Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » IRÁN törvényei (férfi-nő...

IRÁN törvényei (férfi-nő kapcsolat) mennyire vonatkoznak az odalátogató turistákra?

Figyelt kérdés
Nem tervezünk látogatást, egyszerűen érdekel a téma. Ugyebár az országban két ellenkező nemű meg sem foghatja egymás kezét, ha nem házasok. Ha odalátogatnánk a barátnőmmel, ez mennyire vonatkozna ránk? Börtönbe vinnének nyilvános kézenfogva-sétálásért, csókért, ha nem vagyunk házaspár?
2013. jan. 5. 21:49
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

"Börtönbe vinnének nyilvános kézenfogva-sétálásért, csókért, ha nem vagyunk házaspár?"


Nem túl valószínű. Inkább leásnának derékig a homokba és halálra köveznének.

2013. jan. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Megkorbácsolnának a Sárija alapján.
2013. jan. 7. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
Iránban nem hiszem, hogy egy férfi és egy nő, ha nem házasok elutazhatnak úgy, hogy mondjuk egy szállodai szobában laknak, bár nem tudom, én egyedül utaztam ki nőként, dolgozni. A karokat és a lábszárt is takarni kell, és kendőt kell viselni, de csak úgy lazán átvetve, kilátszhat a haj. Az öltözködéssel nem volt bajom, lehet ottani szabályokat betartva is csinosan öltözködni. Férfi és nő az utcán nem sétál kézenfogva, nem karolja át egymást és nem is csókolózik. Ha nem házasok akkor meg nem is mutatkoznak együtt kettesben nyilvános helyen. Más muszlim országokkal ellentétben azért van együttjárás, de nem nyilvánosan. Mindemellett mindenkit bíztatok, hogy utazzon Iránba, csodálatos, különleges ország, és nagyon nyüzsgő, élettel teli, fiatalos. Valamint tiszta és biztonságos. Persze jó ha ismerünk valakit helyben, vagy valakit aki ott járt, hogy felkészüljünk néhány dologra (pl. én nem jártam tömegközlekedéssel és zsúfolt taxival sem, csak sofőrrel.).
2014. okt. 21. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!