Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Igaza volt a biztonsági...

Igaza volt a biztonsági őrnek? Ehhez joga volt?

Figyelt kérdés
Igaz már 2 hete történt, de nem bírok megnyugodni. Párommal voltunk a Tescoban vásárolni, és a babakocsi tetején felejtettem 2 konzervet (300ft értékben) És úgy jöttem ki a gyerekkel, párom meg pakolt fizetett. Már a kassza után 2 méterrel jött a biztonsági őr hogy menjek vele. Bevitt a szobába ahol még 2 en voltak, rámzárta az ajtót, és akkor jöttem rá hogy hoppá a konzervek. meondtam h elnézést kifizetem, a párom épp most fizet. Nem hagyták! ki sem engedetek a szobából. Kiapkoltattak velem mindent, babakocsit táskát, gyereket fel kellett ébrsztenem..(9 hónapos). szabadkoztam, tényleg véletetlen volt. kérték az irataim, mondtam h a páromnál vannak felhívtam odahozta az ajóthoz, mikor elvettem volna tőle, visszatoltak az ajtóból, hogy nem mehetek ki. Ekkor már nagyon ideges voltam, hogy legalább a fiamat hagy toljam ki, de ezt sem engedték meg. jegyzőkönyvet írtak, és olyan borzasztóan megaláztak, hogy el sem tudom mondani. Fél órás procedúra után közölték hogy ez meg ne történjen még egyszer...Borzasztóan fel voltam háborodva de annyira leblokkoltam, annyira megalázó volt...3an ültek ott mintha megöltem volna 10 embert, vagy mi...és persze kifizettem, de a blokkról vinnem kellett visssza másolatot. Páromat nem engedték be, szegény kis híján múlt hogy nem ad egy pofont a 20 kilós nbiztonsági őrnek..és úgy beszéltek velem mint egy kutyával..Szerintetek???
2009. aug. 17. 11:15
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
90%

Szegénykém! Sajnállak és együtt érzek veled!

Persze, a kisebbséget és a tolvajokat nem veszik észre, de ha egy ilyen esetük van, kiélik a hatalom mániájukat. Sajnos, manapság a biztonsági őröket nem éppen az IQ bajnokok közül képzik. Szégyen amit csinálnak. Késő mondogatni, hogy mit tehettél volna, mit kellett volna tenned, ezen úgyis késő változtatni. Bár, én azért hívattam volna a boltvezetőt vagy valakit...

Próbálj megnyugodni, elfelejteni az egészet, nem ér annyit, hogy feleslegesen idegesítsd magad ilyen hülyéken. Könnyű volt veled szórakozniuk.

2009. aug. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
köszi, nagyon aranyos vagy! igen én mondta is nekik, hogy (most nem kell leírnom hogy kire gondolok) bent reggelizik egy komplett família, azokkal mi lesz?? nem is válaszoltak rá..igen már késő sajnos, de szerintem sem kellett volna így meghurcolniuk...Kár h akkor ilyen hülye voltam..
2009. aug. 17. 11:30
 3/19 anonim ***** válasza:
79%

Igazából semmi olyan nem történt, amely megalapozná - az elmondottak alapján - a túlkapást.

Megalázó valóban kipakolni mindent. Azonban a biztonsági őrnek feladata, hogy elejét vegye az ilyen dolgoknak. Elég ősrégi és gyakori módszer a babakocsis lopás, így jogosan jár el, amikor tényleg tüzetesen néz át.

Tudom, hogy sz@r dolog véletlenül, érzésed szerint vétlenül belekerülni egy ilyen helyzetbe, azonban ha a biztonsági őr még a vállad is megveregetné, hogy jaj hát semmi gond, akkor holnap mindenki fizetés nélkül akarna távozni.


Te megszegted az áruház szabályát azzal, hogy a babakocsit KITOLTAD a kasszasor vonalából. Innen már magad mentése az, hogy visszaviszed, mert még fizet a férjed. A biztonsági őr pedig követte az előírást. Amikor az adott áruházban vásárolsz, te elfogadod az adott áruház vásárlási feltételeit. Amiben pedig benne van, hogy minden lopás, vagy lopási kísérlet jegyzőkönyvbe kerül.


Igaz, kissé igazságtalan az ami történt, hiszen ahogy mondtad, nem szándékos volt, azonban hazánk - és sok más ország - törvényei a lopásnak egy alakzatát ismerik: a szándékos lopást. Gondatlan alakzatban NEM lehet elkövetni. (Jogosan teszi fel a biztonsági őr azt a kérdést, hogy miért a babakocsira/-ba tetted az adott terméket, miért nem a kosárba pl.)


Kellemetlen, de nem történt olyan eljárás, amely ne jogos lett volna.

2009. aug. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
83%

Előző válaszom nem "érzelmi" és nem "empatikus", a lényege a jogi megközelítés.


Az pedig, hogy a kisebbség/többség/fekete/fehér/alacsony/magas stb. ember jogot sért vagy kötelezettséget nem teljesít téged nem fog feljogosítani arra, hogy te is azt tedd. Lehet, hogy MÁS IS LOP az adott áruházból, de ez nem alapoz meg rád nézve semmit.


Sajnálom ami történt emberileg, mert én is átéltem már. Azonban jogi értelemben semmi "elítélendő" nem történt.

2009. aug. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
47%

Abban igaza volt,hogy a két konzervre azt hitte "el loptad",és ennek megfelelően járt el.(Tudom,hogy nem akartad ellopni,hisz ilyen eset bárkivel előfordulhat,de ők érvelhetnek avval,hogy amikor elkapnak valakit mindenki azt mondja,hogy véletlen volt,és ki fizetik)De sorozatos hibát vétettek veled szemben,amiért panaszt tehetsz a TESCO-nál.

