Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi kell ahhoz hogy egy 17....

Mi kell ahhoz hogy egy 17. életévét betöltött "gyerek" elhagyhassa a szülöi házat a szülö beleegyezése nélkül?

Figyelt kérdés
2009. szept. 7. 21:06
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:
No meg gondolom hogy ezt igy vidéken még nehezebb lenne elintézni sajna...................:(
2009. szept. 10. 11:39
 22/24 anonim válasza:
Nos én 17 sem voltam mikor leléptem otthonról... elegem volt apámból, semmit nem tehettem amit mások, ugy kellett élnem mint 50éve, nem volt képes felfogni hogy ez már nem az a világ... egy 2500fős kis faluban laktunk oda nem engedett ki, 13 évesen nagykalapácsal elzavarta azt a pár fiúspanomat is aki volt a faluban, nehogy lefeküdjek valamelyikkel is. Egyedül a szomszédba mehettem, de ő meg egy elkényeztettett családocska volt... majd jött a középsuli 1-2pasi meg szerelem, és az egyikkhez leköltöztem a srác hosszas hisztije után, egy rosszabb otthoni nap után. hagytam is levélkét anyókámnak, hogy nem vagyok hajlandó tovább elviselni apám. elmentem, mert ettől már bármi jobb, aztán a sráccal mégsem ugy alakult majd egy év multán haza költöztem, 1 hónapra mivel még mindig nem változott otthon semmi, majd be a városba mámámékhoz. Lényeg.. amikor leléptem másnap apám feljelentett hogy eltüntem, és biztos a pasim rabolt el. Aztán pár napra rá jöttek értem :D jardék, felvették a vallomásom a srác körzetében, meg nálunk is, mamám jött mivel anyumék dolgoztak, merthogy kell egy nagykorú is... szépen elmondatm a fent leírtakat, persze részleteseben, parsze mamám is alátámasztotta, hogy cinkek vannak otthon, majd közölték hogy jó elmehetek...(meghogy apám kerülje a kaps-ot) hazamentem mamámhoz, megvártam még anyumat, aztán mentem vissza a sráchoz. 23/L
2009. szept. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Semmit nem tudok a történetről, de kérdéseim nekem lennének, válaszoljatok rá, és azonnal választ is kaptok:


1. Miért kell annak a 17 éves lánynak otthonról elmennie? Kergetik, bántják, vagy egyszerűen korán akar az életbe lépni?

2. Mi az akadálya annak, hogy még egy évet várjatok?

3. Mi lesz veletek 1 év múlva???


El tudok képzelni extrém és tarthatatlan helyzeteket, de ezek mindegyike jogi lépéseket is igényel. Ha jogi lépésre nincs szükség, mert nem olyan a helyzet, akkor én javaslom az egy év helyben járást a lelépés előtt.

2009. szept. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim válasza:
Egy 18 éves ember nem felnőtt!!!csak nagykorú!!!!! 24 éves kortól felnőtt!! Egy 17 évesnek a szülő/szülők mellett van a helye.Ha viszont már annyira tud magáról gondoskodni(főzni,mosi) akkor sztem elköltözhet.. De még most semmi értelme...
2009. szept. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!