Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Személyi szabadság korlátozásá...

Személyi szabadság korlátozásának számít, ha a tanár nem engedi ki a gyereket WC-re óra közben?

Figyelt kérdés
Szerintem igen, és büntetni kellene. Jogilag, hivatalosan mi a helyzet, lehet ezért felelősségre vonni a pedagógust? Mi a helyzet akkor, vizsga vagy dolgozatírás alatt? Érettségi közben pl. lehet, csak be kell írni, hogy mitől meddig volt kint.

#tanár #WC #személyes szabadság
2012. nov. 14. 22:35
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
51%
Tudod, erre találták ki a 10 perces óraközi szüneteket. Ha a tanárod kibírja, akkor te is. Ilyen hozzáállással nem ajánlom neked a felsőoktatást.
2012. nov. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
77%

Ezek szerint a BKV-t is büntetni kellene, mert két megálló között be vagyok zárva a buszba. :)


Amúgy a munkahelyen sem láncolnak a gyártósorhoz, nyugodtan mehetsz WC-re bármikor, csak másnap már lehet, hogy nem is kell bemenni dolgozni. Szóval lehet mindent, csak akkor vállalni kell a következményeket. Szóval döntsd el, mi fontosabb: óra közepén pisilni, vagy elvégezni az osztályt egy rakás egyes nélkül.

:)

2012. nov. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 bumbi02 ***** válasza:
100%
Szerintem már annak illik 45 percig visszafogni magát, akit beiratnak általános iskolába. Magyarul aki már 6 éves. Középiskoláról ne is beszéljünk. Amúgy pedig az lenne személyi szabadság korlátozása, ha a gyerek ki akarna menni, de a tanár útját állná, illetve erőszakkal nem engedné ki. Természetesen ilyet nem tesznek, egyszerűen valamilyen büntetést - figyelmeztetés, igazolatlan, stb - kap a gyerek. Az iskolának vannak szabályai, amit el kell fogadni, nem csak jogok, hanem kötelezettségek is vannak. Egy időben csak a kötelezettségeket lehetett hallani, aztán rájöttek a diákok hogy vannak jogaik is, most meg csak azokat hallatják.
2012. nov. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
51%

Valamivel tovább, mint 90 percig bírja ki az egészséges emberi húgyhólyag vizelés nélkül, nem véletlenül vannak 90 perces filmek például. Természetesen ha nem iszik egész délelőtt, akkor akár tovább is. Emiatt akár két órát is könnyedén kihúzhatsz, dupla óra is bőven belefér.


Meg ez alkalmazkodás, tudod, hogy dolgozat lesz a következő órán, akkor elintézed az elintézni valót. Egyébként meg majd egyetemen megtanulod, hogy a ZH-n nem pazaroljuk el a drága időt azzal, hogy WC-re megyünk.

2012. nov. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim válasza:
54%
Érdekes nekem nincs semmilyen egészségügyi problémám, mégis sokszor volt olyan, hogy hiába mentem el szünetbe pisilni, fél óra múlva már annyira kellett hogy lehetetlen lett volna visszatartani. Nem akaratosság meg önérzetesség miatt mentem ki wcre óra közben, hanem azért mert szó szerint nem bírtam volna visszatartani, olyan mennyiség tud felgyűlni fél óra alatt, már bocs a megfogalmazásért. Pedig nem ittam sokat délelőttönként. Ezt kiválthatja a hideg idő, a koffein, meg még csomó vízhajtó hatású ital-étel, sőt még a stressz is. Nem vagyok már iskolás 3 éve, és azt mondom hogy egy munkahelyen se pisilném össze magam, ha kirúgnak ha nem. De amint irtam most ilyen kritikus esetekről van szó, amikor nem lehet tovább bírni, amúgy én is tartogatom a végsőkig. Kakit meg vissza lehet tartani 1 napig is, az nem téma.
2012. nov. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 bumbi02 ***** válasza:
50%
Hát ha wc-zés után fél órával már annyira kell megint pisilned hogy nem bírod visszatartani, akkor ott bizony vannak problémák. Éjszakai túrák alkalmával volt, hogy 2 liter kólát is megittam, akkor is kibírtam órákon át wczés nélkül.
2012. nov. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim válasza:
41%
Nem tudom mégis milyen probléma lenne ezzel, volt egy barátnőm aki ugyanigy volt vele, ő is járt gyakran, szóval mindketten csak nem vagyunk "hibásak". De a lányok általánosságban is gyakrabban mennek.
2012. nov. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
30%
Ennyit osztani egy ilyen témát, nem semmi. Az meg egyenesen nevetséges, hogy egyesek már anarchiát vizionálnak az osztályteremben, mert egy gyerek kimegy a mosdóba. Hogy akkor a többinek fel kell állni (nem értem miért, amikor egy pad általában két személyes), hogy akkor mindenki azt figyeli, hogy cammog ki, mindenki elfelejt gondolkodni, megszólaltatják a riasztót, kirohan a tek, stb stb. Emberek, mikor voltatok utoljára iskolában? Én három éve érettségiztem, még nem felejtettem el, hogy működik ez a gyakorlatban. A gyerek felemeli a kezét, a tanár ránéz, jobb esetben rögtön levágja, mi a helyzet, biccent, mire a delikvens kisurran és 2-3 perc múlva visszatér. Miért gondoljátok, hogy ez akkora esemény egy tanórán? Mellesleg a tanár nem gép, nyilván feltűnik neki, ha tömeges kivándorlás van a vécére.
2012. nov. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
33%
Ezt az óra közbeni terem elhagyást törvényben kellene megtiltani és a legszigorúbban büntetni, akkor nem merülne fel ilyen kérdés.
2012. nov. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
86%

"Tudod, erre találták ki a 10 perces óraközi szüneteket. Ha a tanárod kibírja, akkor te is. Ilyen hozzáállással nem ajánlom neked a felsőoktatást."


Nem is lesz ezekből a kölkökből semmi. Nézd meg a mostani végzősöket, mindegyik egy nagy nulla.

2012. nov. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!