Először is mivel te nő vagy,a szobába motozásra NŐI biztonsági őrnek szabadott volna csak jelen lenni..Vagyis megtagadhattad volna a motozást,kipakolást.Másodszor a kisbabának úgymond "semmi köze nem volt az egészhez"ezért nem kényszeríthettek arra,hogy az édesapjának ne ad ki.A te esetedben szerintem túl buzgóak voltak...Egyébként el tudom képzelni mennyire megalázó lehetett.mert számomra már az is megalázó,hogy amikor bemegyek vásárolni rögtön rám tapad egy biztonsági őr(aki szintén 40kg izomagy),és látványosan követ minket,mint akik lopni akarnak..Ilyenkor van amikor szórakozunk vele,és jó hangosan megbeszéljük,hogy mit kéne ellopni,de úgy hogy a pasas ne lássa ám:) de van amikor már nem tartom viccesnek,és én odamegyek,és rákérdezek,hogy mi a büdös francnak követ...Miért néz tolvajnak stb,és ha szemtelenkedik akkor egyszerűen hívatom a felelős főnökét,akinek elmondom,hogy panaszt teszek X.Y ellen..Bár eddig nem fajult a dolog(csak 1x)mert annyira leégeti magát,hogy inkább bocsánatot kér,és békén hagy minket.

2009. aug. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

igen iagazd van, én azt is megértem, persze de én sose loptam, még azt is megértem h ki kellett pakolni, mert hát ez az eljárás, de szólhatott volna, ott hogy igyan vigyem vissza és fizessem ki. Soseloptam még életembem, és nem az zavar hogy mit csináltak, hanem AHOGY. azt tökre megértem ez így kell, persze, de miért csak olyanokkal teszik meg, mitn én? miben különb az (nemcsak roma, fehér is akad bőven) aki 20.000 ft.nyi cuccal szó nélkül kisétál? ezt nem értem, én belátom hogy hibáztam, de nem is tagadtam, az én hülyeségem volt. de akkor ha ez a jog, ez a törvény, nemcsak rám érvényes.

A konzerve meg azért volt mert kettéváltunk a férjemmel ő ment krupliért, nála volt a kosár, én meg ezekért, és így maradt ott.

2009. aug. 17. 11:44
 7/19 A kérdező kommentje:
jah és igen, egy darabő nem volt ott csak 3 pasi. az egy dolog hogy rámzárták az ajtót, szegény gyerekem üvöltött, és még szóltak hogy nem lehetne halkabban? mondtam hogy nemigen tud halkabban sírni, ekkor szerettem volna apának kitolni..szoknya volt rajtam de volt zsebe, nem nyúltak hozzám azt mondták jó lenne ha kipakolnék abból is..ki kellett húzgálnom a zsebeket, így majdnem bugyiig fel kellett húznom, marha jó volt..olyanm szűk volt a szoknya h nemigen tudtam volna még egy papírt sem beletenni feltűnés nélkül...
2009. aug. 17. 11:48
 8/19 anonim ***** válasza:
84%

Sajnos ez most megtörtént, tanulópénz volt, különösebb hátrányod nem származott belőle - a lelki terhen túl -, így viszonylag "olcsón" megúsztad.

Mint már említettem, a törvény nem ismeri a lopás gondatlan alakzatát, így a lopást csak szándékosan lehet elkövetni. És szándékos és szándékos között nincs "szándékosabb". Ez kérdés, hogy mennyire életszerű, hiszen vannak élethelyzetek, ahol véleményem szerint IGENIS megvalósulhat gondatlan alakzatban ez a tett.

Pont ezért vagy "olyan, mint a többi." Viszont te egyszerű préda voltál, hiszen nem "gyakorlattal" tetted. Mint írtam, a babakocsis trükk elég sokat alkalmazott, így amikor "lefüleltek", akkor nem arra gondolt, hogy egy ártatlan anyuka, hanem arra, hogy egy "visszaeső".

Az is igaz, hogy nem igazán lehet határt húzni, hogy "kivel hogy kell bánni", hiszen van egy eljárásrend, igaz annak vannak "árnyalatai".

Tény, hogy megalázó, ami történt veled, valószínűleg másképp is el lehet ezt intézni (hiszen megfizetteti veled a terméket és ír egy jegyzőkönyvet), azt végig tudja követni, hogy szándékosan tetted-e el, és eltettél-e mást is... Ez csak a biztonsági őr "jóindulatán" múlik. Hiszen jegyzőkönyvet kevésbé megalázóan is fel lehet venni. Ez viszont már emberség kérdése.


Emellett, ha ő lefülel valakit, az neki "jó pont", téged úgy tudott "tetten érni", hogy ebből neki "semmi hátránya" nem lesz, míg egy esetleges neves família számonkérése után akár várhatják is kinn munka után elbeszélgetésre... De ez már megint más kérdés.

2009. aug. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
hát pont ezt mondta a párom is...hogy munka után tuti kapna ha olyanokat fogna el...egyébként nem tudtam hogy ez bevált mód, a babakocsis lopás...jó mondjuk nem így neveltek honnan tudhatnám. de biztos iagazd van.
2009. aug. 17. 12:44
 10/19 anonim ***** válasza:
66%
Túl sok már rég a sok ingyenélő "biztonsági őr"! Hatóságosdit játszanak és a kutyáikkal terrorizálják az embereket. Adj hatalmat a buta primitivnek és lezabálja rólad a húst!
2009. aug. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!