Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van jogom felvenni egy telefon...

Van jogom felvenni egy telefonbeszélgetést, ahhoz, hogy a bíróságon felhasználjam?

Figyelt kérdés
Van egy ügy. (nem fontos) Nincs bizonyítékom és a vádlott nem vallja be. Viszont telefonon lebuktathatnám, mert nincs ott a bíró.. de van-e jogom felvenni a beszélgetést?
2009. aug. 10. 21:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs jogod, ha a másik fél nem tud róla. Úgy tudom, nem fogadják el.
2009. aug. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hát ez baromi jó :S Azért köszi.
2009. aug. 10. 22:01
 3/12 anonim ***** válasza:
De. Bűncselekmény leleplezéséhez van jogod ehhez!
2009. aug. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg az ügyvédedet : az ügy súlyosságától is függ, hogy elfogadják-e (szerintem bűncselekmény esetében elfogadják, a magnófelvételt is!).
2009. aug. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A rejtett kamerával készített videofelvétel a büntetőeljárásban bizonyítási eszközként, illetve bizonyítékként felhasználható; polgári perben dönthető el, hogy a felvétel sérti-e valakinek a személyhez fűződő jogait. (Legf. Bír. Bf. V. 633/2000. sz., EBH200.296.)
2009. aug. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm, tehát felhasználhatom és perben dől el, hogy van-e jogom felhasználni vagy nincs jogom és megsértettem a jogait? Most kockáztassak, hogy jogosan vettem-e fel?


(Bocsánat, ha valamit félre értettem)

2009. aug. 10. 23:07
 7/12 anonim ***** válasza:

Az egy külön polgári per tárgya, ha beperel, hogy megsértetted -e a személyiségi jogait.


Az adott büntetőperben a bíró dönt, hogy alkalmas -e bizonyítékként.

2009. aug. 10. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Értem. Ha a bizonyítékot "be tudom vetni", akkor valószínűleg azt a pert megnyerem.


Viszont mit kaphatok, ha ő is megnyeri a perét?


Csak, hogy el tudjam dönteni, hogy megéri-e nekem.

2009. aug. 10. 23:23
 9/12 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöm szépen az eddigieket.
2009. aug. 10. 23:29
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha csak a perben használod, és nem teszed "közzé",ill nyilvánossá, akkor semmilyen elmarasztalást nem fogsz kapni!
2009. aug. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!