Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy játék felhasználót...

Ha egy játék felhasználót (például WoW accountot) eladnak nekem rendes pénzért, de nem kapom meg a felhasználót, és feljelentést teszek amiért nem kaptam meg, (ott van a banki átutalás stb. ) akkor lehet valami az ügyben?

Figyelt kérdés

2012. dec. 18. 20:45
 1/9 bumbi02 ***** válasza:
23%

Ha nem írtatok szerződést, akkor semmi. Van jobb dolguk is a hatóságoknak, mint azzal törődni, hogy valaki nem kapta meg a lvl 80-as druidáját.


A banki átutalás nem bizonyít semmit, minimum egy szerződésnek kellene lennie, amire hivatkozni lehet, hogy az illető azt nem teljesítette.

2012. dec. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Speciel a Wow account ugye Blizzard, aki tiltja az accountok kereskedelmét, de ez még talán lényegtelen is lenne.

A banki átutalás meg gyakorlatilag semmi. Van írásbeli, mindkét fél és tanúk által aláírt adásvételi szerződés? Az e-mail nem bizonyíték. Olyat bármikor hamisíthat bárki. Meg olyat is, hogy ő szintén e-mailben elküldte neked az adatokat. Aztán visszatérve a Blizzad által tiltott kereskedelemhez: már csak azért sem érdemes, mert az account eredeti tulajdonosának a nevére szóló személyi másolattal vagy az eredeti CD-kulccsal _bármikor_ visszaszerezheti az eredeti tulaj az accountot. Ez tapasztalat, több ismerősnek segítettem már visszaszerezni a játékát.

2012. dec. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
szerintem nem tudnának segíteni neked
2012. dec. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%
Elvileg attól még ez csalás.
2012. dec. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A WoW account nem a te tulajdonod. A játék használatával aláírod a szabályzatát, amiben benne van, hogy Szigorúan tilos áruba bocsátanod a felhasználói fiókodat. Ez minden valamire való netes játéknál így van, akkor is ha gyakran megszegik... Ez alól a Blizzard terméke sem kivétel.


Még ha létezik is adásvételi szerződés, akkor is SEMMISNEK tekinthető, mivel törvénybe ütközik. Csalást követett el az illető azzal, hogy elfogadta a pénzed.

2012. dec. 19. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Attól még a szerződés pénz átadására vonatkozó része áll. Ha a másik fél nem teljesít, akkor a pénz visszajár.
2012. dec. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Attól még a szerződés pénz átadására vonatkozó része áll"


--> "SEMMISNEK tekinthető, mivel törvénybe ütközik"

2012. dec. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az, hogy törvénybe ütközik-e?

Ez egy olyan terület, ami engem is érdekelne, hogy mi van.


A Ptk.-ból a használati jog áll hozzá közel, ami valóban nem átruházható.


Egy biztos. A Blizzard-dal szerződést az a felhasználó kötött, aki eladja az accountot. A vevő tehát (tisztán jogi szemmel) ezért nem büntethető, mert ekkor még csak az eladó féllel állapodott meg.


Kettő biztos. Egy szerződés semmissége nem jelenti a azt, hogy a pénz nem járna vissza, ne lenne visszakövetelhető.

2012. dec. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Vissza jár a pénz, csak nem a szerződés miatt, hanem mert a másik fél csalással tett rá szert (tévedésbe ejtés: accountot nem lehet átruházni; valamint a haszonszerzés is megvan, úgyhogy tényszerű a bűncselekmény).
2012. dec. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!