Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a véleményetek a magyar...

Mi a véleményetek a magyar drogpolitikáról? Illetve, mi az amin változtatnátok vele kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Ha lehet, kulturáltan vitassuk meg a kérdést. Ami érdekel az a különböző vélemény, érv, javaslat, és nem az ahogyan egymásnak estek..
2009. aug. 14. 15:04
1 2 3 4
 1/35 anonim válasza:
56%
hát figyelj beszivott apukák nem verik halálra a fél családot, a részegeknél ez jóval gyakrabban előfordul... és a üveseket ilyen szinten büntetik, mintha kemény drogosok lennének, miközbe ennyi agresszív alkoholista van mindenhol már ez érdekes... az lsdvel szerintem semmi gond nincs, legalábbis nem a heroinnal és hasonlokkal kéne az A kategoriás drogok közt kezelni...
2009. aug. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
60%
szerintem legalább a füvet legalizálhatnák. éljen hollandia:D
2009. aug. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
41%

ma 15:11


Költözz oda, itt nem lesz kábszer tanya.

2009. aug. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
52%

Nemhiszem h különös képp szabályozni kéne, mert verekedésre öngyilkosságra hajlamos embert volt és lesz is, én az alkohol fogyasztást tenném szigorúbb körülmények közé és nemlenne ennyi baleset, pl aki discoban van és már eleve ittasan kéri a piát a pultostól azt nem szolgálnám ki legfeljebb üdítővel, ha meg nem teccik neki a rendszer menjen ki.


Droggal nincs bajom mert családos apákról nem hallottam még h élnének vele, ebből le lehet következtetni h csak fiatalok körében sláger, ezt nem tenném szigorúvá, pl fogyaszthat vki büntetlenül bizonyos grammig kokaint speedet, extasy-t de ha túllépi a határt büntetném, elvégre a drogok is olyan élvezeti cikknek minősülnek mint az alkohol v dohány.

2009. aug. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:
15:28: A kérdésben szándékosan nyomatékosítottam, hogy nem arra vagyok kíváncsi, ahogy egymásnak estek. Ezért kérlek, indokold meg álláspontodat, és fejtsd ki érveidet, a "személyeskedések", és beszólások helyett. Köszi.
2009. aug. 14. 15:33
 6/35 anonim ***** válasza:
73%

Ha lehet ne legyen legális egy drog sem, nekem ez a véleményem.

Én személy szerint jobban támogatnám az iskolákban folyó drogprevenciót. Bár sokan nem hisznek benne, hasznos dolog, csak negyon kevés rá a pénz és a semmiből sajnos ezt sem lehet csinálni. Én dolgoztam a DADA programban pár évet és hihetetlen, hogy a tizenévesek mennyire tájékozatlanok ebben a témában. Persze azt mind tudja, hogy mennyibe kerül egy doboz cigi.

2009. aug. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
61%

Azt kéne megváltoztatni a hazai drogpolitikában, hogy sokkal súlyosabb büntetést kapjanak mind a terjesztők, mind a fogyasztók!

Bocsánat, mindenféle drog az emberiség szemete; a lelkileg rokkant embereknek találták ki. Tudom h néhol a "kultúra" része, de istenem, milyen helyek azok? A pigmeus esőerdő? Az a színvonal legyen itt is?

Tessék gondolkozni és taposni a drog MINDEN formáját!

2009. aug. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:

Kedves 16:28-as!

Köszönöm válaszod, de ha nem probléma, azért visszakérdeznék, mert érdekel a véleményed.


Fogyasztottál már valaha cigit, alkoholt, kávét, vagy teát? Esetleg nyugtatót, köptetőt? Csak azért kérdezem mert ezek is drogok, gondolom ezt tudod. S sajnos semmivel sem jobbak mint pl a cannabis. Némelyik rosszabb is.


Ha jól értelmezem a hozzáálásod, akkor súlyosabb szankciókat követelnél magadnak is. Esetleg majd a gyerekeidnek..


