Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mégis mit képzel a biztosító,...

Mégis mit képzel a biztosító, hogy adjak neki felmentést a magántitkok, különleges adatok megismerésére egy sima lakásbiztosításhoz?

Figyelt kérdés

Ez mégis mi? Tehát nem életbiztosításról van szó, mert akkor is felháborítónak tartanám, de még valamennyire érteném a logikáját. Na de ez csak egy sima lakásbiztosítás ...

Vagy így akar kibújni újabb trükkökkel a fizetés alól pl egy esetleges baleset kapcsán? (mármint autós balesetre gondolok, hogy ugyan nem annak kapcsán kéri a felhatalmazást tőlem (méghozzá kötelező mellékletként!!!), na de ha egyszer náluk van a kocsi, kötelező, lakás, akkor onnantól az infók is náluk lesznek, és én aztán hogyan ellenőrzöm, mikor mire használnak fel "titkokat" ?? Aki ismeri a jogszabályt, annak nem kell bemutatnom, de szóval leegyszerűsítve:

egy csőtörés káreseményhez mi köze van az én szexuális orientációmnak vagy hogy melyik szakrendelésen és miért voltam?


Számotokra ez nem abszurd?


Ezt mondja:

"Kifejezetten felhatalmazom nevezett biztosítót, hogy a különleges adatoknak minősülő információkat megismerje, a személyes és magánadataimat beszerezze, az egészségügyi és társadalombiztosítási intézményekkel, hatóságokkal kapcsolatba lépjen. Továbbá felhatalmazom, hogy az orvosi titoktartás körébe tartozó adatokról rólam információkat beszerezzen, és egyéb magánéleti kérdésekben mentesítést, egyben felhatalmazást adok a Biztosító részére, hogy a jogszabályban meghatározott különleges adataimat bármilyen úton megismerje".


Emberek, nem agyrém?

Tehát még én adok a biztosítónak felmentést (hiszen kötelez rá, enélkül nem köt egy sima lakásbiztosítási szerződést), hogy turkálhasson következmények nélkül a magánéletemben, sőt, most ebben kicsit meg is zavarodtam jogilag, hogy akkor ha jól értem, még arra is kötelezem magam ezzel, hogy akár a levelezésembe is betekintést kell engednem neki a káresemény elbírálásához?


Ugye a biztosítók trükközéseinek tárháza szinte végtelen. De ez azért már mindennek a teteje! Kaptam én már olyan levelet tőlük régebben, hogy "mivel nem tettem maradéktalanul eleget az együttműködési kötelezettségemnek, ezért kárigényét elutasítjuk", azaz most akkor ezzel a különleges adatos felhatalmazással majd főleg erre fog hivatkozni mindig, hogy azért nem fizet, mert nem voltam hajlandó ezt és azt a magánéleti adatot kiszolgáltatni neki. Hát undorító, de keményen ledöbbentem. na meg persze elzavartam a halálba az üzletkötőt, és ennél akkor tuti nincs biztosítás.


Csak megint az a még durvább ebben, hogy sztem rengetegen meg elolvasás nélkül aláírják, és fogalmuk sincs, hogy ezzel mire is hatalmazza fel a biztosítót, és hogy ez egy olyan lehetőség a kezében, hogy eszméletlen ... Nem akarom elhinni, hogy egy normális országban is egyáltalán ilyenre gondoljanak, mint kötelező melléklet (főleg, hogy a nagy Nyugaton a magánélet szentségét sokkal de sokkal brutálisabban tisztelik ...).


Ehhez mit szóltok? Vagy akinek van lakásbiztosítása, az mind gond nélkül aláírta?



2012. nov. 17. 06:35
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

A chipes rendszer egy ma még kaotikus rendszer leegyszerűsítése. A bankkártya, a mobil, különösen az okostelefonok, és más informatikai rendszerek mind alkalmasak ennek a dolognak a kezelésére. Egy részük nélkülözhetetlen a mai bonyolult világban, más részük fölösleges, de kigondolói úgy vannak vele "ki tudja, még jól jöhet".


Az olló nyílódása ma már nemcsak a pénz mennyisége, sokkal inkább a világban való eligazodás képessége, azaz a tudás szerint történik. Volt biztosítási ügyem (lopáskár), biztosítós ismerősök is azt mondták, hagyjam. Nem tettem elvi okokból. Majd egy év elteltével írtam a Társaság vezérigazgatójának, egy hasonlatot meséltem el neki. Nem kaptam választ, de egy hónapon belül utaltak, mégpedig az általam kért összeget.


Ezt azért mondtam el, mert egyfelől lehet vitatni a biztosítók szerződéseit, másfelől lehet érvelni későbbi vitás esetekben. A vonatkozó (adatkezelési) törvények keletkezésükkor a legjobbak voltak Európában, azóta sokat romlottak, de a zagyva törvény nemcsak neked káros, a biztosítónak is. Igaz, van előnyük, de ott is véges tudással bíró emberek intézik az ügyeket, és az eredmény azon múlik, melyik fél tudása (ebből következő fantáziája) nagyobb. Semmi más nem számít, bár kétségtelenül a magánszemélynek nagyobb munkát kell belefektetni, mint a társaság egy emberének.

2012. nov. 19. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!