Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Örülnétek, ha visszahoznák a...

Örülnétek, ha visszahoznák a halálbüntetést?

Figyelt kérdés
Én úgy gondolom, aki embert öl(szándékosan), az megérdemli a halált. Főleg, aki brutálisan öl meg valakit. Én nagyon örülnék bneki, ha visszahoznák, már nem lennének tele a börtönök, és nem lenne ennyi bűnözés sem... Úgy gondolom igazságtalan, hogy valaki megkínoz valakit vagy agyonver stb... és utána a börtönben éli a kis életét...
2013. febr. 22. 20:06
1 2 3
 11/25 rémuralom ***** válasza:
44%

"Elfogadnám hogy nem lehet visszahozni, de a törvényeket lehet módosítani. Ha már minden szart átveszünk (majmolunk ) Amerikától akkor vegyük át az ő büntetőtörvényüket is."


Olvastad az amerikai büntetőtörvénykönyvet? Légy szíves, linkeld már be nekem, hol találom meg, mert én úgy tudom, hogy az USA egy szövetségi állam, ahol a rendvédelem túlnyomórészt nem szövetségi ügy, vagyis olyan, hogy az USA büntetőtörvénykönyve, vagy ehhez hasonló, nem létezik.


A kérdésre térve, nem. Az embert az különbözteti meg az állattól, hogy képes ellentmondani az ösztönöknek, ha a józan ész úgy kívánja. Az, hogy élvezzük, ha szenvedni látunk olyanokat, akiket utálunk, a legállatiasabb ösztönök egyike, s mint ilyen, igazán leszokhatnánk már róla.


"és utána a börtönben éli a kis életét"


Úgy beszélsz erről, mintha az olyan jó lenne. Jártál már börtönben, akár csak látogatóként is?

2013. febr. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
62%

" Vagy lehessen olyan börtön ítéletet mondani mint kint. Gyilkosságért 400 év.. "


Nálunk sokkal súlyosabb büntetés járhat emberölésért. Úgy hívják, hogy tényleges életfogytig tartó szabadságvesztés, ami minden fizikailag akár lehetetlen szabadlábra helyezést lehetetlenné tesz.

2013. febr. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 tetro ***** válasza:
59%

A halálbüntetés nincs olyan érv, ami ne lenne megcáfolható. Erkölcsileg megmagyarázhatatlan, hogy ha a gyilkosság bűn, akkor élvezettel hóhérnak jelentkezni miért nem az. Vagy megkínozni embereket... Vagy volt egy csomó minden, lehet csemegézni.

Ráadásul kimutatható, hogy a halálbüntetésnek nincs visszatartó eleje. Ez tény. És nem rehabilitálható, a jogrendszer viszont sohasem lehet 100%-os. Csak akkor elfogadható a halálbüntetést, ha elfogadjuk az halálos ártatlan áldozatokat is. Mert néha lesz hiba... És akkor mégis mennyi az elfogadható? Évi 1? Évi 100? Ha elfogadható, hogy ártatlanokat is kivégzünk néha, akkor a gyilkosság mégsem halálos bűn? Akkor miért ítélünk érte halálra?

2013. febr. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
7%

"Különösen kegyetlen emberölésnek minősül az is, ha én hazamegyek és a feleségemet rajtakapom a postással és mindkettejüket szétjuggatom a sörétessel - akkor jár nekem a halálbüntetés? "


Az nem minősül különös kegyetlenséggel elkövetett emberölésnek....

2013. febr. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
31%
Ez nem olyasmi, aminek örül az ember, de megfelelő szabályozással, ha a bűntett elég súlyos és a vádlott bűnössége megkérdőjelezhetetlen, szerintem van létjogosultsága.
2013. febr. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 tetro ***** válasza:
24%
Sohasem megkérdőjelezhetetlen...
2013. febr. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
31%
Tudod mit tetró? Majd ha a TE családodból gyilkolnak meg valakit, akkor is ilyen édesdeden szeretgetnéd a gyilkos urat? Mert neki olyan kedve volt és megölte a pici gyereked!
2013. febr. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Vicces dolog, hogy Magyarországon elsősorban a "konzervatívok" állnak ki erősen a halálbüntetés mellett, holott a logika és józan ész szerint, kishazánkban - mint erős katolikus hagyományokkal rendelkező országban - épp hogy legfeljebb az újjító szellemiségű emberek kellene, hogy képviseljék az ügyet. Azt ne mondja nekem senki, hogy valaki egyszerre tud kiállni a halálbüntetés mellett és tudja magát kereszténynek vallani...



"Majd ha a TE családodból gyilkolnak meg valakit, akkor is ilyen édesdeden szeretgetnéd a gyilkos urat? Mert neki olyan kedve volt és megölte a pici gyereked!"

Ha már ez a katolicizmus dolog úgy is felmerült bennem: [link]

2013. febr. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
63%

"Tudod mit tetró? Majd ha a TE családodból gyilkolnak meg valakit, akkor is ilyen édesdeden szeretgetnéd a gyilkos urat? Mert neki olyan kedve volt és megölte a pici gyereked!"


Jó hát ilyet én is tudok. Majd ha a Te icipici fiacskádat ítélik halálra, aki majd ártatlanul mondja a halálsoron, hogy "Apa, de én nem tettem semmit...", na akkor mit mondasz?


Szóval ilyen hülyeségeket pro és kontra bárki tud írni, pont arról van szó hogy olyan ügyben ne ítélkezhess amiben érintett vagy. Ezt már több száz éve is belátták.

Másrészt ezerszer ki lett tárgyalva, mennyi visszatartó ereje van. Ha végre termelő börtönök lesznek, akkor nem kerül effektív pénzbe.

Harmadrészt, ha európai vagy, akkor el kell fogadnod, hogy Európában a büntetés a szabadságvesztés. Emellett köteleztük el magunkat, ha nem tetszik húzhatsz Afrikába meg Iránba, senki se tart vissza. Amíg itt vagy szabadságvesztés van. Úgyhogy kár verni az ezeréves halálbüntetés tamtamot, ezen a világnak ez a része túllépett.

2013. febr. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 tetro ***** válasza:
42%

Igaza van az utolsónak... Ha a te fiadat ártatlanul, esetleg direkt meghurcolva halálra ítélnék, sőt meg is kínoznák talán, ahogy itt sok hozzászóló szeretné, akkor is egyetértenél a halálbüntetéssel? De akkor most hagyjuk a demagógiát.

Ha az icipici fiacskámat ölnék meg, valószínűleg első pillanatban fel akarnám koncolni a gyilkost. És nem tenném meg. Több okom is lenne rá. Mert ha megtenném az icipici lányom egyedül nőne fel, mert megölhetne engem a gyilkos fia, vagy kivégezhetnének engem, vagy ha nincs halálbüntetés egy életre börtönbe zárnának. Aztán meg honnan a francból lehetsz abban biztos az első pillanatban meg főleg, hogy ki a gyilkos? Mi van ha valakit agyonversz, aztán kiderül tévedtél?

Amúgy áruld már el hol és milyen gyilkosokat dédelgettem, te icipicip@cs.

2013. febr. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!