Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Perré alakult FMH. Ilyenkor a...

Perré alakult FMH. Ilyenkor a rendőrségen kell feljelentést tenni?

Figyelt kérdés

Üdv!


Nekem is autós témában lenne kérdésem.

Anyum (tulaj) vett egy kocsit 2007 7. hóban 48 havi részletre. Másfél évig fizette is, ekkor elveszítette a munkáját.

Mivel tovább nem tudta fizetni valakivel (bérlő) kötött egy szerződést (amit két tanú is aláírt), hogy a kocsit ő bérli a futamidő lejártáig, a csekkeket befizeti és amikor a hitel kifut a kocsit megkapja.

A szerződésben az áll, hogy a csekkeket a bérlőnek kell befizetnie minden hónapban.


De a bérlő nem fizetett be egy csekket sem. Sőt még a hitel lejárata előtt eladta a kocsit valakinek (vevő). Hamis papírokkal.


A bank fizetési meghagyást küldött lassan egy éve, aminek ellent mondtam. Perré alakult a meghagyás és most kaptam meg az idézést. Mit tegyek ilyenkor? A rendőrségen a vevő feljelentette a bérlőt. A kocsi még mindig nála van rendszám nélkül. Amikor anyum bement a rendőrségre feljelentést tenni ott azt mondták neki, hogy ezzel nem foglalkoznak és menjen a bíróságra. Most a tárgyalás a perré alakult fmh-ról szól. Vigye be a szerződést, amit írtak? A rendőrségen kéne feljelentést tenni?


2012. nov. 22. 16:55
 1/2 A kérdező kommentje:
Az első pár sor ignorálandó, csak máshol is feltettem ezt a kérdést és onnan másoltam át :)
2012. nov. 22. 16:56
 2/2 anonim ***** válasza:

Az a joggyakorlat, hogy ha egy polgári peres ügy Bírósági szakaszba jut, akkor a Rendőrség nem szívesen foglalkozik vele.

Nem éppen törvényszerű, de valahol érthető.

Menjetek el a bírósági tárgyalásra, kérjetek azonnali kinyomtatott végzést (már amennyiben dönt a bíró) és azzal is lehet feljelentést tenni a későbbiekben a rendőrségen csalás/sikkasztás gyanúja miatt.

2012. nov. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!