Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az embernek mennyire van...

Az embernek mennyire van magánélete egy rendőrségi eljárással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Azaz tök legálisan megtehetik, hogy minden magánéleti titok kiderül, csak mert ők valami baromság miatt "nyomoznak"? Aminek az is lehet a vége, hogy nem is lesz semmi, és megszüntetik az eljárást.


Arra gondolok konkrétan, hogy pl egy olyan pitiáner dolog miatt, mint pl "zaklatás e-mailen" feljelentés miatt lefoglalják a számítógépet. Oké, eddig még érthető, mert mondjuk kell a szakértőnek stb. Viszont azon a számítógépen vannak nagyon kényesen magán jellegű dolgok is, de olyan, aminek köze nincs semmilyen bűncselekményhez, de persze így akkor a frász se tudja, ki lát bele, és hova terjed el a hír. Pl. van lementve videobeszélgetés az egyik igen élen járó olimpikonunkkal, amelyen a fiújával dumálnak elég magánszférás-dolgokat, miközben persze az újságok bolondítják a népet az ilyen-olyan bombázó barátnős storykkal. Azaz kiderülne akkor az olimpikon srácról, hogy fiúzik, és nem is kicsit. A lányokhoz meg kb annyi köze van csak, hogy néha lát egyet-kettőt az utcán, na de persze aki a pletykalapokból tájékozódik, annak ugye az a hihető verzió, hiszen "egy olimpikon mégse lehet má bu...i". Valahogy nem fér bele a mai magyar összképbe.


Csak aztán egy ilyen rendőrségi lefoglalás esetén meg visznek mindent, és a fene se tudja ellenőrizni, hogy éppen mikbe turkálnak bele, és aki bele turkál, az meg mit fog magának kimenteni, mert izgalmasnak találja, hogy na most jól lebukott a nagy élsportoló srác.


Mit gondoltok erről? Esetleg jogász tud valamit mondani? Az ennyire privát életből származó "nyomok" miért kerülhetnek más emberek kezébe? Ez ellen nem lehet tenni jogi úton? Onnantól kezdve, hogy ők elviszik a gépet, benne a 3 winyóval, hát bizony elég érdekes magán dolgokat találnak rajta, és a frász se fogja tudni ellenőrizni, hogy aztán 1 héttel később mégis hogyan került X és Y pletykalap birtokába az a felvétel ...


Szóval ennyire nincs magánélete az embernek? Azért ez nagyon elkeserítő szerintem.



#rendőrség #magánszféra #magánélet #számítógép-lefoglalás
2012. okt. 29. 08:33
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Bármit megvizsgálhatnak, de mindent kötelesek utána bizalmasan kezelni.
2012. okt. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Hát kötelesek persze, de most őszintén, ha szépen jó pénzért kiadja a felvételt egy újságírónak jó pénzért, akkor kb mennyi az esély, hogy ezt rá lehessen bizonyítani?


(mellesleg utána már úgyis mindegy, mert ha ezt netán hivatalosan is elkezdjük kapargatni, azzal csak azt igazoljuk, hogy igaz a "pletyka").

Szóval magyarországon az a szó, hogy "kötelesek" meg hogy "bizalom", óóhh hát nem tudom, nekem mindkettő igen nevetséges.


De most komolyan, szted ebből mennyi teljesül a gyakorlatban?

2012. okt. 29. 09:32
 3/21 Andizsuzsi ***** válasza:
38%
Vajon az én gépemet miért nem foglalta le a rendőrség pitiáner e-mailos zaklatás miatt? Akkor kellett volna ezekre a dolgokra gondolni, amikor okot adtál a feljelentésre.
2012. okt. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 Andizsuzsi ***** válasza:
Amúgy miért van neked mások privát beszélgetése elmentve a gépeden?
2012. okt. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Kérlek gondold végig, amit leírtál! Adott egy ember, aki bűncselekményt elkövetve (mert a zaklatás nem piti ügy, hanem bűncselekmény) beleavatkozik mások magánéletébe. Ne hivatkozzon már a saját magánéletére a cselekmény miatt indult nyomozás során! Pláne olyan FELTÉTELEZÉSRE hivatkozva ne, ami szerint az eljáró rendőrségi szakértő is hozzá hasonló...


De maradjunk a te szemszögednél! Te hogyan gondolod a nyomozás végrehajtását? Az elkövető "bemondása" alapján kéne vizsgálni az adatokat, és amit nem említett, azt békén hagyni? Ezt te sem gondolhatod komolyan...


