Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kell fegyvertartási engedély...

Kell fegyvertartási engedély a légpuskához?

Figyelt kérdés
Válaszodat köszönöm!

2013. jan. 26. 17:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
20%
Mivel közeli tarkón lövés esetén is nehezen lehetne vele valakit megölni ezért nem. Amúgy egy vizes flakont sem visz át.
2013. jan. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 eNerdzsy ***** válasza:
100%
Nagykorú személy, magán területen hobbi - céllövésre engedély nélkül használhatja.
2013. jan. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
96%
Tegyük hozzá, hogy 7.5 Joule alatti légpuskához nem kell engedély.
2013. jan. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

7,5J alatti légfegyvert 18. életévét betöltött személy szabadon vásárolhat és tarthat . Valamint magánterületen hobbi célra szabadon használhat .


Ha a fegyver meghaladja a 7,5J torkolati energiát akkor azt a fegyvert csak engedéllyel rendelkező személy tarthat és használhat .

2013. jan. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én 7,5 Joule-os légpuskám átviszi a palackos ásványvízet...
2013. jan. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
27%
Nem.
2013. jan. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

7,5 J -os fegyver akár homokkal teli sörös dobozon is át tud menni . Az átütő ereje a lövedéktől függ .

Például van egy 0,5 mm-res alumínium lemez . Az umarex cobra csak behorpasztja , Hyper velocity field pelletsn gond nélkül átmegy rajta .

2013. jan. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
84%

Azért ne becsüljük túl a 7,5 Joule torkolati energiával rendelkező légpuskát, a homok szerkezete miatt könnyen tömörödik -akár önsúlyánál fogva is- és az egyik legjobb (lövedék)energia elnyelő anyag - ezt a homokzsákokból épített fedezékek is bizonyítják.

Szóval az előttem szóló állítása fizikai képtelenség, sőt azt is kétségbe vonom hogy a .22 LR kaliberű puskából kilőtt pl. egy Remington Yellow Jacket HP lőszer lövedéke átüti a "homokkal teli sörösdobozt" persze nem csőtorkolattól, hanem tisztességes távolságból, 30-50 m-ről. Egyébként a Remington Yellow Jacket HP nem tartozik a gyenge kisgolyós lőszerek közé. 60 cm-es csőhosszat feltételezve a torkolati energia 223 Joule, ami a 7,5 Joule majdnem 30 szorosa.

Egyébként a kérdésre válaszolva 7,5 J csőtorkolati energiáig, mivel addig a légpuska jogilag légfegyvernek minősül nem kell engedély. 7,5 Joule torkolati energia felett viszont már lőfegyvernek minősül, ami már engedélyköteles!!! Vigyázzunk azonban, mert találkoztam egy fegyverboltban egy engedély nélkül megvásárolható GAMO légpuskával, amit 7,5 Joule-osként árulnak, de a torkolati energiája ennek valójában a sokszorosa, mivel az eladó kipróbálta a szemem láttára és a puskából kilőtt hegyes ólomlövedék! a colos (2,54 cm vastag) fenyődeszkát 3 m-ről átütötte. Ez tuti hogy lőfegyvernek minősül és a gyanútlan laikus használója simán elköveti a Visszaélés lőfegyverrel vagy lőszerrel (BTK. 263/A §) bűntettet ami 2 - 8 évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő!!! Erről tehát nem árt a vásárlás előtt tájékozódni, mivel vásárlást követően hiába szeretnénk engedélyt kérni a légfegyverre, mivel azt a vásárlás után már tartjuk (birtokoljuk) megvalósul a fenti bűncselekmény! Tehát aki ilyen fegyvert óhajtana venni az nyújtsa be a kérelmet az illetékes rendőrkapitányságon és várja meg az eljárás végét...

Üdv: egy rendőr + fegyvermester 2 in 1 :)

2013. jan. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
65%

Ha valóban fegyver mester vagy akkor megkérdezhetem , hogy mennyiért vetted meg a papírt róla ?


Ugyanis 2 nagy hülyeséget is mondtál . De kezdjük az elejétől .


Igaz nem mondtam , hogy milyen távról viszi át . Én 10m-ről próbáltam ki és átvitte . Nyugodtan ki lehet menni a kertbe és kipróbálni . 20-30m-ről valóban nem megy át rajta , de 10m-ről átmegy rajta .


Azt állítottad , hogy boltban árultak egy 7,5J-os légfegyvert ami több volt .

Elárulom neked , hogy amikor az országba behoznak egy légfegyvert addig nem árusíthatja légfegyverként amíg nincsen róla hivatalos mérés és " lebutítás " nélkül .

