Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen/mekkora büntetést...

Milyen/mekkora büntetést kaphatok akkor, ha egy telefonbeszélgetést a másik fél engedélye nélkül veszek fel?

Figyelt kérdés
2009. aug. 11. 16:29
 1/9 anonim ***** válasza:

akár 5 év


Ez Büntető Törvénykönyv 178 $ szerint Magántitok jogosulatlan megismerése:

"...hírközlő berendezés útján, illetőleg számítástechnikai rendszeren másnak továbbított közleményt, adatot kifürkész, és az észlelteket technikai eszközzel rögzíti,

bűntettet követ el, és öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."

2009. aug. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Még akkor is, ha akinek a beszédét felveszem az egy csaló és nincs ellene bizonyítékom csak a beszélgetés?
2009. aug. 11. 17:01
 3/9 A kérdező kommentje:

Egy észrevétel: "Magántitok jogosulatlan megismerése"


Ha magántitok lenne, akkor telefonon ne mondaná nekem.

Nem úgy értettem, hogy 2 ember beszélgetését veszem fel, hanem úgy, hogy akivel beszélgetek, annak és a sajátom beszédét venném fel. A beszélgetést bíróságon használnám fel.


Mindenesetre köszönöm.

2009. aug. 11. 17:04
 4/9 anonim ***** válasza:

Akkor is, ha csaló. A titkosszolgálat is csak bírói meghatalmazással végezhet ilyet. Anélkül a bíróság nem is venné figyelembe.



"Ha magántitok lenne, akkor telefonon ne mondaná nekem."

Attól még magántitoknak minősül. Most nem magyarázom meg, de az.


Ha közlöd az elején, hogy a beszélgetésről felvétel készül, azzal levéded magad, és kisebb a valószínűsége, hogy átverjenek.

A magántitok alkotmányos jog, és azok sértését keményen büntetik.

2009. aug. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Értem.. köszönöm. Viszont akkor egyetlen megoldás:

nem lehet erre engedélyt kérni a bíróságtól?


Máskülönben a csalót nem tudnám lebuktatni. Bizonyítékom pedig nincs.

2009. aug. 11. 19:40
 6/9 anonim ***** válasza:

Mivel gondolom nem a Nemzetbiztonsági Hivatalnál dolgozol, nem kaphatsz ilyen engedélyt.


Csalók lebuktatása a hatóság feladata. Jelentsd fel.

2009. aug. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Akkor röviden vázolnám. Volt egy jó barátom, akinek adtam kölcsön. (nem is keveset) Összevesztünk vele és azért nem akarja vissza adni. Tudom, hogy hibás vagyok, de szeretném feljelenteni, hogy adja vissza a pénzemet. Ő persze tagadni fogja, hogy tőlem kapott volna valaha is pénzt. Viszont telefonon, amikor beszélünk más is kikövetkeztethet, hogy adtunk neki. Ezért lett volna jó, ha el tudom menteni a beszélgetést, de akkor nem fogom. Viszont remélem meg lehet kérni valamilyen szervezetet, aki kérhet arra engedélyt, hogy lehallgassa a beszélgetésünket.


Tényleg sok pénzről van szó! Ezért nem hagyhatom..

2009. aug. 11. 20:27
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem emg a hozzászóló nem jól értelmezi atörvényt. A törvény szerint MÁSNAK szóló adatot, infót, bla-bla-bla. Te nem másnak, hanem neked szóló információt rögzítesz.

Úgyhogy ez nem vonatkozik erre az esetre. Nem LEHALLGATSZ mást. Úgyhogy felejtsdel, amit írtak. Ismerős felvette válóper ideje alatt, amit asszony négyszemközt mondott neki és lejátszotta a bíróságon. A bíró rögtön változtatott a hozzáállásán :-)

És nem lett belőle semmi más. Asszem polgári perben bizonyítékként felhasználható, büntetőügyben nem. Valami ilyesmi.

2009. aug. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem véletlenül mondják be a call-centeresek, hogy a beszélgetés rögzítik. Pedig nekik szóló információt rögzítenek. Lehet próbálkozni, de ha rácseszel, akkor ne csodálkozz.

Egyszerűbb, ha bejelented rendőrségen, és tőlük kérdezed meg mit csinálj.

2009. aug. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!