Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen módon vehetnek nekem...

Mumof2angels kérdése:

Milyen módon vehetnek nekem házat a szüleim az én nevemre anélkül, hogy esetleges válás során vagyonmegosztásra kerüljön sor a férjemmel?

Figyelt kérdés

Pontosabban ha a szüleim nekem ajándékoznák vagy adományoznák az megoldás lenne? és ez milyen többletköltséggel jár?

előre is köszi a válaszokat!



2012. nov. 19. 13:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Jelenleg férjnél vagy már? Ha igen, az ajándékozási szerződésbe bele kell írni, hogy azt neked személyesen, s nem kettőtöknek ajándékozzák a szüleid.


Ha még nem vagy férjnél, akkor mindenképp a különvagyonod lesz a házasságkötés után is.

2012. nov. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Pontosan, ahogy az első írta. Ha nem vagy házas, semmi gond, hiszen a különvagyonod. Ha házas vagy, fontos, hogy a te névre szóló ajándékod legyen. De ezt mjd az ügyvéd tudni fogja, hogy mit írjon.


1952. évi IV. törvény a házasságról, a családról és a gyámságról


28. § (1) A házastárs különvagyonához tartozik:


a) a házasságkötéskor megvolt vagyontárgy,


b) a házasság fennállása alatt öröklés jogcímén szerzett vagy ajándékba kapott vagyontárgy,


c) a személyes használatra szolgáló és szokásos mértékű, illetőleg mennyiségű vagyontárgy,


d) a különvagyon értékén szerzett vagyontárgy.

2012. nov. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A fenti válaszok nem vettek figyelembe egy momentumot, nevezetesen, hogy a ház még nincs meg, most akarják a szüleid a nevedre megvenni. Ha még nem vagy házas, akkor tényleg semmi gond. Kiválasztás, megállapodás árban, ügyvéd, szerződéskötés a te nevedre, tehát hivatalosan te leszel a vevő, a szüleid pedig fizetnek. Ha már házas vagy, az a biztonságosabb, ha a szüleid megveszik a saját nevükre, és egyidejűleg csináltok egy ajándékozási szerződést a javadra. Az ügyvéd az adásvételi szerződést benyújtja pl. szerdán a földhivatalhoz, akkor széljegyre kerül, az ajándékozásit pedig benyújtja csütörtökön. Az első esetben vagy egy ügyvédi költség az adásvételire (általában a vételár 1-2%-a), a földhivatali eljárási költség (nemrégiben kb. 7000 Ft volt) és az átírási illeték. A második esetben plusz költségként jelenik meg az ajándékozási szerződés elkészítésének és a földhivatali eljárásnak a költsége.

Azért mindenképpen konzultáljatok ügyvéddel, de már fennálló házasságnál "viharos" válás esetén egy rámenős ügyvéd meg tudja támadni azt a tényt, hogy a nevedre vett házat tényleg a szüleid vették neked. Ha ugyanis pénzt kapsz tőlük ajándékba, akkor csak a pénz a te külön vagyonod, ami annak helyébe lép, jelen esetben a ház, az már közös lesz (ez egy korábbi infó részemről, lehet, hogy ebben a rohanó világban ez is változott).

2012. nov. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha elolvastad volna kedves utolsó a d) bekezdést, látnád, hogy különvagyon értékén vett vagyontárgy...
2012. nov. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Most férjnél vagy?

Ha nem akkor semmi gond a házasság előtt szerzet vagyon mindig külön vagyon marad. Csak házasság alatt ne ad el és vegyél egy másikat mert az már közös lenne. De erre találták ki a házassági szerződést.

2012. nov. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek az infót. igen,már házasok vagyunk és remélem azok is maradunk de sose lehet tudni.A férjemet nem szeretném belevonni a dolgokba,nem reagálna rá túl jól :-/ de a szüleim biztosítékot szeretnének arról,hogy ha esetleg válunk akkor nem én járok rosszul.Szerintem tisztább lenne ha az ő nevükön lenne és majd valamikor örökölnék de szerintük nekik egyszerűbb ha én vagyok a tulaj mert akkor könnyebb minden ügyintézés.

Még egyszer köszönöm mindenkinek! Neked is J.

2012. nov. 21. 13:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!