Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A jelenlegi állás szerint, a...

A jelenlegi állás szerint, a magánlakáson történő szexuális kéjelgés illegális? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra hogy pl egy netes szexpartner keresőn ugye hirdetnek a lányok és mondjuk elmennék egy ilyenhez, és az aktus végén fizetek neki mint egy prostinak, akkor illegális dolgot művelek? Hozzáteszem a magyar jogszabályok szerint nagykorú vagyok tehát elmúltam 18 éves. Köszi a válaszokat! (kérem csak normális emberek írjanak, köszi)

2013. márc. 4. 18:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
ha a saját lakásán csinálja, akkor legális
2013. márc. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%
Tehát ha elmész egy prostihoz a lakására megtörténik a dolog kifizeted s elmész, akkor kinek mi köze van hozzá, hogy te mit csináltál nála???
2013. márc. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
9%
maga a pénzért való kéjelgés az ami illegális. a többi meg le van sz*rva...
2013. márc. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 fospuska ***** válasza:
95%
nem. a szolgáltatás igénybevétele nem illegális,maga a szolgáltatás sem az. ha nem a saját lakásán,hanem bérelt lakásban csinálja,akkor sem illegális. ha több lány dolgozik ott egyszerre,az sem.
2013. márc. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
. Korábban Magyarországon a prostitúció szabadságvesztéssel sújtott büntetést vont maga után. Mára az általában a települések által kijelölt türelmi zónákban, azok hiányában a védett zónán kívül legálisan folytatható tevékenység lett. A védett zónák az iskolákat vagy templomokat látogatókat kívánják megvédeni a prostitúció látványától. Ugyanakkor magánlakásokon a prostitúció teljesen legális. 2007 óta lehetséges Magyarországon egyéni vállalkozói engedély kiváltásával legálisan is űzni ezt a foglalkozást, számlát adni a szolgáltatásról és adózni utána.
2013. márc. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

Ha legális lenne, akkor a bordélyházak is azok lennének, mert az is magántulajdon.


Illegális, és nem is adózól utána, tehát bűntett is, de mivel ezt bizonyítani nem lehet így nem számít. Azt mondja az oldalon a prosti, hogy a hírdetésbe nincs leírva hogy pénzt kér és utána azt mondja, hogy m,eghívták kajára vagy kapott bundát mint ajándék és ez már legális.

2013. márc. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Értem, sejtettem én is hogy valahogy így vannak a dolgok, köszi a válaszokat!!
2013. márc. 4. 20:20
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

"Ha legális lenne, akkor a bordélyházak is azok lennének, mert az is magántulajdon. "


A törvényben ilyen logikát ne keress. A prostitúciót semmi sem tiltja (kivéve 18 év alatt). Ami büntetendő az a prostitúcióra rátelepedő más tevékenységek, úgymint a kitartottság és a kerítés (azaz a striciskedés) illetve az "Üzletszerű kéjelgés elősegítése" (azaz a szobáztatás).

Ezért lehet teljesen legális a prostitúció és nem legális a bordélyház.

2013. márc. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
"mint egy prostinak..." Hát az pontosan hogy prosti.
2013. ápr. 30. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Ez egy elég elgondolkodtató kérdés, mert kitudja magyarázni magát az ember. Tegyük fel, hogy azt mondják, hogy "qrváztam, fizettem neki". Én meg azt mondom, hogy "csak láttam egy járókelőt; megkértem rá; poénból tényleg le is szopott; én meg távozáskor adtam neki pénzt mert úgy döntöttem, hogy túl sok pénzem van". Szóval akkor ez nem is prostitúció, csak két ember közösült, az egyik meg barátilag adott egy kis pénzt a másiknak. De végülis engem is érdekelne, hogy ez valójában akkor legális-e
2013. máj. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!