Amúgy épp most indítottál el egy pletykát egy elég látogatott oldalon. De ha viszontlátod egy bulvárlapban, biztos a rendőrök voltak...

2012. okt. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Nem fogják kiadni, szerinted bárkit ott érdekelnek a te magánügyi titkaid?

A bizonyítékok összegyűjtésével lesznek elfoglalva, nem a te magánbeszélgetéseiddel.

Ennyire ne legyél már elszállva magadtól, a kutyát nem fogja érdekelni, hogy te kivel mit beszélgetsz.

2012. okt. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Úr isten, ti nagyon el vagytok varázsolva ,....

Éppen aerról van szó, hogy egy FELTÉTELEZETT de valójában meg nem történt emailes zaklatás, amiről a feljelentő csak gondolja h ki is volt az, na de aztán azt is hozzá tettem, h nyilván majd szépen lezárják, mert rájönnek h mégse úgy van az! Ennyire sík egyszerűek itt páran?

Csak eközben meg nem kéne h bizonyos tök privát dolgok kiszivárogjanak.


Miért vannak elmentve? Na a másik okos ... Netán azért mert én voltam az, aki beszélt a sráccal, és a gép lementette? hidd el, én se örülök neki, hiszen a hülye bulvár nem hiába nyomatja a barom storykat, éppen elég a pletyka így is. Mindegy, szal ez itt most nem releváns, de örülök h páraknak azért a kötözködés jóval érdekesebb, minthogy a kérdésre válaszoljanak.


Utolsó:

Milyen pletykát és milyen oldalon indítottam el? ha így is lenne, majd a bulvár elintézi pár kamustoryval, ne aggódj, elvégre erre van kitalálva ... Csak azért szívesen megnézném! esetleg segítenél és elárulnád? köszi! most már felcsigáztál, h mennyire lehetnek képben így a külsősök ...

2012. okt. 29. 12:44
 8/21 A kérdező kommentje:

11:57

Gondolod te ......

Aztán nekem meg már vannak ezzel kapcsolatban elég érdekes tapasztalataim, de mindegy, nyilván nem fogom még ide se leírni. Ez van, sokaknak elég a felszín, de hát a valóság az kicsit baromira más .... (amiről viszont nyilván elég ha csak az a 2-3-4 ember tud, csak ott a gond, h a bulvár meg olyan szinten pofátlan, hogy na arra megint nem mondok inkább példákat ...)

2012. okt. 29. 12:51
 9/21 A kérdező kommentje:

Még egy kis aranyos dolog:


Már többször próbáltak bele keverni hasonlókba, érdekes módon mindig megszüntetés lett a vége, na de a lényeg az volt, hogy volt egy konkrét eset, amikor szépen kinyomtattak vagy 3000 oldalt (nem túlzok!!!), ami MSN-es beszélgetés volt, és akkor abból szemezgettek, hogy na XY-al miért és mikor meg hogyan voltam itt meg ott stb, de még ez se a lényeg, mert tételezzük fel h valami köze van az állítólagos nem létező bűncselekményhez (persze nem volt de sebaj, remélem, kifolyt a szemük, mire a 3 ezer oldalt átolvasták ...).


A lényeg az, hogy azért ebből a pár ezer oldalas MSN-es beszélgetésből pár oldalt azért csak "kifújt a szél az ablakon" valószínűleg, ugyanis aztán szó szerint viszontláttuk olyan helyen, ahol nem kellett volna. Na erről ennyit.

(tudom, nehogy azzal gyertek h minek mentettem le, mert tudom, igen, én voltam a barom, nem vettem észre h az MSN-en be van állítva mentésre ... ennyi, csak hát nekik meg izginek tűnt ugye, bár a bcs-hez semmi köze nem volt, amiért elvileg indult az eljárás, csak érdekes dolog volt ugye más magánéletében vájkálni, na főleg ilyen témákban ... ennyi).


De mi lenne az a pletyka?

2012. okt. 29. 12:59
 10/21 Andizsuzsi ***** válasza:

Biztos éb vagyok a sík hülye, de:


"Pl. van lementve videobeszélgetés az egyik igen élen járó olimpikonunkkal, amelyen a fiújával dumálnak " - ebből szerinted hol derül ki, hogy te vagy az egyik?


"Aminek az is lehet a vége, hogy nem is lesz semmi" - ebből pedig az derül ki, hogy az IS lehet a vége. De lehet, hogy nem? Vagy írjál konkrétan, és ne ködösíts, vagy ne mindet szidjál, ha félreértelmezzük, amit írsz.

2012. okt. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!