Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elszámoló számla, az nem...

Elszámoló számla, az nem elszámolás?

Figyelt kérdés

Tavaly bekötésre került a gáz,megjött az első csekk amit december elején be is fizettem.Majd felhívtam a szolgáltatót,hogy jelezzem ne átalányt hanem alapdíjat számlázzanak mivel még nem használjuk a gázt.Ekkor január 09-én küldtek egy elszámoló számlát,amin -29619ft túlfizetésem van.Szép türelmesen vártam,hogy ezt vissza utalják nekem,de ez idáig ez nem történt meg.Ezért ismét telefonáltam,azt a választ kaptam,:nem is utalják vissza majd csak az éves elszámoláskor!

A szerződésben ez szerepel:"7.Elszámolási időszak:-20m3/hó alatti névleges teljesítményű mérő esetén:egy év.

8.Elszámolás:Az elszámolás tekintetében a felhasználó jelen pontban nyilatkozik arról,hogy amennyiben az elszámolás eredményeként a felhasználó folyószámláján 100ft-ot meghaladó túlfizetés keletkezik,annak összegét a GDF SUEZ ZRT. a következő esedékes számlák összegéből vonja le,vagy 8 napon belül vissza fizeti."

Most akkor az elszámoló számla az nem elszámolás?Én értelmezem rosszul és tényleg majd csak az éves elszámoláskor jár majd vissza a pénzem?


2013. febr. 8. 10:27
 1/2 anonim ***** válasza:

A 8. pont végrehajthatatlan. A számlák havonta érkeznek, tehát (ha van akkora befizetni való) jóváírni csak legfeljebb egy hónap múlva lehet. Ekkorra már eltelt a 8 nap. Vagyis a szolgáltatónak nincs lehetősége jól dönteni. Az ellentmondás feloldása az lehet, hogy a felhasználónak adott időn belül jeleznie kell, melyik opciót választja. Lehetséges, hogy a határidő jogvesztő, vagyis ha nem kérted vissza, akkor apránként levonják. De mivel nincs miből, az aktus egy év múlva lehetséges (ismét levonják, vagy visszafizetik, és most időben visszakéred).

Ha így van, ez egy kifejezetten rosszindulatú változata a szerződésnek, ezért érdemes azokat alaposan elolvasni és betartani határidőket.

2013. febr. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Bocsi azt nem írtam oda,hogy a szerződésnél azt be kellett ikszelni amelyiket választom.Vagy a jóváírást,vagy a vissza utalást,én az utóbbit jelöltem meg.Azért is fúrcsálom,hogy ha túlfizetésem van akkor azt miért nem utalják vissza!?
2013. febr. 8. 10:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!