Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A 400 milliárdos megtakarítás...

A 400 milliárdos megtakarítás az Országgyűlési képviselők MELLÉKjövedelméből bőségesen kitelne! Hol van a felelősség vállalása, a közös teherviselés abban amit TETTEK? Ők a legbűnösebbek!

Figyelt kérdés
Tisztelettel kérek mindenkit a véleményét ne dúrván tegye! Ha pontos az információm akkor egyedűl a Matolcsy Úr az aki minden hónapban a fizetéséből egy részt ad az Államadósságra. Szeretném ha ezt a körülményt figyelembe vennék! Köszönöm.
2012. okt. 6. 17:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Matolcsy úr, ha ad is valamennyit, könnyen megteheti, mert futja abból a pluszból, amit az egy kulcsos adó bevezetéséből kap.

Nem kellene megszorítás, ha az egykulcsos adót újra progresszívvá tennék. Nem lenne emiatt 4-500 milliárd bevételkiesése a költségvetésnek.

2012. okt. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%

Pintér 2010-es jövedelme kb 1.6-1.8 milliárd volt...

A régi politikusok közül sokan hatalmas vagyon fölött rendelkeznek!


A fidesz a legnagyobb tolvaj banda! MSZP dettó!


És én akkor szakítottam a Jobbikkal amikor kiderült hogy több vezetőjüknek akkora villája van amihez én egész életemben nem keresnék eleget!

Honnan a jó fenéből szedtek össze pár év alatt százmilliókat???

2012. okt. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Matolcsy ÚR könnyen osztogatja a fizetését, mert nem ő dolgozik meg érte. A mi vérrel, verejtékkel megtermelt adófintjainkból él.
2012. okt. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 belapus ***** válasza:
100%
Úgy látom, a közös teherviselés abból áll, hogy az országgyűlési képviselők KÖZÖSen eldöntik, mekkora TEHER nyomja más emberek vállát. :)
2012. okt. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Mi ezena vicces, inkább szánalmas, de fő az optimizmus.
2012. okt. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Hát..!..nem akartam káromkodni.!
2012. okt. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ha a politikusok fele annyira megszorítanák magukat mint amennyire a népet akkor vissza tudnánk fizetni az államadósságot


Ha annyira megszorongatnák magukat mint ahogyan a népet akkor meg Ausztria színvonalon élhetnénk

2012. okt. 7. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
1/7-es:Elmondanád a lényegét az egykulcsos adó progresszívé való tételének? Akik nem pénzügyesek és erre járnak művelődni azok is megértsék? Köszönöm Neked!!!!!!
2012. okt. 7. 04:33
 9/12 anonim ***** válasza:

"egyedűl a Matolcsy Úr az aki minden hónapban a fizetéséből egy részt ad az Államadósságra. Szeretném ha ezt a körülményt figyelembe vennék! Köszönöm." Arról, hogy milyen mértékben, persze nem olvasni. Mellesleg Gyurcsány egész képviselői fizetését jótékony célra fordította (igaz, volt neki bőven elég egyéb bevételi forrása is, csak a tény kedvéért mondom).

Ezt a kérdést én elég populistának tartom, mint ahogyan azt is, hogy a jelenlegi képviselők számát lecsökkentik kb. kétszázra.

Én boldogan fizetnék ennyi pénzt a politikusainknak, ha mellette nem lopnák szét az országot, becsületes és minőségi munkát végeznének, és valóban az ország lenne az első a sorban, a sajátjuk meg sehányadik.

A politikusok "darabszámával" meg az a baj, hogy látszólag mennyit lehet vele spórolni, meg mindenki utálja a politikusokat, és így a választók kedvében lehet járni, csakhogy a megspórolt pénzt, több személyi asszisztensre, stb. fog elmenni, és ami a még rosszabb, a népakaratot erősen torzítja a választásoknál. Sarkítva: ha lecsökkentenék egy "parlamenti képviselőre" az "országgyűlést", akkor az lenne az az egy fő, aki a legtöbb szavazatot nyerte, de ez akár simán lehet, hogy csak az ország 10%-ának az akaratát tükrözné, a 90% többi képviselőjelöltre szavazó állampolgár akarata semmivé válna. most is ez lesz, a csökkentéssel csak az erősebb (legalábbis győztes) párt jár jobban.

2012. okt. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

A képviselői létszám még akkor lett meghatározva amikor "Magyarország partjait három tenger mosta"!Jogos igény arra,hogy a termelő munkához legyen igazítva az aki abból él amiért mások dolgoznak!Megfordult a rendszerünk mert mára pontosan annak nincs becsülete aki a bevételt hozza.Úgy gondolom a politikusok és azok a szervek akikhez befut az adófizetők pénze eljátszák a Fő Istent,túlértékelték magukat! Visszatérve a képviselőkre:Nekem az a meglátásom,jó páran vannak országos képviselőként akiket meg sem szavaztak!!!!Szóltál Gyurcsányról is.Valóban azt mondták a fizetéséről lemondott,de megvette az állami ingatlant potom pénzzért,majd azt busás összegért bérbe adta a Magyar Államnak.Sokkal több jött be neki a bérleti díjból mint amiről lemondott.Biztosan emlékszel amikor közzétették mennyi volt az éves nyeresége!?

A Matolcsy Úrról még nem derült ki olyan amire azt mondanám több mint erkölcstelen és az adófizetők terhére nyerészkedne, a cselekedetet ugyanúgy kellene bűntetni mint a közönséges lopást,rablást.

Vannak régóta felosztott megyéink és arra gondoltam,megyénként legyen a képviselő választás. A megye lakossága tudja követni,hogy akinek bizalmat ad az megérdemli-e?Legyen jogosultsága a megye lakosságának ellenőrizni:volt-e bűntetve,iskolai végzettség,szakterület stb. A költségvetésből való pénzfelhasználáshoz pedig, civil polgárok (esküdtek munkájához hasonlóan)dönthetnének,ha nem tudnak akkor népszavazás.Nyugodtan megvádolhatsz álomvilágban élek.Ha nagyon sokan akarjuk akkor szerintem véghez lehet vinni.

2012. okt. 7. 17:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!