Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás után hogyan alakulnak a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás után hogyan alakulnak a testvéri viszonyok máshonnan hozott gyerekkel?

Figyelt kérdés

Elváltunk, egy közös gyermekünk született. Az apa másfél éve él együtt egy nővel, aki odavitte óvodáskorú lánygyerekét. Nincsenek összeházasodva, mégis az apa mindenhol úgy hirdeti, hogy testvérek. (nem tőle van)


Akkor lennének mostoha testvérek, ha összeházasodnak, nem?



2012. nov. 16. 17:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem teljesen mindegy a papír érzelmi szempontból. A lényeg az lenne, hogy a gyerekek szeressék, elfogadják egymást és a "mostohát" is. Nekem is volt apai félről egy mostohatesóm. (nekik sem volt közös) 8 és 10 évesek voltunk mikor "összejött" a családunk. A mai napig ő a bátyám. Így tekintek rá, így is mutatom be én is őt. Ő is engem a húgának. Vele van igazi testvéri kapcsolatom. Anyukám részéről van két féltesóm, de 15, 17 év a korkülönbség közöttünk. Imádom őket is, de inkább "előgyerekek" voltak.
2012. nov. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ma divat az együttélés házasság nélkül! De ha az apával jó a gyereked kapcsolata, a két gyerek megérti egymást, akkor mi a gondod? A párod neveli a másik gyereket, tehát jogos, ha mostoha testvéreknek mondja őket.
2012. nov. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Persze, itt nem arról van szó, hogy hogyan jönnek ki a gyerekek egymással, nem ettől testvérek vagy éppen nem. De attól mert x. kapcsolata az apukának, hát akkor már lett volna sok-sok testvére gyermekemnek. Konkrétan már hivatalos helyeken így hirdeti apuka, csupán másfél éve vannak együtt. Előtte egy nagykorú gyerek volt a kapcsolatban, azért nem kellene megzavarni a gyereket, mert már azt sem tudja ki kinek a testvére.
2012. nov. 16. 17:21
 4/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Persze mindig új "tesót" kapni nem lehet. Mi sem egyik napról a másikra csiszolódtunk össze, hanem évek alatt. A bátyám-húgom kifejezést is mi kezdtük el alkalmazni illetve mások. Például az iskolában is mindig úgy említették, hogy a bátyád. Nem apád feleségének a fia :) És így ragadt ránk.
2012. nov. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem az a lényeg megesküdtek vagy se, hanem az hogy a két gyermek elfogadja egymást!-- ezért tulajdonképpen jó ha egymást testvérnek, féltestvérnek tartják. Lelkileg nagyon fontos.


azt gondolom kérdező, hogy a saját és a gyermek érdekében ne ezen filózzál. Hanem azon, hogy a gyermekednek jó helye legyen, családban érezze magát ha már ilyen sorsot szántatok NEKI!

2012. nov. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!