Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Személyi szabadság korlátozásá...

Személyi szabadság korlátozásának számít, ha a tanár nem engedi ki a gyereket WC-re óra közben?

Figyelt kérdés
Szerintem igen, és büntetni kellene. Jogilag, hivatalosan mi a helyzet, lehet ezért felelősségre vonni a pedagógust? Mi a helyzet akkor, vizsga vagy dolgozatírás alatt? Érettségi közben pl. lehet, csak be kell írni, hogy mitől meddig volt kint.

#tanár #WC #személyes szabadság
2012. nov. 14. 22:35
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:

15-ösnek igaza van. "Kedves" 11-es! Képzeld, már felsőoktatásban tanulok, el is végeztem egy szakot, és érdekes módon itt nem probléma, ha valaki kimegy WC-re. Ez csak az ócska kommunista ideológia csökevénye, hogy az ált és a középsuliban ilyeneken problémáznak. Volt olyan is, hogy egyszer ZH alatt rámjött a hasmenés, de látta tanár, hogy nem szimulálok, vagy fél órát kint voltam, és simán írhattam tovább a dolgozatot. És amikor 10-en állnak sorba a szünetben, és nem jutsz be a WC-hez, akkor mivan? Én még akkor is kimegyek egy 10 percere sétálni óra közepén, ha már nem bírok órákat ott ücsörögni. Nálunk fősulin ritkán, 2-3 óránként van szünet, de az is csak azért hogy büfé, cigi kávé. WC-re mindenki akkor megy amikor akar, még engedélyt sem kérünk (miért is kéne?). Órán eszünk, iszunk, ZH közben is, még szólnak is a tanárok, hogy nyugodtan, lehet enni-inni. Ha úgy van akkor kések egy órát, vagy elmegyek eggyel előbb, de olyan is előfordult, hogy egyedül vagy valakivel ottmaradtam még a tanárnál. Káosznak tűnik, de hidd el, működik. Ja, és ha egy érdekes oktatófilmet vetítenek, akkor ugye-ugye nem járkálnak ki WC-re tömegekben. Van olyan tanár, akinél szinte sosem megyek ki, mert érdekes az óra, nyugodt, kedves. Míg aki unalmas, ideges, annál folyamatosan kijárkálok. Szerintem kizárólag a tanáron múlik az egész. Gimiben és fősuliban is volt olyan tanárom, aki tekintélyes, de érdekes órát tart, nála ilyen nem volt. AKinek tényleg nagyon muszály, az kiment, de sokszor el is feledkeztünk az ilyenekről. Másrészt (főleg az ilyen kivagyi, hatalommániás szemét tanárok miatt) komoly pánikbetgségem is van, ami főleg abban nyilvánul meg, hogy ha ideges vagyok a fősulin (pedig ott már szabadabb sokkal) akkor muszály vagy WC-re mennem, vagy járkálnom egyet, mert ilyen "flashback"-szerűen visszajönnek a rossz emlékek, és fizikailag rosszul vagyok.


Szóval nekem senki ne mondja, hogy ez nem ártalmas. Akit ilyen piti, aljas módon, értelmetlenül korlátoznak, annál kialakulhat a dolog. A sok ember nem tudja elképzelni, milyen az, amikor valaki nem szimplán utálja a sulit, hanem komolyan, fizikailag beteg tőle, és retteg mindentől, ami hasonlít rá. Még fősulin is, levelezőn, ahol nincs hiányzás, jelenléti ív, meg ilyen marhaságok (legalábbis nálunk). Annyi, hogy meg kell írni a ZH-t néha szóban felelni, meg a beadandókat megcsinálni. Amelyik órán kötelező ott lenni jegyért, az meg érdekes, és játékos feladatokból áll, ahol az ilyen dolgokat nyíltan kibeszélhetjük.


Én sokszor egész éjjel nem alszok, ha másnap suliba megyek, és sokszor rémálmaim vannak, hogy meg akarnak ölni az iskolában, általában mindig az ajtóhoz legközelebbi helyre ülök, pedig tudom hogy nincs félnivalóm, de mégis bennem van a görcs. Van hogy órán elkezd remegni a kezem, nem bírok koncentrálni, elvesztem a kontrollt, meg ezek a bevillanó emlékek, stb. Pedig részmunkaidőben dolgozom mellette, autót vezetek, éjjel a kihalt utcán is félelem nélkül kerékpározok, szóval nem vagyok az beszari alak. De az iskolától borzongok.

