Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jól tudom, hogy a készpénz,...

Jól tudom, hogy a készpénz, banki betét, megtakarítás is ingóságnak minősül?

Figyelt kérdés
2012. okt. 21. 01:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Miért, szerinted ingatlan?
2012. okt. 21. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Jól. Csak nem vágom, hogy számodra ez miért kérdés?
2012. okt. 21. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
54%
Igen.
2012. okt. 21. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Az utóbbi kettő: egy pénzintézettel szembeni követelés nem ingóság. Ingó vagy ingatlan csak a Ptk. értelmében vett "dolog" lehet - a számlakövetelés nem dolog, ugyanis az csak testi tárgy lehet.


A kp. már ennél érdekesebb kérdés, intuitívan azt vágná rá az ember, hogy ingóság. Itt felmerül azonban egy szövegezési gond: a Ptk. szerint a készpénzre a dologra vonatkozó szabályokat kell alkalmazni, amiből fordított logika alapján az következik, hogy az amúgy nem minősül dolognak (ha amúgy is dolognak minősülne, miért lenne lenne benne ez a bekezdés a Ptk.-ban?). Viszont ha valami nem dolog, az nem lehet ingóság sem, mert ingó vagy ingatlan csak a Ptk.értelmében vett dolog lehet.


Szóval egyik sem ingóság, mivel az ingóság a dolog alfogalma és ezek közül egyik sem dolog.

2012. okt. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Egy szerződés miatt kérdeztem,mert én sem tudom rá a pontos magyarázatot.

Egy jogász ismerősöm és az ügyvéd szerint is aki a szerződést csinálja mindegyik ingóság.

2012. okt. 21. 15:42
 6/13 A kérdező kommentje:
Amúgy köszönöm a válaszokat
2012. okt. 21. 15:42
 7/13 anonim ***** válasza:
Én is jogász vagyok (4.). Azt hogy miért fontos ez neked még mindig nem értem, ezek inkább jogelméleti kérdések. De én tartom magam a véleményemhez.
2012. okt. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Egy szerződéshez szükséges,de nem is az volt a kérdés,hogy ez nekem miért szükséges,nyilván magánügy.

Most kaptam meg az ügyvédtől a tervezett szöveget és azért kérdeztem

2012. okt. 21. 16:02
 9/13 anonim ***** válasza:
Nyilván magánügy, csak érdekelt volna, hogy Téged miért érdekel egy ilyen elméleti jellegű kérdés, aminek gyakorlati vetülete nem sok van.
2012. okt. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én is jogász vagyok, és ingóság.

Pl. öröklésnél is ugye lehet ingatlant meg ingóságot örökölni. A pénzbetét, készpénz, stb. minden ingóságnak minősül.

2012. okt. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!