Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Igaza volt a biztonsági...

Igaza volt a biztonsági őrnek? Ehhez joga volt?

Figyelt kérdés
Igaz már 2 hete történt, de nem bírok megnyugodni. Párommal voltunk a Tescoban vásárolni, és a babakocsi tetején felejtettem 2 konzervet (300ft értékben) És úgy jöttem ki a gyerekkel, párom meg pakolt fizetett. Már a kassza után 2 méterrel jött a biztonsági őr hogy menjek vele. Bevitt a szobába ahol még 2 en voltak, rámzárta az ajtót, és akkor jöttem rá hogy hoppá a konzervek. meondtam h elnézést kifizetem, a párom épp most fizet. Nem hagyták! ki sem engedetek a szobából. Kiapkoltattak velem mindent, babakocsit táskát, gyereket fel kellett ébrsztenem..(9 hónapos). szabadkoztam, tényleg véletetlen volt. kérték az irataim, mondtam h a páromnál vannak felhívtam odahozta az ajóthoz, mikor elvettem volna tőle, visszatoltak az ajtóból, hogy nem mehetek ki. Ekkor már nagyon ideges voltam, hogy legalább a fiamat hagy toljam ki, de ezt sem engedték meg. jegyzőkönyvet írtak, és olyan borzasztóan megaláztak, hogy el sem tudom mondani. Fél órás procedúra után közölték hogy ez meg ne történjen még egyszer...Borzasztóan fel voltam háborodva de annyira leblokkoltam, annyira megalázó volt...3an ültek ott mintha megöltem volna 10 embert, vagy mi...és persze kifizettem, de a blokkról vinnem kellett visssza másolatot. Páromat nem engedték be, szegény kis híján múlt hogy nem ad egy pofont a 20 kilós nbiztonsági őrnek..és úgy beszéltek velem mint egy kutyával..Szerintetek???
2009. aug. 17. 11:15
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
76%

Nem akarlak kioktatni, de ilyenkor azt kellett volna neki mondani, hogy nem vagy hajlandó vele menni, hívjon rendőrt, ha lopással gyanúsít! Ilyenkor nem tud mit csinálni, hozzád nem nyúlhat, mert az erőszaknak számít!

Nem kell szidni a biztonsági őröket, a Tescoban nem ők vannak, hanem egyszerű gyorstalpalós Vagyonőrök!

2009. aug. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
nem veszem kioktatásnak mert ez kellett volna tennem...és nem szidom őket, csak a bánásmód nem tetszett. igazából a munkáját végzi elhiszem. azt meg is értem, meg azt is hogy joga van hozzá de nem vagyok veszélyes bűnöző akihez 3 embert kell hívni bezárni, és a kisfiam se engedjék ki, meg még rámszól h hallgattasam el...na ez prosztóság volt.
2009. aug. 17. 13:43
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Mivel rád zárták az ajtót és nem engedtek ki, kimerítették a személyi szabadság korlátozását, illetve, mivel ketten voltatok benn a gyerekkel, ez rögtön több személy sérelmére lett elkövetve, plusz kiskorú sérelmére is és mivel ők hárman voltak, mindez csoportos elkövetés is volt.

Mivel a férjed ott volt Veled így ő lehet tanú és feljelentheted őket, hacsak a felvett jegyzőkönyvben vagy mellé csatolva nem írtad alá, hogy jogszerűek voltak és elfogadod ami történt. Mert akkor nehezebb ügy de nem lehetetlen.

2009. aug. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:
100%

Az előttem szólónak igaza van, ha tényleg el akarsz érni valamit, akkor fordulhatsz bírósághoz, személyi szabadság korlátozása, valamint a szabadsághoz való jogod megsértése miatt. Mert ugyan felszólíthatnak arra, hogy átnézzenek, de onnantól, hogy a kérésed ellenére nem engedtek ki a szobából, ez már a szabadságod korlátozása, és ez egy "vagyonőr" nek nevezett egyénnek nem áll jogában! Kérdés az, hogy megéri-e neked perre vinni a dolgot.

Egyébként a férjed helyében én erőszakkal bementem volna, sőt, ha az nem is azonnal rendőrt hívok, mert attól aztán azonnal befostak volna. Hozzáteszem azt is, hogy a lopás 20.000 Forint felett von maga után büntetőjogi eljárást, tehát te még azt sem követtél el. Naponta egy Tescoból, kb. 50.000-100.000 Forintnyi értékű hiány keletkezik abból, hogy a vásárlók ingyen fogyasztják a termékeket, az áruházon belül. És téged egy 300 forintos tétel miatt akasztottak meg...

2009. aug. 19. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
hát nem hiszem hogy megéri, úgyértem ténleg itt a kisfiam, nem akarok macerát, hát a férjem csak azért nem tett semmit mert én megkértem rá, bár közel volt hozzá. köszönöm a hozzászólást, énis látom hogy ott kajálnak bent, meg kisebb dolgokért van hogy nem is szólnak! tudom mert nem egy ismerősöm mondta (aki ott dolgozik) hogy ami nem olyan nagy értékű áru azért van, hogy nem is szólnak.
2009. aug. 19. 07:20
 16/19 anonim ***** válasza:
65%
ja végzi a munkáját, milyen munkát? TV-t néznek és alszanak, áruházakban meg genyáskodnak és beszólnak...
2009. aug. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
hát igen, de nem mindenkivel genyóznak ám...
2009. aug. 20. 10:22
 18/19 anonim ***** válasza:
29%

Itt valami félreértés van az emberekben: A BKV ellenőr nem tarthat ott erőszakkal a rendőr megérkezéséig akkor, ha nincs jegyed.

De ha ellopod egy néni táskáját, akkor bizony a rendőr megérkezéséig KORLÁTOZHATJA a személyi szabadságod. Mert szabálysértés/bűntény történt, és ERRE LEHETŐSÉGE VAN.

Ugyanúgy, ahogy te is ERŐSZAKKAL visszatarthatod a betörőt pl. az ingatlanodban. Azonban ez az erőszak NEM okozhat pl. testi sérülést stb.

Tehát az a biztonsági őr, aki akaratod ellenére visz be és tart vissza nem cselekszik jogellenesen. És bizony, ha rendőrt hívsz, akkor te rosszabbul fogsz járni, mert így valószínű nem indul meg a szabálysértési eljárás, a jegyzőkönyvvel el van intézve a dolog, de ha rendőrt hívsz, akkor ott biztos, hogy megindul, annak pedig pénzbüntetés a vége.


Én nem a biztonsági őröket védem, hanem jogilag próbálom "helyrerakni" a dolgokat. A kérdésben szereplő biztonsági őrök biztos, hogy valamelyest "túlkaptak". De ez nem volt olyan mértékű, ami miatt esélyes lenne egy nyert per. Bár az is tény, hogy a gyermeket az ki kellett volna engedni. Ha másképp nem, akkor babakocsi nélkül.

2009. aug. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
én sem szidom őket, meg nem is bántottak, és nem is akartam rendőrt hívni. egyszerűen bosszant hogy ilyen buzgómócsingok voltak.az én káromra. aki meg lop, meg se merik állítani..a legtöbbet.
2009. aug. 20. 15:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!