2012. nov. 15. 20:50
 22/34 anonim ***** válasza:
49%

"Kedves" 11-es! Képzeld, már felsőoktatásban tanulok, el is végeztem egy szakot,"


Nos, akkor alig várom, hogy munkába állj.


Sok tanár zavartalanul tud órát tartani, miközben ki-be járkálnak az ajtón és csámcsognak a középső sorokban, van ilyen. Inkább örülj neki, mintsem nyafogj! Nincs jogod elvárni, hogy ez legyen az alapvetés. Emberi norma, hogy aki a munkáját végzi (itt: tanár), azt igyekszünk a lehető legkisebb mértékben zavarni.

2012. nov. 16. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:

Nem figyeltél, már dolgozok, igaz részmunkaidőben. A tanárt mi is igyekszünk nem megzavarni, ezért halkan szoktunk kisettenkedni. Van aki meg messziről jön, vagy kollégista és nincs ideje szendvicset csinálni, beugrik a boltba megveszi az alapanyagot, és órán nekiáll elkészíteni. Gyárba meg sosem mennék robotolni, inkább biztonsági őrnek vagy koldulni. Sajnos az a baj, hogy a gyárakban gépnek nézik az embert. Hiába mondhatod hogy ekkor meg akkor van szünet, lehet hogy akkor nem kell menni, amikor meg vée , akkor meg muszály. Remélem nem az a követendő példa szerinted, mint kínában, ahol ott esnek össze a szalag előtt.

Különben is, minek ennyi kacatot termelni? Minek egy gyártónak 67 féle telefont kiszórni a piacra? Minek évente 100féle új autó, modellfrissítés, stb? Ha nem siettetnék ennyire, akkor alaposan tesztelnék a dolgokat, nem adnák ki hibásan. Telefonból meg elég lenne évente 3-at kiadni: egy teljesen alapot, egy középkategóriásat és egy csúcsverziót, az áraik pedig mindig csökkennének 30%-ot az utód érkezésével. Akkor nem kéne ennyit robotolni és pazarolni az erőforrásokat.

2012. nov. 16. 15:34
 24/34 anonim válasza:
66%
Örülök, hogy fősulira jársz, de a muszáJt légy oly kedves, tanuld meg helyesen leírni.
2012. nov. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 bumbi02 ***** válasza:
66%
Attól független hogy az ember retteg-e a sulitól vagy sem, tudni kell visszatartani. Konyhán nem egyszer volt, hogy 12 órás műszakban időm nem volt kimenni a wc-re. És lám, még élek.
2012. nov. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
66%
A legnagyobb ostobaság felhozni a munkahelyeket meg a műszakokat. Attól, hogy egy gyerek kimegy órán vécére nem származik kára senkinek, egy munkahelyet viszont (ha olyan), akkor nem lehet csak úgy otthagyni, ez egyértelmű, hiszen megkárosítod a főnököt, tulajdonost, akárkit. Ráadásul a közoktatás kötelező, ellenben a munkát nem kötelező elvállalni olyan feltételekkel, hogy nem járhatsz ki a mosdóba.
2012. nov. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:
24 : "Örülök", hogy a nyelvtannácik mindenütt ott vannak és kötözködnek, de ti biztos mindig úgy kommenteltek, hogy a helyesírási szabályzat nálatok van, és sosem tévedtek, mert 10x is átolvastok mindent.
2012. nov. 18. 22:36
 28/34 anonim válasza:
Nekem inkontinenciám van, és csak akkor engedett ki a tanár, amikor bemutattam róla a papírom. Elég megalázó volt...
2013. ápr. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:
Ilyen a magyar oktatás, nekem egy fél évig probléma volt a lábammal, többször műtötték, azt se akarta elhinni senki, a tanárok se álltak mellém, ők is azt hitték hogy lógok. Ja, mikor addig pár hetet hiányoztam egész évben, biztos az érettségi előtt brahiból lógós leszek csak úgy. Szemét mocskos intoleráns posztkommunista sztahanovista mártíromkodó rendszer.
2013. ápr. 30. 16:06
 30/34 anonim ***** válasza:
Miért nem vittél róla orvosi igazolást?
2013. ápr. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!