Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerintem ideje tisztázni,...

Szerintem ideje tisztázni, milyen fokú önvédelemre biztosít jogot az új magyar önvédelmi törvénymódosítás?

Figyelt kérdés
Mi az ami változott? Mit tehet az aki védeni akarja családját, magát, értékeit, de börtönbe sem akar menni a következmények miatt?
2009. szept. 7. 08:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ideje e tisztázni?

Ezt neked kellene tudni. Vagy nem tudod eldönteni?

2009. szept. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Most nem arról kérdezek hogy mi az ami HELYES, hanem arról hogy a törvény hogyan rendelkezik erről.
2009. szept. 7. 13:16
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem elég világos:


"29. § (1) Nem büntethető, akinek a cselekménye a saját, illetőleg a mások személye, javai vagy közérdek ellen intézett, illetőleg ezeket közvetlenül fenyegető jogtalan támadás elhárításához szükséges.


(2) Nem büntethető az sem, aki az elhárítás szükséges mértékét ijedtségből vagy menthető felindulásból túllépi.


(3) A megtámadott nem köteles kitérni a jogtalan támadás elől.


29/A. § Nem büntethető, aki a saját, illetőleg a mások személye vagy javai elleni jogtalan támadás megelőzéséhez szükséges védelmi eszközt alkalmaz, ha az az élet kioltására nem alkalmas, és annak folytán a jogtalan támadó szenved sérelmet, továbbá ha a védekező a sérelem elkerülése érdekében mindent megtett, ami tőle az adott helyzetben elvárható volt."

2009. szept. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Hű persze, nagyon világos, a valóság mégis azt mutatja, hogy sorra pert nyer a támadó aránytalan önvédelem miatt meg hasonlók. Sajnos sokszor ez van, nagyon sok példa van rá.

Elkurvult törvénykezés van manapság, régebben megtámadtak az útonállók és még meg is jutalmaztak a következő városban, hogy elintézted őket...

2010. aug. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 gtgt válasza:
Sajnálom, de az "elintézted őket" kifejezést valahogy nem tudom az "elhárítás szükséges mértékét ijedtségből vagy menthető felindulásból" részhez párosítani...
2013. júl. 21. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!