Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » SOS! A férjemnek az adóigazolá...

SOS! A férjemnek az adóigazolásán amit a munkáltató adott csak az 55 sorba a levont adóelőleg és a 44 sorban a jövedelem van-idén először-igy visszaigényelhető adó van de hibaüzenetet ir ki?

Figyelt kérdés
mert az 1 től 12 ig nincs irva semmi- most mit csináljak? ki vagyok akadva napok óta ezen szöszölök- kérek valakit segitsen
2013. febr. 21. 13:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Írj be nullákat
2013. febr. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

beirtam a nullákat 1-12 ig de akkor is ugyanaz a hibaüzenet ha 55>0 akkor 1D+2D+3D+4D+5D+6D+7D+12D+13D>0 KIVÉVA HA 38C=0 forditva is igaz hibakód 326399/R061

kivagyok akadva teljesen

2013. febr. 21. 14:14
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez nem hibaüzenet, hanem figyelmeztetés. Ettől a bevallás még jó, csak arra figyelmeztet, hogy van levont adóelőleg, de nincs feltüntetve jövedelem az első 13 sorban, amiből le lehet vonni ezt az adóelőleget.
2013. febr. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm-akkor igy elküldhetem? nagyon nagyon hálás vagyok a segitségért
2013. febr. 21. 18:19
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem teljesen értek egyet az előttem szólókkal.


Elméletileg, ha az 55. sorban van feltüntetve levont adóelőleg, akkor annak előzményének is kell lennie az 1-15. sorok valamelyikében.


A 44. sorban a "külföldi" jellegű jövedelmeket kell feltüntetni, amely az adó alól mentesített Magyarországon, de az éves összes jövedelembe beleszámít az adóalap-kiegészítés miatt, ha van másjellegű jövedelme az illetőnek.

Ugyanis, ha csak olyan jövedelme volt, amely Mo-on az adó alól mentesítve van, akkor bevallást sem kellene készítenie. Tehát elméletileg kell, hogy legyen belföldi jellegű, adóköteles jövedelme, amely után az 55. sorban szereplő összeget levonták. Az pedig nem a 44. sorban szereplő összeg...


Az én véleményem az, hogy a 12M30-as nyomtatvány vagy hiányos, vagy hibás, vagy valamilyen információnak nem vagyok a birtokában a kérdezőtől, amely megadná a magyarázatot.

2013. febr. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!