Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van egy saját lakásom, melyből...

Van egy saját lakásom, melyből a feleségem elköltözött terhessen. Kérhet használati jogot, ha be sem volt jelentve? Vagy kártéritést? Önként ment el, de ő vitatja.

Figyelt kérdés

2012. nov. 14. 08:29
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
#9 - "De rokontartást, asszonytartást kérhet." - kétségtelen, kérni bármit lehet. Mondjuk a kérdésből semmi olyan nem derül ki, ami alapján kaphatna, tartós betegség, rokkantság, stb...
2012. nov. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 Mara Acoma ***** válasza:

11

Ha jól tudom, jár akkor, ha képtelen önmagát eltartani, beteg vagy munkaképtelen. De benne van a kérdésben! Babát vár, így hogy keressen munkát? Jár addig, amíg el nem tud helyezkedni.

2012. nov. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Kedves előző, egy fontos momentumot kihagytál, az EU-ban - Olaszországon kívül - úgy szól ez, hogy "ha neki fel nem róható okból..." és utána jönnek a körülmények. És ezt a kérelmezőnek kell bizonyítani.

Márpedig (bár a kérdésből nem derül ki semmi ilyen) ha a kérdező felesége úgy vállalta a terhességet, hogy előtte nem volt munkaviszonya, ami jogosulttá tenné munkaképtelenség esetén táppénzre és az ilyenkor járó egyéb szociális ellátásokra, az vastagon neki felróható oknak tűnik.

Mert ugye nálunk, ha egy nő terhes vagy gyermekágyas, akkor alapesetben a társadalom gondoskodik róla a társadalombiztosítás keretén belül, táppénz, egyszeri szülési segély, és hasonló ellátások formájában. Gyermekvállalásra meg senki sincs kényszerítve Magyarországon, az nem olyan, mint a betegség, hogy nincs választása az illetőnek.

Az öngondoskodás "teherbe ejtetem magam, aztán eltartatom" módja szerencsére nálunk nem működik.

2012. nov. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Ja, és #12, azért van egy mentő javaslatom azon nőknek is, akik ilyen módon képzelik el az "önmegvalósítást"... fel kell venni a muszlim hitet, és eszerint házasodni. No, mert a Korán, az viszont vastagon előírja a nő eltartását a terhesség és a szoptatás(!) ideje alatt is:

"233. Az anyák szoptassák gyermekeiket két teljes évig, ez

szól azoknak, kik akarják , hogy elvégeztessék a szoptatást. S kitől a gyermek van , kell hogy táplálja , ruháztassa (gyermekes asszonyát) illően."

:)))

2012. nov. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
A lakást már elötte vettem. Most válok. Bízok benne, hogy a 10-esnek van igaza!
2012. nov. 14. 13:51
 16/19 anonim ***** válasza:
Ha előtte vetted a lakást, semmilyen követeléssel nem élhet feléd, semmi köze hozzá. A születendő gyermek tőled van?
2012. nov. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Igen. Bíztos vagyok benne.
2012. nov. 14. 13:58
 18/19 anonim ***** válasza:

nagyon kíváncsi vagyok a végkifejletre,

mert azért az felmerült bennem, hogy esetleg

tudja bizonyítani, hogy ott élt (szomszédokkal),

nem telt le a határidő, ls birtokvédelmet kér... azaz annak visszaállítását, hogy ott lakhasson (ha rád fogja, hogy te raktad ki)


Birtokvédelemben nem az előző jogos(!) megoldásokat keresik - azt majd a bíróság évek alatt - hanem 1-2 nap alatt visszaállítják az eddigi felállást. (=hogy ott lakik)

2012. nov. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2012. nov. 15. 15:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!