Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valakit leköpök és utána...

Ha valakit leköpök és utána megver, az a tárgyaláson kap majd büntetést érte? Vagy én kapok valami büntetést mert én provokáltam ki?

Figyelt kérdés
Van egy illető akit nagyon utálok (van rá elég erős okom) és megérdemelné hogy így fejezzem ki a véleményemet iránta. Tudom nemokos dolog ilyet csinálni de ez a személy olyan dolgokat csinált velem az évek alatt hogy inkább nem is írom ide le.

#ggerwg
2013. febr. 4. 06:18
 1/5 szántóvető ***** válasza:
100%

te kaphatsz pénzbüntetést.

Ő kaphat pénzbüntetést,felfüggesztett szabadságvesztést,vagy ha 8 napon túl gyógyuló sérülést okoz pl.eltöri a kezed akkor az már súlyos testi sértés,2 év börtön jár érte.

kérdés hogy lesznek-e tanúk.és ott van még a tárgyalás,perköltség,szóval sok macera.

2013. febr. 4. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
25%

Hogy fogja a köpést bizonyítani?? :) Szemtanúk híján sehogy.

Te a verésről orvos papírt kérsz.


Indokolatlanul belédkötött. Ennyi. Nem kell felfújni.

2013. febr. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 bumbi02 ***** válasza:
100%
Igen, a másik leköpése civilizált, és intelligens megoldása a konfliktusoknak. Ha leköpöd és utána lekever neked egyet, akkor azt jól megérdemelted. Ha ezek után még bíróságra is mész, hogy megvertek, akkor szerintem jogosan vagy a politika témakörben, és mehetnél politikusnak ilyen gerinchiánnyal.
2013. febr. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
50%
Attól függ melyikőtök a cigány.
2013. febr. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A leköpés (hacsak nem vagy fertőző beteg) tettleges becsületsértésnek minősül. Szabálysértés, hacsak nem nagy nyilvánosság előtt teszed.

Attól még őt büntetik meg jobban, ha megver.

Annyi biztos, hogy ettől kettőtök között minden probléma meg fog oldódni. :)

2013. febr. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!