Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi kell ahhoz hogy egy 17....

Mi kell ahhoz hogy egy 17. életévét betöltött "gyerek" elhagyhassa a szülöi házat a szülö beleegyezése nélkül?

Figyelt kérdés
2009. szept. 7. 21:06
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
60%
A házassághoz is kell szülői beleegyezés, nem elég a gyámügyé. Szerintem próbáld elfogadni a helyzeted (ha normálisan törődnek veled). És legalább lesz időd pótolni a második válaszoló által említett hiányosságaidat.
2009. szept. 8. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
A 16. életévét betöltött kiskorú köthet házasságot, amelynek engedélyezése a városi gyámhivatal hatáskörébe tartozik, a házasságkötési engedély pedig a gyámhivatali határozat jogerőre emelkedését követő 6 hónapig érvényes. A kérelmet a kiskorúnak személyesen kell előterjesztenie.
2009. szept. 8. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

:)

2009. szept. 8. 04:17
 14/24 anonim ***** válasza:
És mondjuk ha betöltöm a 18-at van álásom akkor nem költözhetek saját házba?
2009. szept. 8. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Ha betöltöd a 18-at odamész ahova akarsz. Akkor már felnőtt ember vagy.
2009. szept. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Ami azt illeti, az előző válaszok nem voltak jogi szempontból éppen pontosak.

A 16. életévét betöltött kiskorú a gyámhatóság engedélyével (!!!) elhagyhatja a szülői házat akkor is, ha nem házasodik. (családjogi törvény)

Irány tehát a gyámhatóság, őket kell meggyőzni.

2009. szept. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
A helyzet az az hogy a gyámhatóság az nem volt éppen szimpatikus mert ugy elkültek mint a fene.:( no meg elkezték hogy ehez akkor is be kell vonni a szülöket ............mert a tuttuk nélkül nem megy a dolog..............( a helyzet az az hogy én 23 vagyok srác dolgozom saját kereset ház stb.........a barátnöm 17 és a francos poén az az hogy engem 15 nek a bnömet 14 nek nézték, mikor meg közöltem a tényeket akko meg csak nézett az "ürge" szóval a képünkbe röhögtek hogy mit akarunk mi...........)
2009. szept. 9. 08:59
 18/24 anonim ***** válasza:

Miért jönne el? Ráér még! De máskülönben kérd meg! Vagy fogja, és elköltözik.

Nem jó ötlet nyomós indok nélkül összeveszni a szülőkkel! Veled élhetmég 80 évet, velük 1-2-t. Ne siettesd! Ha annyira jó ötlet lenne, akkor ő kérdezett volna! Most rábeszéled, aztán ha esetleg megbánja, téged fog hibáztatani utólag. 1-2 év múlva a szülők is másképp látják. Nyilván nem bánnák, ha most az érettségire koncentrálna. A barátnőd érdeke! Te is biztasd erre inkább. Lesz még időtök egymásra!

2009. szept. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Egy 17 éves lánynak nem háztartást kell még vezetnie, hanem tanulnia, megtalálni önmagát, a saját vágyait(nem csak a szerelemben) megtudni , ki ő maga - meg a körmét lakkozni, és a barátnőkkel pusmogni. Most szerelmes, de ha ilyen fiatalon lekötöd, 23 évesen fog körülnézni, hogy - Jé , még nem is éltem! És felrugni z együttélést, esetleg gyerekkel, közös vagyonnal! és a szemedre vetni, hogy nem tanult tovább!
2009. szept. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

ok!

mivel nem tudjátok a teljes történetet ezért kérnélek titeket hogy ne szoljatok meg e miatt!

a 12:18 asnak csak annyit hogy nem én siettetem............hanem igen is ö kérte........

2009. szept. 10. 10:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!