Ugyanis mikor behozzak bármilyen fegyvert ( légfegyver , maroklőfegyver , stb. )egy fegyverszakértőnek át kell vizsgálnia és szemlét tartani . Ha légpuska ként szeretné árusítani , akkor az ,az első lépés , hogy legyengítik . A leggyakoribb módszer a dugattyú kifúrása . Ha az megvan csak utána árusíthatja .

Alapból itt meg is bukott a szavahihetőséged , hogy mennyire is értesz hozzá . De te ráfejeltél egy még nagyobb hülyeséggel . Ugyanis azt állítottad , ha valaki megveszi és kiderül , hogy nem 7,5J-os akkor biztosan börtönbe kerül .

Elárulom , hogy rengeteg embert felmentettek már . Ugyanis egy átlagos ember nem tudja , hogyan kell kiszámolni , hogy valóban hány J-os . Egyrészt nem tudja megmérni a sebességét . Ezt követően rengeteg ember nem is ismeri , hogyan kell kiszámolni , ha tudná az értékeket . Bevallom én is csak úgy tudnám kiszámolni , hogy ki keresem előtte a képletet .

Épp ezért nem ítélik el ilyenért az embert , hacsak nem szándékosan erősítette fel .

Nem csak a fegyverekhez , de még a joghoz se értesz .


Szóval egy biztos , fegyvermentes biztosan nem vagy , mert akkor nem írnál volna hülyeséget . A rendőrt viszont elhiszem mivel elég sok rendőr van aki még azt se tudja , hogy eszik vagy isszák bizonyos eseteket .

2013. jan. 28. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
61%

Tisztelt Válaszíró!


Lehet, hogy 00 óra 58 perckor már kicsit fáradtabb voltál a kelleténél. Elmondanám a válaszoddal kapcsolatos problémákat:

1. A fegyverműszerész + vadászpuskaműves papírom mindennel együtt 500.000 HUF-ba került, és a Diana Vadász Felnőttképző Alapítványi Szakképző Iskola és Kollégium nevű intézmény egy - egy év után adta a kezembe.

2. Én szándékosan 30-50 méterről (a próba 30 m-ről történt) mondtam, hogy nem megy át rajta. Szóval nem értem mi a gondod... Ja és én a lőszerek tesztelését lőtéren szoktam elvégezni.

3. Jól mondod amúgy, hogy az idehaza lőfegyvernek minősülő légpuskák torkolati energiáját hogyan csökkentik le, de ezt biztosan nem tudod, hogy milyen egyszerű visszaalakítani. Továbbá az én előbbi válaszomban nem látsz olyat leírva, hogy a "légfegyver" új volt. Amúgy egy használt fegyverről volt szó, amibe bárki bármikor minimális szakismeret birtokában belepiszkálhatott, és eredeti állapotába alakította vissza, kvázi lőfegyvert készített!!!

4. A következő dolog, hogy én nem állítottam azt, hogy ha valaki ezt a "légfegyvert" megveszi és kiderül hogy több mint 7,5 J-os börtönbe kerül. Ha a hatóság részére valami oknál fogva ez a tény kiderül, a büntetőeljárás megindul -igazságügyi fegyverszakértő bevonásával (kirendelésével)- mivel az elkövetési magatartás (a fegyver tartása) megvalósul. Előfordulhat hogy a bíróság megállapítja a tévedést, mint büntethetőséget kizáró okot. Persze sok függ a terhelt vallomásától! Amit te írtál, hogy "rengeteg embert felmentettek" az valószínűleg emiatt lehetett.

5. Hogy lásd milyen jóindulatú vagyok, leírom neked a mozgási energia képletét: E=m/2*v^2 Bár ezt illene tudni, ha álmodból felköltenek is, mert általános iskolai anyag.

6. Tényleg igazad van hogy nem vagyok "fegyvermentes" de fegyvermester az bizony igen!


Zárószó: A leveledből több, a joghoz, a ballisztikához, vagy a fegyverekhez értő személynek, többek között az jöhetett le, hogy alapvető szövegértési problémáid vannak, ami akár az alul iskolázottság miatt lehet vagy értelmi okai is lehetnek. Aki egy két Kaliber magazint elolvas még nem lesz szakértő... (bár semmi bajom az újsággal) A jogi ismereteidet viszont még mélyíteni kellene, mert elég felületes. Este olvasgasd elalvás előtt a BTK-t és az 1998. évi XIX. törvényt a büntetőeljárásról + sok-sok szakirodalmat! És akkor majd talán okosabb leszel. Csak vigyázz nehogy félreértelmezd a dolgokat!

2013. jan. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!