Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Javítóba kerülhet az a fiúval...

Javítóba kerülhet az a fiúval aki rossz társaságba keveredett és a társaság kedvéért lopott? Ha igen mire számíthat?

Figyelt kérdés
először csokit a társaság kedvéért, hogy "beavassanak", aztán egy drága mobilt, amivel lebuktam később, és ezért azt mondta a jogász, hogy rosszak a kilátások mert már volt lopás. mi történhet velem? mi történhet legrosszabb esetben? javítóba kerülök? ha igen mennyi időre. milyen ott az élet? mi történik majd velem? tényleg verik a gyerekeket az őrök? megfognak erőszakolni? mi lesz velem? fehér vagyok, nagyon vékony, majdnem 15 éves. nagyon félek. ráadásul a cuccokat amiket el kellett lopnom nem magamnak loptam hanem nekik. de ezt nem tudom bizonyítani. én csak barátokat akartam az új suliban. most mi lesz velem?

2012. dec. 8. 23:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

"én csak barátokat akartam az új suliban. "


Bűnözéssel csak ellenségeket lehet szerezni.

2012. dec. 9. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

[link]


Ez vár rád, ha bekerülsz. Először jól elvernek a cigányok, és ha szerencséd van, akkor csak csicska leszel és nem valakinek a felesége.

Általában 18 éves korig szokták javítóban tartani a gyerekeket.

2012. dec. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Beavatási elverés az átlagos az ilyen helyeken
2012. dec. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 tomala ***** válasza:

A fiatalkorúakra vonatkozó büntető jogszabályok értelmében a bíróság csak akkor szabhat ki fiatalkorúval szemben szabadságelvonással járó büntetést (értsd: fiatalkorúak börtöne, vagy javító), ha más büntetés nem érné el a célját.


Szóval a bíróságot meg kellene győzni az igazságról, jelesül arról, hogy te csak azért bűnöztél, mert a nagyon visszamaradt szellemi képességeiddel képtelen volt ennél jobb utat találni a társadalmi kapcsolatok kialakítására, egyébként nagyon megbántad a dolgot.


Ha ezt, amit írtál, előadod a bíróságnak, nem valószínű, hogy beküldenek. Ők sem naivak, tudják, hogy egy hozzád hasonló balféknek mik az esélyei odabent.

Viszont ha utána még egyszer elkövetsz ilyesmit, szinte biztos, hogy be kell majd menned.


A legrosszabb eset egyébként a fiatalkorúak bv. intézete (börtön), de azért az nagyon valószínűtlen, hogy ezért azt kapj.

Ha visszaeső leszel, akkor már arra is lesz komoly esélyed.

2012. dec. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha olyan bírót fogsz ki, aki szemét, akkor csomagolhatod is a vazelint..
2012. dec. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Köszönöm neked a csodás éveket bébi, vazelinos segglyukad nagyon fog hiányozni!
2021. jan. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!