Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Segítene nekem egy jogász?

Segítene nekem egy jogász?

Figyelt kérdés

Joghallgató vagyok, épp büntetőjog 3 vizsgára készülök. Szóval az érdekelne engem, hogyha pl. engem elüt egy autó, több végtagom törik, akkor a balesetet okozót mivel vádolhatják? Közúti baleset okozása? És itt vétség miatt kaphat max egy évet, vagy pénzbüntetés és miegymás, de mi van akkor ha 8 napon túl gyógyuló sérülést szenved az illető? Mert gondolom a sérülések jellege is számít, a közúti balesetes törvény pedig ezt nem tartalmazza. Csak a testi sértés ír a 8 napon belül és túl gyógyuló sérülésről.

Tehát újra, ha valakit elcsap egy autó, törik mondjuk 3 végtagja, és műtik, akkor miért vonhatják felelősségre az elkövetőt? Tegyük fel, hogy a sofőr nem észlelte hogy az úton van egy egyén.



2013. jan. 4. 17:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha 8 napon túl gyógyulsz, akkor az súlyos testi sértés, tehát a Btk. 186. § (2) bek. a) pontja szerint 5 év szabadságvesztéssel büntetendő, közúti veszélyeztetés címén.
2013. jan. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"Ha valakit elcsap egy autó, törik mondjuk 3 végtagja, és műtik, akkor miért vonhatják felelősségre az elkövetőt?"


Közúti baleset okozása


187. § (1) Aki a közúti közlekedés szabályainak megszegésével másnak vagy másoknak gondatlanságból súlyos testi sértést okoz, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(2) A büntetés

a) három évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekmény maradandó fogyatékosságot, súlyos egészségromlást, vagy tömegszerencsétlenséget,

b) egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekmény halált,

c) két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekmény kettőnél több ember halálát okozza, vagy halálos tömegszerencsétlenséget

okoz.


***


a különös rész tankönyvben le van írva szépen

hogy mely esethez mely bűncselekmény társul

2013. jan. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

ha neki mész valakinek

és az megsérül

akkor az NEM VESZÉLYEZTETÉS!

az már baleset!

2013. jan. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
My bad.
2013. jan. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Miért indítanának eljárást a vezető ellen? Itt nincs pár körülmény tisztázva. Féktávolságon lépsz ki előtte?
2013. jan. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igenigen, erre gondoltam én is. Volt anno nekem egy balesetem ahol elütött az autó, és ugye akkor még kicsi voltam, és most hogy tanulni kezdtem (állam elleni bűncselekményeknél tartok még), így érdekelni kezdett hogy miért vonhatták felelősségre az illetőt. A férfi egyébként azzal, hogy elütött (nem vett észre, én zebrán mentem, egyértelműen ő volt a hibás), 30 ezer forint pénzbírságot fizetett, és össze kellett írnunk hogy milyen dolgaim sérültek a baleset során, így kaptunk 100.000 forintot. Végül is akkor neki a dolog kimerült egy szimpla pénzbüntetésbe. Mondjuk kíváncsi lettem volna miért nem kapott letöltendőt.
2013. jan. 4. 18:10
 7/8 A kérdező kommentje:
Annyira emlékszem, és annyit tudok, hogy a vezető engem nem észlelt. Én meg a zebrán már majdnem átértem. Azzal érvelt, hogy a napfénytől nem látta hogy az úton vagyok. Nem emlékszem többre sajnos, és a szüleimtől sem kérdeztem, nem szeretik ezt a témát. Nekem 3 csontom tört, 1 évbe telt míg teljesen felépültem, 3szor műtöttek.
2013. jan. 4. 18:16
 8/8 anonim ***** válasza:
a Btk. 187. § (1) bek.-ben foglaltakért ítélték el
2013. jan. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!