Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan osszuk meg?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan osszuk meg?

Figyelt kérdés

Régóta el akartam már válni, amikor a gyerekek elkerültek otthonról, meg is tettem az első lépést, válókereset. Elmondtam a férjemnek, mi a helyzet, megkértem, költözzön el (neki lett volna hova, itt él az anyukája, és a tesója is a városban), mert nem tudja fenntartani a házat minimálbérből, nekem viszont nem lett volna ilyen gondom. Nem akart menni, így elköltöztem én, albérletbe.


A volt férjem ott maradt egy 2 szintes családi házba, de folyamatosan követelt tőlem pénzt, mert szerinte a rezsi felét nekem kéne állnom, mivel közös tulajdon, a fenntartása is közös teher. Hiába mondom neki, hogy anno felajánlottam, hogy menjen ő, most nem akarom finanszírozni a rezsijét, pláne, hogy a költözésemre 3 héttel beköltöztette az új barátnőjét. Folyamatosan kapom a zsaroló e-maileket, hogy fizessem a ház ilyen meg olyan költségét, holott egy éve nem is lakom ott, csak az exem, az új nője, meg a mostohalánya.


A bíróság ketté osztotta a házat, amit jelenleg árulunk. Mivel ő lakik ott, fogalmam sincs, hogyan fogadja a vevőket, azt tudom, hogy nem akarja eladni, mert neki baromira kényelmes ott lakni. Nekem viszont szükségem lenne a pénzre, mert az albérlet elég drága dolog.


Kifizetni nem tud, mert "nincs pénze" meg úgy tudom, erre nem is lehet kötelezni, pedig ez lenne a legegyszerűbb megoldás.


Van valakinek ötlete?



2012. nov. 18. 16:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

1. A volt férjed nem követelheti tőled a rezsi költségeket, hiszen te nem élsz ott.

2. Mivel a te részed is ott van, és gondolom a férjed használja is a részedet még te követelhetnél a te részednek az albérleti díját.

3. Adhatsz fel úgy lakáshirdetést, hogy te magad kíséred el az érdeklődőket a házhoz, te magad mutatod meg a házat. Ha a férjed nem enged be, vagy úgy viselkedik, akkor lehet menni a bíróságra, hogy szándékosan akadályozza a ház eladását,és kéred a bíróságtól a kényszeres eladást.

Ez azt jelenti ,hogy a bíróság fogja elárverezni a házat. Ők eladják amennyiért tudják, a saját kis %-at levonva a többi összeget elfelezik és megkapjátok a részeteket. De ebben az esetben jóval kevesebb pénzt várjatok, mert a bíróság nem a haszonra megy, Ők minél előbb le akarják zárni így akár áron alul is eladják a házat.


Ha nem tudtok megegyezni akár több éven át várhatod, hogy a pénzedhez hozzáférjél..

2012. nov. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
53%

Milyen tul. arányban van megosztva a ház?


Kinek a pénzéből /mukájából lett vásárolva?

2012. nov. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Még annyit, ha nem tudja fizetni akkor előbb-utóbb ráterhelik a házra és kilakoltatják.
2012. nov. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
74%

ma 16:41

Ha öröklakás akkor nem lakoltathatják ki. Legfeljebb elzárják a villanyt, gázt, vizet, mindent. De a tulajdonát nem vehetik el ha hitelmentes.

2012. nov. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

"Milyen tul. arányban van megosztva a ház?"


Ennek semmi jeletösége, ha a biróság lefelezte, attól kezdve csak az az érvényes.


"Kinek a pénzéből /mukájából lett vásárolva?"


Mivel a házasság alatt szerzett közös tulajdon, ezért mindkettöjük munkájából.


Abban viszont igaza van az egyik elözö válaszolónak, hogy mivel nem laksz ott, kérhetsz lakáshasználati dijat, az új barátnö-meg gyerekétöl meg albérleti dijat.

Rezsit csak annak kell fizetni, aki ott él, tehát a volt férjednek meg a barátnöjének.

2012. nov. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a válaszokat!


A házat bár az én munkám gyümölcséből vettük (én felsővezető vagyok, jelentősen jobban keresek nála), törvény szerinte 50-50%-ban lett megosztva, csak a fele az enyém.


A rezsit jelenleg fizetik, hiszem az exem barátnőjének személyében egy újabb dolgozó ember került oda, ennek ellenére még mindig jönnek a levelek. Gondolkozom, hogy feljelentem zaklatásért.


Az albérletben az a bosszantó, hogy egy idegen ember zsebét tömöm, holott az egyetemista lányaimra is költhetném ezt a pénzt.

2012. nov. 18. 16:51
 7/13 anonim ***** válasza:
Feltétlen kérj töle lakáshasználati dijat - elvégre neked is kell albérletet fizetned.
2012. nov. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Albérleti díjat azt mondták, azért nem kérhetek, mert a házat "megosztották" mivel 2 szintes, ők csak a földszintet használják. Igaz, az emeleten nincs sem mosakodásra alkalmas helység, sem konyha, így ha akarnék sem tudnék odaköltözni, de szerintük ez így meg van osztva...
2012. nov. 18. 16:52
 9/13 anonim ***** válasza:
Voltál már bíróságon ezzel? Csak mert nagyon úgy néz ki, hogy nem, és mindent elfogadsz amit a volt férjed mond. Hidd el ez nem jelent felosztást, és azért mert ő ezt mondja attól még nem lesz igaz.
2012. nov. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
menj be a biróságra az ingyenes panasznapra és ott kérdezz rá, hogy hivatalosan hogy is van ilyenkor. Ugyanis szerintem a volt férjed elég sok mindent állit, ami nem igaz, te meg elhiszed.
2012. nov. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!