Rossz barát vagyok?

Figyelt kérdés

Milyen barát vagyok? 16 éves lány, van egy legjobb barátnőm születésem óta. Rajta kívül sok barátom van, néhány csak ilyen időszakos, és persze sok haver. Ha ez a bizonyos lb hülyeséget akar csinálni, megpróbálom lebeszélni, a rossz dolgokban nem támogatom, bár nem gyakran van ilyen, és nem súlyos dolgok, de nem vállalom be azt, hogy azt mondja, hogy velem van, ha egy sráccal találkozik, de be sem köpöm a szüleinek, viszont nem is falazok neki. Az lenne a helyes, ha bevállalnék ilyeneket? Viszont a szülei bizalmát sem akarom elveszíteni egyik barátnak sem. De ha valakivel összeveszik, kiállok mellette, akkor is, ha nincs igaza, mikor pl a barátjával összevesztek, és a sráccal is jó kapcsolatom volt, mint barát, és néha mondta, hogy a csaj milyen hülye volt, mondtam, hogy oké, igazad van, de akkor is az a dolgom, hogy kiálljak mellette, akkor is, ha nincs igaza...


Viszont van egy lány, vele is jóba vagyok, de elég érdekes. Én ilyen jókislány vagyok, nem tanulok tökéletesen, de nem járok buliba, nem cigizek, nem iszom. Ő viszont most kipróbálta a füves cigit (?!). Most szólnom kéne a szüleinek, vagy mi? De ha elmondom, hogy mi van, akkor egy életre megútál, és most azzal jön, hogy ennyitől nem fog rászokni, hogy kipróbálta, stb... De ha meg mégis, és drogos lesz, akkor az én lelkemen szárad, hogy tudtam róla, és nem szóltam... Volt olyan balhéja, hogy valaki képeit és adatait használta, majdnem rendőrségi ügy lett belőle, akkor is segítettem neki, anya is, szólni a szüleinek és megoldani ezt. Néha úgy érzem, hogy nagyon ki kéne maradjak az ilyen dolgokból, mert mindenhogy csak rosszul jöhetek ki belőle.


Volt olyan "barátnőm", aki rányomult az akkori barátomra, abban az időben vele voltam olyan nagyon jóban, mindent elmondtam neki, mindent ő tudott, erre ez lett a vége... Ennek ellenére kedves vagyok vele, bár akkor jól leb*sztam, abba is hagytam a sportot, talán ezért is, mert ilyenekkel volt tele a csapat, és inkább nem kértem belőle, de ennek ellenére köszönök neki, ha találkozunk, de azért nem felejtem el...


Mit gondoltok, milyen barát vagyok? Segítenem és falaznom kéne az ilyen "ne mondd el anyának, hogy..." dolgokban is? Vagy jól csinálom, hogy hallgatok? De így meg tényleg csak húzódik, és vagy baj lesz belőle, vagy nem. A legjobb lenne, ha ilyenekről nem is tudnék, de mindig belekeveredek valahogy. Szerintetek?


2011. dec. 26. 21:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne stresszeld túl. Egy jó barát meghallgatja a másikat, őszintén elmondja neki a véleményét (akár jó, akár rossz ránézve). A barát ennek függvényében dönt, számodra vagy tetsző, vagy nem tetsző módon. Bárhogy is dönt, te mellette állsz, meghallgatod, támogatod tőled telhetően, DE ha neked nem tetszik az ügy, nem adod alá a lovat. És ami nagyon fontos: nem kell mindenkivel jóban lenni ennyire. Szerintem itt 'rontod el'. Ne folyj bele mindenki magánügyébe, meg hülyeségébe, az energiáid max a legjobb barátaidra fordítsd, ismerősökkel meg légy el, de nem kell mindenkin segíteni, tul képp a saját meggyőződésed ellenére. Ja, és szülőknek ne szólj semmiképp, maximum tényleg súlyos ügyekben, 16 évesen talán már meg tudod ítélni (barátnőd drogozik, öngyilkos akar lenni, rossz társaságban van, stb).
2011. dec. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az a "baj", hogy ő is elég jó barát. Több éve ismerem, mindig ilyen diló volt, volt ilyen öngyilkosságos dolog is, de szerencsére semmi nem lett, nem tudtam róla, de valakinek mondta, az meg szólt a suliigazgatónak, és anyukája elpakolta az összes gyógyszert otthonról. Csak néha találkozunk, olyankor elmeséli, nem így, hogy szívtam füvet, hanem xy olyan aranyos volt, mikor segített, mert a csaj akivel kipróbálták csak állt és nézett, és felhívott valakit, hogy mit csináljon, az meg segített, hogy itasson vele tejet, meg ilyenek... Erre én természetesen kiakadtam, nem mondtam semmit, csak ezek azok a dolgok, amikről talán jobb nem tudni, mert ha nagyon rákap, akkor hibás leszek, hogy nem szóltam már az elején.
2011. dec. 26. 21:34
 3/5 anonim ***** válasza:

