Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Garancia van rá, de akkor...

Garancia van rá, de akkor most mit tehetek?

Figyelt kérdés
Kb 6 hónapja vettem használtan egy laptopot. Az adásvételi szerződésben az eladó 1 év javítási garanciát vállalt. Az eladó jelenleg kint van külföldön. A laptopom töltője időközbe elromlott,felhívtam az eladót és mondta, hogy egy XY számítástechnikai szaküzletbe megyek be,őt ott ismerik,rá hivatkozva majd megnézik a töltőmet. Az üzletbe viszont a következőt mondták: ha nem tudják megjavítani(azt megcsinálják ingyen),akkor vegyek egy teljesen újat kb 15.000Ft-ért. Én nem akarom illetve nem is tudom most kifizetni, hiszen én úgy vettem meg a gépet h 1 évre garancia van rá. Ilyenkor mit tehetek? :( nagyon fontos lenne!

2012. nov. 21. 19:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Hívd fel az eladót, mond el neki,hogy mit mondtak ott, és majd ő megoldja.

Ha úgy jön ki fizesd ki és küld majd el neki a nyugtát,hogy ezt fizesse ki neked (ezt beszéld meg vele) mert ugye ha neked 15-ért csinálják meg akkor neki is, úgyhogy ha ő viszi be, ha te mindenképpen 15 ezer lesz, ami őt terheli.

2012. nov. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Az adásvételi szerződésben az eladó 1 év javítási garanciát vállalt. "


A kérdésed kiírása fölösleges volt, ha a választ is hozzáírod. Az új töltőt is az eladó fizeti.

2012. nov. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen ezzel tisztában vagyok:)de az eladó jelenleg kiment külföldre. Nekem elég sürgős lenne a dolog.Félek,ha én kifizetem az új töltőt,utána azt a pénzt én soha nem látom viszont:/
2012. nov. 21. 20:53
 4/5 anonim ***** válasza:

"Az adásvételi szerződésben az eladó 1 év javítási garanciát vállalt"


Az eladó csak az ingyenes javításra vállalt garanciát, a cserére nem.

2012. nov. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
elvileg minden tartozék ami nélkülözhetetlen a gari részét képezi.de szerintem aki így ad el ott vmi nem ok...bebuktad sajnos.esetleg megkérheted az eladót,nézze már meg külföldön nem e olcsóbb...más esély nem nagyon van.ha egyáltalán ott van
2012. nov. 25. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!