Szerinted ez megoldás valamire? Kipróbálsz valamit, esetleg néha-néha alkalmazod, lebuksz, és 2-5 év börtön, és priusz fenyeget, ami tönkreteheti az életed.

1 rossz apró picike kis hülye döntés.

Csak hogy tisztázzam, ezt támogatnád valóban?


Off: Amúgy az indiai kultúrát pl. nem lehet, és nem szabadna a pigmeus esőerdő őslakosainak szintjére lehúzni, csak hogy egy nagyobb példát hozzak.

2009. aug. 14. 17:24
 9/35 anonim ***** válasza:
63%

Cigit és alkoholt fogyasztottam, de leszoktam róluk elég hamar, kávét és teát soha nem iszom, gyerekkorom óta nem szerettem egyiket sem. Nyugtatót, köptetőt, fájdalomcsillapítót nem szoktam bevenni, mivel nem nagyon hiszek bennük, legvégső esetben ha orvos írja fel. Igen, ezek is drogok, de különbség van, mivel a cigi és az alkohol pusztán élvezetből történik, azért egy gyógyszert az ember nem jókedvéből vesz be, tehát nem az a kategória (ha gyógyászati célra vagy érzéstelenítésre használnak keménydrogot az megint nem a drogozás kategória). Arról megoszlanak a vélemények, hogy jobbak-e a cannabisnál vagy sem. Elsőre könnyű mondani, hogy pl. az alkohol roszabb, csak nem így áll a dolog: egy ittas emberen látod hogy ittas és tudsz szólni h ne üljön kocsiba (ez csak egy példa) vagy a rendőr is látja rajta azonnal, azonban egy kevésbé gyakorlott szem egy beszívoitt embert nem szúr ki olyan könnyedén! S akkor ohgyan tovább? A rendőr sem feltétlen látja rajta, ráadásul a szervezetben is sokáig megmarad, így azt is körülményes megállapítani, mikor szívott utoljára, ami azért pl. egy közúti balesetnél elég fontos volna.

Valóban, a cigi és az alkohol is drog! A megoldás nem az, hogy akkor használjunk még többet, hanem: ezeket sem kellene! Hidd el, a dohányzásnak és az alkoholizálásnak is ellene vagyok!


Igen, súlyosabb szankciókat követelnék, de nem azokra akik először próbálják ki! A szigorú szankciót azokra értem akiket már legalább 2-szer rajtakaptak, épp azért, hogy első alkalommal egy figyelmeztetés elégy legyen és ne legyen szétcseszve az élete. Viszont aki 2.-szorra, 3.-szorra, többedszerre él bármilyen szerrel, az már nem "kipróbálásból" csinálja, visszaesőnek minősíteném, és neki már igenis járna a súlyosabb büntetés. Fiatalon magam is ittam és dohányoztam erősen, ezért a fiatalkorúakra nem szabnék olyan nagy büntetést, de aki felnőtt fejjel nem látja be, hogy nem kéne, az már bocsánat, hogyan mondhatja magát felelős felnőttnek, ha annyi esze nincs, hogy belássa: önmaguknat pusztítani nem jó?


A drogterjesztőkre ez persze nem vonatkozik, rájuk rónám a legsúlyosabb szankciót!


"Off: Amúgy az indiai kultúrát pl. nem lehet, és nem szabadna a pigmeus esőerdő őslakosainak szintjére lehúzni, csak hogy egy nagyobb példát hozzak." - Ezzel egyetértek, de ez egy kivétel, a kultúrák nagy részére nem ez a jellemző, hanem inkább az, hogy nem tudnak bánni a drogokkal! Amellett ne felejtsd el, hogy Indiának hiába van többezer éves kultúrája, hiába atomhatalom, attól még 3. világ....

2009. aug. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem jó ahogy van! A füvet és a keménydrogokat be kell tiltani! A cigi és alkohol fogyasztását is mérsékelni kéne valahogy. Ha az ember iszik, cigizik, drogozik, füvezik a legjobb úton jár a halála felé, ráadásul közben degenerálódik, fizikailag és szellemileg is leépül. De akinek ez kell csinálja...
2009. aug. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!