Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Személyi szabadság korlátozásá...

Személyi szabadság korlátozásának számít, ha a tanár nem engedi ki a gyereket WC-re óra közben?

Figyelt kérdés
Szerintem igen, és büntetni kellene. Jogilag, hivatalosan mi a helyzet, lehet ezért felelősségre vonni a pedagógust? Mi a helyzet akkor, vizsga vagy dolgozatírás alatt? Érettségi közben pl. lehet, csak be kell írni, hogy mitől meddig volt kint.

#tanár #WC #személyes szabadság
2012. nov. 14. 22:35
1 2 3 4
 31/34 A kérdező kommentje:
Képzeld, vittem, akkor meg azt hallottam vissza, hogy lefizetjük az orvost vagy valaki a családból kavar vele, azért van mindig igazolásom, pedig nem. Az osztály ügyeletes szemétgyereke pedig még bíztatott is mindenkit hogy így van. Hál' Isten azóta leérettségiztem, a gyerek pedig már köszönni sem mer.
2013. máj. 2. 17:14
 32/34 anonim válasza:

Na jó, most nem volt időm a hatmillió választ átnyálazni, a második válaszolóval teljesen egyet értek.

Én személy szerint úgy vagyok vele, hogy sok diák nem azért kérezkedik ki, mert már oda akar épp maga alá pisilni... én már láttam olyat, hogy gyerek szépen kivitte popsikáját teremből, hogy dumcsizzon barátosnékkal, felhívja anyukát, apukát, szomszéd kiskutyát.

Szóval emiatt nem kell "felfújni" az ügyet, ha esetleg tanár nemet mond a gyerek "Kimehetek a mosdóba?" kérdésére.

Kisgyerekeknél meg általában az van, hogy kikéredzkedik egy gyerek és utána ettől felbátorodva még kikéredzkednek öten.

Amúgy velem is megtörtént kisiskolás koromban, hogy pontosan óra kellős közepén kezdtem el hirtelen érezni, hogy nagyon-nagyon-nagyon kell pisilnem és nem bírom ki óra végéig és amikor ki akartam kéredzkedni a tanár nemet mondott és megértettem, hiszen kijelentette már régebben, hogy nincs kimászkálás. Mondjuk, sejtettem, hogy nemet fog mondani, és kibírtam végül óra végéig, de emlékszem rá, hogy végig nagyon féltem hogy nem bírom ki és bepisilek mindenki szeme láttára meg elkívántam a tanárt melegebb éghajlatra.

Igazából megértem így tanbárokat is, meg diákokat is, hiszen, hiába intézed el a wc-t a 10-15 perces szünetben, bármikor Rád jöhet a szükség óra közben... a tanár pedig egyrészt el akarja kerülni a pisi 5 percet amikor minden gyerek attól felbátorodva hogy Téged kiengedtek, kikéredzkedik... meg hát, tényleg nem tudja, hogy most tényleg borzasztóan ki kell menned, vagy csak épp akkor láttad meg a 3 nem fogadott hívást a telódon, vagy rágyújtanál...

Még régebben ezeket úgy intéztem, hogy beszéltem tanárral óra előtt, ha tudtam, hogy ilyen bajom lesz; fel vagyok fázva... megy a hasam... Meg volt egy tanárunk aki csak akkor engedte ki a gyereket ha rosszul volt, de am meg nem... és hát ilyen esetekben akkor bekamuztam hogy rosszul vagyok és kimentem pipikélni, aztán amikor visszajöttem mondtam hogy jobban vagyok :D

Mondjuk szerencsére már olyan helyre járok, ahol nem kell kikéredzkedni, szépen felállsz és kimész... ugyanis tanároknak az nagyon zavaró amikor éppen egy monológ közepén vannak és valaki beröfögi, hogy jó akkor pisilne és tanár meg elveszti a fonalat. De mondjuk ott is általában csak végszügség esetén kérik, hogy menjünk ki, ugyanis az is eléggé zavarja őket, hogy a gyerekek ki-be járkálnak.

2013. júl. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim válasza:

Amúgy, még annyit had tegyek hozzá az előző üzenetemhez, hogy diákoknak nem kéne mindenben a "Jogunk van" meg "Nekünk szabad" meg hasonlókat keresni... meg hogy "a diák nem szolga"... és akkor "ezért juszt se csináljuk azt"

Én nem rég fejeztem be gimit és hát a mai napig nem értem a gyerekek felháborodását...

Volt például olyan ismerősöm, aki csak azon a tényen háborodott fel, hogy mi az, hogy a diákot megszidják iskolában, ha évnyitóra/évzáróra nem ünneplőbe megy.

És komolyan nem értem...

Volt régen olyan, akinek a szülei nem is engedték, hogy iskolába menjen, mert dolgoznia kellett. Volt olyan idő, amikor a gyerekek minden ló....rt körmöst kaptak és nem egy kis ejnye-bejnyét. És még sorolhatnám... És gyerekek még se pattogtak, hogy joguk van ehhez, meg ahhoz, meg amahhoz.

Most mi van? Kb iskola ki...ja a gyerek fenekét, tanárok a sok hálátlanságot lenyelve levezetik az órát... A gyerekeknek a feneke alá teszik a széket és tanulhatnak. Gyerekeknek csak annyi a dolguk, hogy 8-délután 2-3-ig ott legyenek, ünnepségeken ünneplőt húzzanak, tartsák be a házirendet... Semmi lehetetlent és sértőt nem kér az iskola. Ennyi csak a dolguk, de mégis kötözködnek, lázadoznak... Az iskola már lassan kezdi elveszíteni a nevelő szerepét... Ha régen egy gyerek fel mert volna állni, hogy Személyi szabadság korlátozása miatt be fogom perelni magát, tanár szépen elvitte volna az igazgatóiba, az adott volna egy intőt, szülők jól leteremtették volna...

Gyereknek vannak jogaik, meg minden, de amíg ilyenekről van szó, hogy pisilhetnek e órán, meg húzzanak e ünneplőt, meg milyen színű hajjal járjanak be, meg bagózhatnak e wc-be, addig ne dobálózzanak jogi szöveggel, amíg anyuka-apuka tartja el őket, nem egyedül laknak, nem dolgonak, nem a saját rezsijóket fizetik...

Meg kell érteni, hogy az iskola, az niskola... a nevelésünkre szolgált régen és most is csak meg akarná tartani azt a szerepét és a diákok diákok, akiknek otthon a szülei a főnökűk, a suluiban meg tanárok+diri...

Ez igazából nem is annyira tartozik ehhez és nem is a kérdező ellen szól, most csak átfutottam a válaszokat végül éls volt egy-kettő aminél éreztem, hogy teljesen egyet értek.

2013. júl. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim válasza:
Véleményem szerint kimehet a gyerek, ha azt csöndben teszi, a tanárt nem megzavarva. Amúgy meg ez a hajfestés dolgot nem értem. Ha a diák tanulni jár be a suliba, a tanárokat mit érdekli a diák haszíne?
2021. okt. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!