Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az embernek mennyire van...

Az embernek mennyire van magánélete egy rendőrségi eljárással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Azaz tök legálisan megtehetik, hogy minden magánéleti titok kiderül, csak mert ők valami baromság miatt "nyomoznak"? Aminek az is lehet a vége, hogy nem is lesz semmi, és megszüntetik az eljárást.


Arra gondolok konkrétan, hogy pl egy olyan pitiáner dolog miatt, mint pl "zaklatás e-mailen" feljelentés miatt lefoglalják a számítógépet. Oké, eddig még érthető, mert mondjuk kell a szakértőnek stb. Viszont azon a számítógépen vannak nagyon kényesen magán jellegű dolgok is, de olyan, aminek köze nincs semmilyen bűncselekményhez, de persze így akkor a frász se tudja, ki lát bele, és hova terjed el a hír. Pl. van lementve videobeszélgetés az egyik igen élen járó olimpikonunkkal, amelyen a fiújával dumálnak elég magánszférás-dolgokat, miközben persze az újságok bolondítják a népet az ilyen-olyan bombázó barátnős storykkal. Azaz kiderülne akkor az olimpikon srácról, hogy fiúzik, és nem is kicsit. A lányokhoz meg kb annyi köze van csak, hogy néha lát egyet-kettőt az utcán, na de persze aki a pletykalapokból tájékozódik, annak ugye az a hihető verzió, hiszen "egy olimpikon mégse lehet má bu...i". Valahogy nem fér bele a mai magyar összképbe.


Csak aztán egy ilyen rendőrségi lefoglalás esetén meg visznek mindent, és a fene se tudja ellenőrizni, hogy éppen mikbe turkálnak bele, és aki bele turkál, az meg mit fog magának kimenteni, mert izgalmasnak találja, hogy na most jól lebukott a nagy élsportoló srác.


Mit gondoltok erről? Esetleg jogász tud valamit mondani? Az ennyire privát életből származó "nyomok" miért kerülhetnek más emberek kezébe? Ez ellen nem lehet tenni jogi úton? Onnantól kezdve, hogy ők elviszik a gépet, benne a 3 winyóval, hát bizony elég érdekes magán dolgokat találnak rajta, és a frász se fogja tudni ellenőrizni, hogy aztán 1 héttel később mégis hogyan került X és Y pletykalap birtokába az a felvétel ...


Szóval ennyire nincs magánélete az embernek? Azért ez nagyon elkeserítő szerintem.



#rendőrség #magánszféra #magánélet #számítógép-lefoglalás
2012. okt. 29. 08:33
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

"Azaz kiderülne akkor az olimpikon srácról, hogy fiúzik, és nem is kicsit. A lányokhoz meg kb annyi köze van csak, hogy néha lát egyet-kettőt az utcán, na de persze aki a pletykalapokból tájékozódik, annak ugye az a hihető verzió, hiszen "egy olimpikon mégse lehet má bu...i". Valahogy nem fér bele a mai magyar összképbe."


Szerinted mi lenne, ha valaki ezt az egész GYK kérdést elküldené mondjuk a Blikk-nek? Vajon mennyi utánajárás kéne hozzá, hogy kiderítsék, kiről van szó?


Egyébként te tipikusan az a fajta ember vagy, akinek mindenki szembe jön az autópályán. Többedszer keveredsz hasonló ügybe, de mégis mindenki más erkölcstelen, etikátlan...


Arra sem válaszoltál, hogy szerinted hogyan kellene kivizsgálni egy ilyen ügyet.

2012. okt. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Janzi, már bocs, de nagyon nevetséges vagy.

Előzőnek meg annyi h miért csodálkozol a ködösítésen? Mert te is azt szeretnéd gondolom, h névvel, mindennel együtt írjam le a dolgokat, igaz? ja hát hogyne ... ők is ezt szeretnék, na pont ezért született a kérdésem.


