Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tehetek ha nem jutott el...

Mit tehetek ha nem jutott el hozzám a számla (eleve nem is készült) és most 3 hónapot akarnak egyszerre bevarrni rajtam? Legális ez?

Figyelt kérdés
Megrendeltem egy szolgáltatást, és most ez áll fent. Van valami lehetőségem? Elvétve én nem kaptam számlát időben.

2013. febr. 5. 19:55
 1/4 A kérdező kommentje:
Vagyis havonta kéne kapnom (TV) ők is belátták hogy ez nem normális.
2013. febr. 5. 19:56
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen, mert a Polgári Törvénykönyv a szerződéses kapcsolatokban megköveteli az együttműködést. Ha nem jött számla, te akkor is tudhattad, hogy nem jár ingyen a tévénézés. Ezért neked is lépéseket kellett volna tenni azért, hogy időben fizethess. Azaz fel kellett volna hívni a szolgáltatót, és kérni csekket, jelezni a a problémát.


Ha tényleg megterhelést jelent neked a 3 havi számla egy összegben való kifizetése, kérhetsz méltányosságból, indoklással ellátva részletfizetést. De ez ebben a helyzetben nem jár automatikusan.

2013. febr. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Úgy volt hogy 2 hónapit kapok egyben (bekötési részlet, jövőhónap), ezért nem is szóltam. De nem jött, és a következő sem. Most jeleztem.
2013. febr. 5. 20:15
 4/4 anonim ***** válasza:
Múltkor nekem sem jött meg a villanyszámla időben. Félretettem a pénzt a számlára, így amikor fizetni kellett nem volt probléma.
2013. febr. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!