Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Örökséget vissza lehet utasíta...

Örökséget vissza lehet utasítani (le lehet mondani) előre?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy írok egy papírt, ha XY meghall és én örökölnék utána valamit azt nem kérem (vagy lemondok róla Z javára)?

2013. jan. 20. 10:19
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen kézzel írva dátum, hely, aláírással együtt tanú nélkül is elég.

De erre ráérsz akkor, amikor aktuális a dolog, akárhol is leszel.

2013. jan. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Jó de akkor aktuális ha XY már meghalt. De kérdésem lényege pont a hogy előre lemondok (akkor mikor még XY él). Ilyet lehet?
2013. jan. 20. 10:31
 3/6 tomala ***** válasza:
Ilyen jognyilatkozatot éppen lehet tenni, de mivel a közjegyző a hagyatéki eljárás során nem köteles nyomozást folytatni arról, hogy az örökös eszközölt-e már a múltban ilyen lemondást, az eredmény ugyanaz lesz: ott és akkor is nyilatkoznod kell majd, hogy visszautasítod az örökrészed.
2013. jan. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

ugyanez a kérdésem és nem tudom itt a felületen hol lehet a kategória kiválasztása után indítani a kérdést. Új kérdés ott felül és mindíg a kategória kiválasztásához visz.

Szal a kérdésem: HA a még élő, de halálán lévő örökhagyó apám erölteti hogy márpedig rám hagyja az örökséget, de én azt NEM AKAROM ELFOGADNI és ezt írásba is szeretném fektetni közösen akkor mi a teendőm? Közjegyzővel írassam alá a lemondó nyilatkozatot vagy mit deklaráljak hogy ne legyen később anyagi veszteségem a kényszerített ingatlan-részből? Lemondanák a tesóm javára, a gyerekeimnek sem szeretném az örökséget ( lepukkant ingatlant). Köszi a választ

2013. jan. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 tomala ***** válasza:

A válaszom továbbra is az, hogy NEM KELL ELŐRE nyilatkozni az örökség visszautasításáról. Azt a hagyaték megnyílásakor kell megtenni. Teljesen felesleges erről előre okiratot készíteni, pláne pénzért.

A hagyatéki eljárás során a közjegyző előtt egyszerűen elmondod, hogy visszautasítod az örökséget. Akaratod ellenére nem fogják rádtukmálni. Ez nem kerül pénzbe.


Esetleg érdemes lenne ügyvéddel egyeztetni arról, hogy van-e jobb megoldás. Például ha megállapodsz a leendő örökhagyóval, hogy végrendeletileg hagyja a házat az államra, vagy más szervezetre. Ebben az esetben az örökös tartozik neked a köteles rész összegével, ugyanakkor az ingatlan problémája nem a te nyakadba zúdul.

2013. jan. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Köszönöm a választ
2013. jan. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!