Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tanár ellen lehet panaszt...

Tanár ellen lehet panaszt tenni, ha politikai beállítottság miatt valakit osztály előtt rossz színbe hoz fel?

Figyelt kérdés
A drága lélek a vörös szegfű színei alatti párt hithű támogatója volt. És talán még mindig az, mert ahogy valakiről kiderül, hogy hát bocsika, de máshogy gondolja, akkor ott minden órán, de minden osztályfőnökin eljátsza, hogy amit pl meglátott nála facebookon, vagy valami. Mint ha az rá vonatkozna. Már-már sértegetés. Egy átlagos gimi lenne, de eléggé kiakasztó, hogy az osztályfőnökiből 35 percet eltölt a semmivel, 5-öt meg valaki szapulásával. 5 perc meg amíg elmondja milyen rossz osztály vagyunk... De ő fogja megjárni, mert a létszám alig van ki, 5-en kibuknak kb, és még ha elmegyünk páran, akkor biztos összevonják a két osztályt. Hát iskolának nem tenne jót. NEm tudni mi baja van, már vagy 2 hete ilyen, addig pedig tök rendes volt. Egy álom. Most meg már csak az osztályt szapulja, hogy ilyen osztálya amióta tanár nem volt, pedig nem most kezdte, meg nem csak itt volt tanár, hanem rosszabb hírű helyeken is. Elég kiakasztó, 2 hete ezt hallgatni. De aki ellenkezni mer vele, máris meg van fenyegetve hogy felhívatja az anyját. Oké, mit mond neki, hogy a gyereke nem veszi jó néven, ha olyanokat mondanak neki hogy na húzzál innen meg ilyenek? Hát mondjuk nem is, mert mi meg megszólalunk órán már ott veri a nyálát... Meg még dicsekszik vele, hogy valakit úgy megfogott hogy bekékült a karja, mert pofázott órán. Hát ehetne valami nyugtatót, mert így panaszt fogunk tenni ellene. De hol érdemes? Gondolom mivel átkerültek az iskolák a kormányhivatalnál, a járási oktatási felügyelőnél vagy minél, nem tudom pontosan a nevét. Vagy nem ott kéne kezdeni? Nem akarunk neki rosszat, csak hogy leálljon és ne játsza már magát, mert hogy ő öreg, attól még egyáltalán nem biztos hogy olyan nagy fej, mint amilyennek hiszi magát...
2013. febr. 26. 19:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
Véletlenül nem lehet hogy neki van igaza és egy sz@r osztály vagytok?
2013. febr. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
64%
Tényleg ideírsz egy ilyen ofős fisfos egyéni szocproblémával? Jááj...
2013. febr. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Hát ööö, nem. 3,9 átlaggal úgy, hogy volt aki 8-ból bukott. Meg volt egy aki 3 meg egy aki 4-ből bukott. Na ők ilyen alja.

De a többiek amúgy nem rossz tanulók, van kitűnő is, jeles is.

De mi joga van neki azt mondani, hogy valakit otthon befolyásolnak, azért olyan a politikai beállítottsága. És egyáltalán mi jogon meri ő azt felhozni órán, hogy hogy mer olyan képeket megosztani. Semmi köze hozzá. Amikor meg mondtam neki, hogy mi köze van az iskplának ahhoz, hogy én iskolaidőn túl mit csinálok, akkor neki állt feljebb. Mert én is osztok meg olyan dolgokat, amiket ő nem díjaz... Csak nem jelölöm ismerősnek. De ha én iskolán kívül csinálok valamit, és azért az iskolába elővesznek, az elég szemétség. Elég ratyi iskola. Majd ha mi baszlatjuk azért, mert ő tette tönkre /többek között/ az országot, akkor mondja nekünk, hogy mit osztunk meg facebookon, meg mik a politikai elképzeléseink. Ha nem mi leszünk elhordva azért, mert esetleg valaki nem tud valamit, és nem halucinál olyankat, hogy ő mit mondott nekünk, amire az osztályból senki nem emlékszik, de ő mondta. Hát lehet mondta, csak nem nekünk. De amikor megnézi a füzetébe már nem is mi vagyunk a hülyék, hanem elhallgat, és annyit mond hogy jó, akkor majd következő órán. Hát nem tudom, de elég pénzes, olyan kiruccanásokra megy, hogy más egész életébe nem jut el oda, ahova ő rendszeresen jár. Minden szünetet külföldön tölt, persze mindig máshol.

