Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tényleg kifizessem a számlát?...

Tényleg kifizessem a számlát? Jogász segítsen!

Figyelt kérdés
Történetem nagyon érdekes egy laikusnak, de azt hiszem egy jogász is talál benne kihívást. Nagyon szerettem volna egy bizonyos fajta kutyát venni. Van egy lengyelországi szakember, akinek nagyon megbízható a tenyészete. Az interneten kerestem és megbíztam egy magyar kutyák kereskedelmével foglalkozó céget, hogy intézzék el nekem a kiskutya megvételét, azokat az immunizáló oltások beadatását, amiket néhány hetes korban kell beadni, és persze biztonságosan szállítsák le a címemre. A megbízási díjat úgy állapítottuk meg, hogy nem részleteztük az egyes részfolyamatok árát, hanem egy fix díjban állapodtunk meg. Tehát én a tenyésztő honlapján kiválasztottam a konkrét kiskutyát, és a cég azt mondta, hogy erre a kölyökre megalkuszik, megveszi, megcsinálja a papírmunkát, beadatja a szerződésbe felsorolt oltásokat, Magyarországra szállítja. Még egyszer mondom, hogy nem volt a feladatok mellé írva az ellenérték, hanem a megbízási díj (all inclusive) volt 300 ezer forint. A cég megbízhatónak tűnt, de ahogy eredmény nélkül teltek a napok, hetek, elkezdtem őket sürgetni, hogy a kutyust szeretném már magamnál tudni. A szerződés megkötésénél mondtam nekik hogy legkésőbb Karácsonyra ide kell érnie a kölyöknek, de sajnos ezt a határidőt nem írtuk bele a szerződésbe. December közepén megelégeltem a tökölődésüket és megbíztam egy másik céget, aki két nap múlva kiment, fizetett a kölyökért és elhozta nekem. Erről a lépésemről tájékoztattam a késlekedő céget előre. Nos a vége nem happy end, mert az történt, hogy a késlekedő cégnek adtam 50 ezer forint foglalót, amiért el is mentem. A késlekedő cégnél az egyik alkalmazott meghallgatta a történetem és visszafizette nekem a foglalót. Írtunk is egy hivatalos papírt erről, hogy egymással szemben követelésünk nincs, de az egyetlen dolgot, amit megcsinált a cég (azaz 3 db oltás beadatása,)azt később elszámoljuk egymással. Visszakaptam a foglalót, eljöttem. A cég tulajdonosa tajtékzott a dühtől, hogy hogyan volt ekkora "hülye" az alkalmazottja, hogy visszaadja a foglalót. Kaptam is egy levelet és egy számlát kb. 190 ezer forintnak megfelelő zlotyiről, hogy ennyibe került a három oltás beadása. Állítólag egy ottani lengyel emberük intézte az oltások beadását. Interneten nagyon könnyen ellenőrizhető, hogy ezek az oltások Lengyelországban maximum 20 ezer forintba kerülnek, ha magad intézed. Most perrel fenyeget a késlekedő cég. Egyértelmű hogy le akar húzni egy ilyen számlával, ami valószínű valami haveri cég által kiállított papír... Szóval ilyenkor mit tegyek?
2012. nov. 12. 13:37
 1/6 tomala ***** válasza:

Hát, ha egy joghallgató még belefér

akkor szerintem ne!


Egyrészt, mert a követelésnek semmilyen írásban, vagy szóban rögzített, összegszerű alapja nincs.

Másrészt azért, mert ilyen esetben kártérítéssel tartozol. Magyarán annyival, amennyibe nekik az oltások kerültek. Egy forinttal sem többel.

Harmadrészt, mert perrel fenyegetőzni mindenki tud, de ahhoz, hogy európai fizetési meghagyást adjanak be, vagy nemzetközi perbe vágják a fejszéjüket, a legtöbb cég már balfék.

2012. nov. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Azzal akár egyet értek, hogy kártérítéssel tartozom. De! Azt írod, hogy annyit fizetek neki, amennyibe neki az oltások kerültek. Namármost ez a lényeg! Neki annyiba kerültek, amennyiért a haveri cég kiállított számlát. Erre mi legyen a reakcióm.
2012. nov. 14. 10:18
 3/6 tomala ***** válasza:

Utalj át nekik annyit, amennyibe az oltások kerültek. Ha nem tudod, mennyit számláztak nekik, akkor annyit, amennyibe általában ott kerülhetett.

Ezen felül nem fognak tudni olyan követelést támasztani, ami megállná a helyét perben.

2012. nov. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 tomala ***** válasza:

Ha pedig tudod, hogy túlszámláztak, akkor annyit, amennyibe egy normális cégnél a legtöbb lehet az oltás.

A jóval a fölötti ár tisztességtelen feltétel, azzal sem érdemes perbe menniük.


A lényeg, hogy nem lesz érdemes perelniük, ha azokat az oltásokat a normál áron, vagy kicsivel a fölött kifizeted nekik, mert nem lesz semmi jogalapjuk.

Bíróság előtt 2 perc alatt kiderülne, hogy egy ilyen oltás kb. mindenhol 20 ezer forint, ezt az ügyvédjük is tudja.

Csak az a lényeg, hogy ezt legalább tényleg fizesd ki, hogy te ne legyél rosszhiszemű.

2012. nov. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Szerintem a helyzet nem ilyen egyszerű. Minden annyiba kerül, amennyiért beszerzed. Ő a más áron szerezte be, mint ahogy az a piaci gyakorlat. Tette ezt az én "káromra". De ha bíróság elé megy az ügy, akkor ő tudja bizonyítani, hogy neki ez a három oltás annyiba került amennyit a számla mutat.
2012. nov. 14. 12:06
 6/6 tomala ***** válasza:

Itt kártérítésről van szó, ami normális forgalmi értéket feltételez.

Ha totálkárosra töröd a trabantomat, ami egy szakértő becslése szerint 38 000 Ft értékű, akkor ez a kár.


Ha én igazolom, hogy ezt a Trabantot két hete vettem 1 millió 800 ezer Forintért, akkor attól még nem ugrik a kár 1,8 millióra, csak annyi derül ki, hogy vagy rosszhiszemű vagyok, vagy nagyon hülye.

2012. nov. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!