"Vajon mennyi utánajárás kéne hozzá, hogy kiderítsék, kiről van szó? "


--- NA ERRŐL VAN SZÓ. nem sok, és tudod a bulvárlapok alkalmaznak is direkt ilyen célokra embereket, akik még képesek sportcsapatokba is beépülni különböző cselekkel, csak hogy valami szaftos storyt előszedjenek. Úgyhogy undorító. Viszont megnyugtatlak, olyan szintű az elhárítás azért, hogy igen kicsi az esélye annak, hogy ezt egy ilyen beépült barom megtudja, mert hééé mi se vagyunk teljesen hülyék, és pontosan tudjuk, ki miért, honnan, hogyan ... Persze megint más kérdés, mi az amit ebből kimutatunk, na de sebaj, szívjon csak, igazából bármerre indul, mindig zsákutcába jut, mert annyi buktató van közbeiktatva szándékosan.


De esetleg a kérdésre is visszatérhetünk, vagy most kivesézzük az egyéb hülyeségeket?

2012. okt. 29. 14:12
 13/21 anonim ***** válasza:
Értem én. Nevetséges vagyok, mert kimondom a lényeget. De az nem nevetséges, hogy egy egyszerű kérdést tettem fel szorosan az alapkérdéshez kapcsolódva, és nem akarsz rá válaszolni...
2012. okt. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Kérlek, tedd fel ismét, és esküszöm, megválaszolom!
2012. okt. 29. 14:18
 15/21 anonim ***** válasza:
2X leírtam. Olvass vissza!
2012. okt. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Tényleg nem hiszem el, hogy ilyen ember létezik. Igen visszaolvastam, és fogalmam sincs, mire gondolsz.


de ugyan ennyi energiával akár copyzhattad is volna ide azt a kérdést, és máris előrébb tartanánk ...

2012. okt. 29. 14:29
 17/21 anonim ***** válasza:

#5 válasz: "De maradjunk a te szemszögednél! Te hogyan gondolod a nyomozás végrehajtását? Az elkövető "bemondása" alapján kéne vizsgálni az adatokat, és amit nem említett, azt békén hagyni? Ezt te sem gondolhatod komolyan..."


#11 válasz: "Arra sem válaszoltál, hogy szerinted hogyan kellene kivizsgálni egy ilyen ügyet."


Így már menni fog, vagy küldjem el hangoskönyvként?

2012. okt. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Aha, értem. Na nem is lenne probléma, ha fair módon történne, csak az a gond, hogy túl egyszerűnek gondolsz egy baromira komplex ügyet, de sebaj, ahogy ígértem, megválaszolom, csak most futnom kell! Válaszolok!


Tudod, amíg bizonyos iratok képesek úgy kiszálingózni bizonyos ablakokon, hasonlóképpen a bizonyos infókkal az éterben, addig nem értem, miért beszélünk egyáltalán hivatalos eljárásról :( Na itt kezdődnek a gondok. Aztán meg nagy különbség van ám aközött, hogy valaki szembe megy-e az autópályán vagy pedig szándékosan szembe indítják el, bizonyos okok miatt. Persze külsősnek egy az eredmény: hogy az autó szembe megy. Ennyi, igen, és akkor hogy maradjunk hasonlatnál, tudod vannak olyan jelenségek, aminél az ember inkább bevállalja, hogy valóban szembe ment, még akkor is, ha nem, mert sokkal nagyobb dolgok forognak kockán. Feltéve, ha érted ...

2012. okt. 29. 14:44
 19/21 Andizsuzsi ***** válasza:

"Előzőnek meg annyi h miért csodálkozol a ködösítésen? Mert te is azt szeretnéd gondolom, h névvel, mindennel együtt írjam le a dolgokat, igaz? ja hát hogyne ... ők is ezt szeretnék, na pont ezért született a kérdésem."


Qra nem érdekel, hogy hogy hívnak. Mint ahogy az sem érdekel, melyik "élenjáró" olimpikon bukik a fiúkra.

De ha nem derül ki a kérdésedből, hogy magadról beszélsz, akkor ne csodálkozz a válaszokon. Ennyi.

2012. okt. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Persze, hogy értem. FINGOD SINCS!


Adott egy probléma. Nevezetesen egy rendőrségi nyomozás. Te kritizálod annak lebonyolítási formáját, de alternatívát nem tudsz ajánlani! Tudod, másképp NEM LEHET!


Ha valóban rendőr szivárogtatta ki a korábbi ügyedben az infót (ami a fentieket olvasva szerintem csak a te véleményed), azt én is mélységesen elítélem. De a kérdésednek jelen formájában NINCS ÉRTELME!

2012. okt. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!