Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan tudnék albérleti...

Hogyan tudnék albérleti szerződést írni úgy, hogy nincs bérleti díj? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Barátéknak kölcsön adtuk ingyen a másik házunkat, csak a rezsit kell fizetni... Azt nem írhatom bele hogy 'Nincs bérleti díj' mert ezt senki nem hiszi el, azt hinnék csak azért mert nem akarunk adózni utánuk. De nem is akarunk, mert tényleg ingyen adtuk oda. Kérlek segítsetek nekem!

2013. jan. 31. 19:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Ugyan miért ne írhatnád bele, hogy a bérleti díj havonta, 0,.- azaz nulla Ft. ??
2013. jan. 31. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól tudom, ilyen esetben nem albérletröl, hanem szivességi lakáshasználatról van szó, és akkor nyugodtan benne lehet, hogy csak a rezsit kötelesek fizetni.
2013. jan. 31. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A másik megoldás, hogy 1,. - azaz egy Ft-ra írod meg.

Az, hogy utána nem fizetsz adót, az már egy más kategória, de ez így TUDTOMMAL jogszerű.

2013. jan. 31. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hogyne lenne jogszerű. Ki az a "senki", aki nem hiszi el? Itt ugye az adóhivatalról van szó, másnak nincs köze hozzá, mennyi bérleti díjat kérsz. Ha a jövedelmed egyébként fehér, akkor bátran állhatsz akár egy vagyonosodási vizsgálat elébe is.
2013. jan. 31. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 kiad-lak ***** válasza:
2-nek igaza van. Ez a szívességi lakáshasználat.
2013. febr. 1. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Szivességinél maradtam!!
2013. febr. 3. 18:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!