Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Végrendeletet írhat valaki...

Végrendeletet írhat valaki ügyvéd vagy hivatalos személy nélkül?

Figyelt kérdés

Nagyon sokat kér az ügyvéd és nincs most rá pénz és én nem szeretnék anyámtól örökölni ,azt szeretném ha fiaim örökölnének,mert nekem van adósságom a banknak és félek,hogy arra a lakásra terhelik ami én örökölnék.

Lízinges hitelt vettem fel a lakásomra és nem tudtam fizetni és ezért oda adtam a teljes lakásom.! éve már árulják. Ez egy panel lakás ahol csak rezsik vannak és azt is rám akarják verni,holott én ki költöztem és önként átadtam a lakást,pedig csak 70%-a volt megterhelve.Arra számítottam ,hogy a lakás a fedezet az adósságomra és nem kell még nekem fizetnem abból a kevés pénzből amit most kapok.12 éve le vagyok %-olva és most rehabra tettek.Remélem nem vonnak le abból a 44800 ft-ból.

Egyszóval ha valaki tud segítsen,hogy mit csináljak ,hogy ne örököljek,mert akkor a gyerekeimnek nem kell elfogadni tőlem az örökséget és nem kell az adósságom után fizetniük.

Bocs kicsit hosszú lett..



2012. nov. 25. 12:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
ha a végrendelet megfelel bizonyos követelményeknek, akkor hitelesnek tekinthető, nem feltétlen kell ügyvéd
2012. nov. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
4 éve árulják****
2012. nov. 25. 12:12
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Végrendeletet írhat, két tanú kell és kész.

Ha a fiaidra hagy mindent az édesanyád, akkor abból kimarad a te adósságod.

2012. nov. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az "otthagytam a lakást" jogilag mit takar? Adásvételivel és a földhivatalban is átvezették? A mérőórákat a te és az új tulaj együttes jelenlétében átírták? Ha ez utóbbi nem történt meg, akkor jogosan a te neveden halmozódik - és fog is - a tartozás.
2012. nov. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

12.23

Az a helyzet a lízing szerződésbe az áll,hogy nekem kell fizetnem minden költséget.

Viszont fel írták az óra állásokat. Két nagy darab ember jött és addigra üresnek kellett leni a lakásnak.De ha nem adom át akkor még lakhattam volna ott és fizettem volna a rezsit.De nem akartam balhét így felszólítás nélkül át adtam a lakást.

2012. nov. 25. 12:33
 6/10 A kérdező kommentje:
Ja még valami.Itt a tulajdonos az OTP lakáslízing. Még nem adták el és azt rebesgetik,hogy a 4 év fűtést, közös költség,géz álltalánydíj,meg nem is tudom még mi :(
2012. nov. 25. 12:35
 7/10 A kérdező kommentje:
Panel és minden hülye rezsit kel fizetni ,ha nem lakja seni akkor is.
2012. nov. 25. 12:36
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha lízingszerződés, akkor eleve nem is vagy tulajdonos, hanem a lízingjogodról mondtál le. A mérőórákat irasd át mindenképp! Az különálló dolog, jogilag lehet más nevén a mérőóra és másén az ingatlan.
2012. nov. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Úgy tudom, hogy saját kézírással, két tanú által ellenjegyezve írhat Édesanyád végrendeletet.
2012. nov. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

"Úgy tudom, hogy saját kézírással, két tanú által ellenjegyezve írhat Édesanyád végrendeletet."


Rosszul tudod. Saját kezűleg írt végrendelet egy sajátkezű aláírással érvényes. Ha nem sajátkezűleg lett írva, akkor kell az aláírás mellé a két tanú.


Közjegyzőnél érdemes amúgy tenni végrendeletet, mert akkor az nem tűnhet el olyan emberek keze által, akik tudnak róla és nem örökölnének (il. kevesebbet kapnának) a végrendelet miatt. Ha közjegyzőnél végrendelkezel, akkor mindjárt a cselekvőképesség miatti kétségek (amik alapján megtámadásra lenne lehetőség) sem jöhetnek szóba.

2012. dec. 31. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!