláspontom az, hogy mindenki azt csinál amit akar amíg nem károsít meg és nem veszélyeztet másokat.

2012. okt. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!