Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kirúghatnak a munkahelyemről,...

Kirúghatnak a munkahelyemről, ha megtudják hogy terhes vagyok? Még nem tudják, de nemsokára már látszani fog és attól félek hogy elküldenek emiatt. Több mint két éve itt dolgozom. Tehetek e valamit hogy ezt elkerüljem?

Figyelt kérdés
2009. aug. 27. 19:26
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Köszönöm, hogy gondolsz rám de nem kérek a sajnálatodból, tartogasd temetésekre, vagy esküvőkre. Csak tényeket közöltem, bár érdekes, hogy amint valaki nem fogja a kérdező pártját veszett módon leszavazzák ami - valljuk be - igencsak gyerekes jellemre vall. És bizony munkahelytől is függ, mert egy kezemen nem tudom megszámolni, hány "kamu" indokkal rúgtak már ki terhes munkavállalót. Remélem legközelebb a válaszokat értelmezni is fogod, nem csak demagóg módon vélemény szerint csoportosítani. Inkább én sajnállak. :-)
2009. aug. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

A kamu kirúgással el kell szépen battyogn a munkaügyi bíróságra, aztán annyi.

A gond az utolsó válaszolóval annyi, hogy valahogyan mindenkinek meg kellett születnie, még neked is. Tehát egy munkahely elnézte ezt a "hibát" anyukádnak is elvileg. Egyébként miért is csak anya megy táppénzre a gyerekkel??? Menjen az apa és máris megoldódott a mukahely gondja.

Csak a szülés utáni 2 évet kell helyettesíteni, de arról is időben, általában fél évvel előbb tudomást szerez, így ez nem lehet gond.

2009. aug. 28. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
60%

Szia!

A főnöködnek mindenképpen mond el, hogy terhes vagy, mert ha mástól tudja meg és te még nem jelentetted be, akkor előfordulhat, hogy elbocsájt, és ebben az esetben valószínűleg nem véd meg a terhesség sem, mivel a főnököd hivatalosan nem tudott róla. Miután igazoltad a főnöknek hogy terhes vagy nem rúghat ki, csak rendkívüli felmondással, vagy közös megegyezzéssel. Miután már biztos hogy terhes vagy a 10-12.-ik hét körül jelents be a munkahelyeden.

2009. aug. 28. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Az utolsó válaszoló téved, már megírták HELYESEN, hogy a főnök akkor se rúghat ki, ha nem tud a terhességről, a fogantatás pillanatától véd a munka törvénykönyve, még HA TE SEM TUDSZ RÓLA, AKKOR IS!

Tehát pl. ha kirúgnak és te magad is csak utána tudod meg, hogy akkor már terhes voltál (pl. 1-2 héttel utána tudod meg), akkor vissza kell vegyenek, mintha mi sem történt volna, semmis a felmondás.

Úgyhogy nyugi.

2009. aug. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Terhesen törvények által vagy védve a kirúgástól, de amint visszamész, 1-2 nap múlva kirúghatnak.
2009. aug. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
71%
Utolsó ismét téved, ha majd visszamész, 30 napig védett vagy.
2009. aug. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
De 30 nap után simán kirúghatja, ha elmúlik a védettség.
2009. aug. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
23,04-esnek. Úgy látszik nagyon telibe találtam, mert felhúztad az orrod. De vedd észre, hogy ez nem döntőbíróság, hogy a pártját fogjuk vagy sem, hanem kérdezett, és tanácsokat kapott. Ha visszanézed láthatod, hogy én is a munkáltató tájékoztatását javasoltam neki. És igen, lepontoztalak, mert a válaszod ellenséges, kötözködő volt. De nem árultad el, hogy férfi (persze főnök) vagy egyedülálló nő vagy? De hogy empátiád nincs az biztos.
2009. aug. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
63%
Megnézem azt a munkáltatót aki kamu indokkal kirúg egy terhes nőt. Aztán csak győzze kifizetni a büntetést, mert ezzel a kismama olyan pert akaszthatna a nyakába, hogy azt nem tenné zsebre. Azért ezt kevés munkáltató vállalná be, azt lássuk be. Szerintem felesleges riogatni ilyesmivel e kérdezőt. Viszont a tisztesség kedvéért tényleg jobb ha közlöd a főnököddel hogy terhes vagy, Neki is időbe telik amíg felveszi a pótlásodat, az betanul, stb...
2009. aug. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

13:17


Én sem kérdezem, hogy te ki vagy, akkor te milyen jogon kéred számon az identitásomat? Maradj a kaptafánál! ;-)

2009. aug. 31. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!