Meg nézném, mi lenne ha csak annyit visszaszólnék neki, hogy ki is volt aki politikus volt, mert még én is lehetek :) ugyanis terveim között szerepel az is. Nekem nem nagy dolog lenne másik gimibe menni, mert időbe kb ugyan annyi lenne, napi 1 órával több, de világot látnék :) a többi tanárnak nincs is velünk baja. mondjuk eddig neki se volt...

2013. febr. 26. 20:09
 4/12 A kérdező kommentje:
Speciel nem egyéni szocproblem, mert nem csak nekem, sőt nekem nem is annyira mondja, de voltam már én is a célpont. Amikor meg találkozik egy szülővel, semmit nem mer mondani, főleg nem olyat, hogy rossz a gyerek. Mert a végén még az is feljön, hogy na oké, de egy tanárnak se kéne olyanokat mondani. Ja, vagy hogy ő elvárja a tiszteletet, de nem tesz érte, hogy ki is érdemelje... hát van ilyen, de aztán ő se csodálkozzon, hogy amikor valahova jelentkezni kell valami iskolai rendezvényre, akkor nem lesz jelentkező...
2013. febr. 26. 20:19
 5/12 anonim ***** válasza:

1. A tanárt tisztelni kell.

2. A politikának nincs helye az iskolában.

3. A tanárnak az ő politikai nézeteit nincs sem indoka ,sem joga , egyéb alapja ,hogy megossza veletek sem szabadidejében és főleg nem órán nem.

Ha még politizál órán vegyétek fel úgy,hogy ne vegye észre(!) telefonnal és osszátok meg.Mert bizonyítani is kell ám.A többit majd bízzátok a szülőkre és az igazgatóra.


De az sem megfelelően lelkesítő ,vagy a tananyag iránti érdeklődést felkeltő módszer ha a fele órát a ti szapulásotokkal tölti el.

Nincs mit csodálkozni a mai társadalmon ha az ilyen őskövületek még mindig szabadon garázdálkodhatnak az iskolákban.


Nektek serdülőknek példakép kell, követendő minta, gerinces, szigorú ám emberséges EMBER akit tisztelni tudtok és a jellemében, tudásában bízni.

2013. febr. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem minden csak politika, amit te hiszel.

Ha valami olyat osztasz meg ami másokat bánt, vagy gyűlöletre uszít, ne csodálkozz, ha felháborodik.


A politika sokszor beleavatkozik az emberek magánéletébe, ezért sokan nem értik meg, hogy ami egyeseknek csak politika, az másoknak az életéről szól.

2013. febr. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Írhatnál valami konkrétumot, hogy miben nyilvánul meg a te politizálásod.
2013. febr. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy egy olyan témát hoztál fel, ami téged nem érint, ezért úgy veszed, hogy csak politizálsz, de a tanárt igenis érinti, ezért úgy érzi, hogy támadod?


pl. ha a melegeket támadod, akkor csak úgy érzed, hogy politizálsz (ha nem vagy érintett), de a tanárnak a gyereke meleg, így ő úgy fogja fel, hogy a gyerekét támadod.

2013. febr. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Hát ilyen egyszer velem is történt...

Rajz órán még általánosban kiadta a tanár hogy azt rajzolsz a könyvből amit akarsz.

Hát fiú létemre a töri könyvből rajzoltam le egy német repülőgépet.

És következő órán amikor osztja ki a jegyeket meg a rajzokat,odajön hozzám hogy gratula ötöst kaptál de előttem széttépi a rajzot(amit talán haza akartam volna vinni szülőknek megmutatni h bravó kisfiam!) és azzal indokolja hogy én náci jelképeket hogy merészelek rajzolni,hogy ez őt nagyon sérti stb.

Úgy hogy 7. es lehettem és még nem is volt meghatározott politikai felfogásom, szinte semmi.

És még tetőzve avval hogy nem is horogkereszt volt a repülő farok részén hanem egy ilyen vaskereszt féleség(valahol bizánci kereszt).

Ez engem akkor is rohadtul felháborított de így később felidézve legszívesebben a mai tudásommal ezt az ügyet úgy az igazgatóhoz vittem volna hogy megkeserüli azt a tanár..

Főleg úgy hogy önkényuralmi jelképeket csak akkor nem lehet használni ha az eszmét amit képvisel egyben magasztalja is.(könyvekben szabad használni)

És hogy az a rajz az én tulajdonom hiszen én időt,lapot és ceruzát ruháztam bele.Tehát ő az én tulajdonomat tépte szét az osztály előtt,hogy rohadna meg fujj!

Az iskolába a tanároknak politizálni nem kéne!

Na mindegy leírtam ezt ide :)

2013. febr. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Vagy a Wermacht jele lehetett.

Az tudtommal nem valami hűű de tilos jelkép!!...

2013. febr. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!