Tudom ez így nehéz 16évesen...de öszíntén mondom: keress egy értelmesebb barátnöt ill. barátot magadnak.

Egy barátság sem ér annyit, hogy téged is magával rántson a kakiba.

Egy barát attól barát hogy megmondja a másiknak a véleményét még, akkor is ha az az illetönek nem tetszik, de a te írásodból nekem úgy jön le, hogy te vagy az aki már érettebben gondolkozik - és szerintem értelmesebben is- mint a másik, és az sem barátság hogy ha a másik soha nem hallgatrád, viszont a bajba téged is beleránt...


Sajnos az én hugim is ilyan kis jószívü mint te, és öt is sodorták már bajba "álítólagos legjobb barátnök" nálunk egészen odáig ment a dolog hogy, a kedves barátosné rábírta a hugimat arra hogy lógjanak a suliból, és a hugim meg falazzon neki, amit az én testvérem meg is tett...aztán egyszer csak jött a levél a hugom nevére hogy beidézik a rendörségre, aztán bíróságra...

Nah szóval kiderült hogy ez a "legjobb barátnö" a haverjainak megadta a hugom telefonszámát a hugom megkérdezése nélkül, és ezek a "haverok" pedig drog terjesztés miatt le lettek fülelve és a mobiljukba megtalálta a rendörség a testvérem telefonszámát is...nah szépen lehetett menni a rendörségre kihallgatásra, aztán bíróságra tanuként beidézték stb....szóval ennyit a "legjobb barátnökröl"....


Ha a barátod akkor fontos neki az amit mondasz, és fontos neki az is hogy, téged ne érjen baj....

szerintem ezen kicsit gondolkozz el...és hidd el, barátokat mindíg lehet taláni, akár felnöttként is, nem kell feltétlenül " születésünktöl fogva"ismerni a másikat ahhoz hogy öszínte és mély barátság szövödjön két ember között.

2011. dec. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Semmiképp se áruld el szülőknek, tanároknak, rendőrségnek, mert az árulás a legnagyobb bűn barátok közt. Kivéve ha életveszélyben van, és nem lehet mást tenni, hogy megmentsd az életét.


Ettől még bizonyos dolgokat megtagadhatsz, nem kell falaznod, hazudoznod az érdekében, ha rossz dolgot tesz. Ilyenkor nyugodtan mondd el neki, hogy nem tartod helyesnek amit csinál és nem segítesz benne. De ne is próbáld kényszerítéssel megakadályozni.


Ha van valamennyi esze, egy idő után rájön, hogy ezzel jobbat tettél neki, mint ha mindenhez asszisztáltál volna, és többre fog értékelni az ilyeneknél.

2011. dec. 27. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szerencsére nem a régi lb ilyen zuros. Tudom, hogy baratokat kesobb is lehet talalni, de jartam mar ugy, hogy allitolagos jo baratokban csalodtam, ezert ragasukodom ugy a regi baratnohoz. Egyebkent zenyleg szul. Ota ismerem, par honap vAn csak koztunk es egymas mellett laktunk, egyutt nottunk fel, olyan, mintha a zestvefem lebne...
2011. dec. 27. 12:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!