Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Sziámi-ikrek büntethetősége?

Sziámi-ikrek büntethetősége?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy mit tesznek, ha az egyik bűnt követ el, miközben a másik megakadályozná ebben? Például a jobb oldali lelő egy embert, a baloldali pedig megpróbálja kiütni a kezéből a fegyvert. Ilyenkor kötelezően szétválasztanák őket? Vagy szabad lenne a gyilkos, vagy menne börtönbe az ártatlan is?

2013. márc. 11. 08:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem házi örizetet kapnának, a gyilkost pedig eltiltanák a közügyektöl. Épp elég büntetés, hogy sziámi ikrek.
2013. márc. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ú, ez milyen érdekes kérdés. :)

Azta! Erre sosem gondoltam még...


Egy ügyvédet kellene meghallgatni, ő biztos tudja a választ.

Hátha lesz itt egy...

2013. márc. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
36%
Tulpihent agyak büntethetösége???
2013. márc. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
17%

Nem életszerű. Vagy nagyon messze és jelentősen eltérő körülmények között élnek hosszú ideje (ekkor lőhet az egyik, és akadályozhatja a másik - esetleg, de kis valószínűséggel), ekkor viszont nincsenek egymás közelében. Vagy mindvégig egymás közelében nevelkedtek és éltek, ekkor viszont ilyen eset nem fordul elő: vagy mindkettő lő, vagy egyik se.

Tehát nincs mit megoldani.

2013. márc. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ez bizony próbára tenné a legtapasztaltabb bírót is.
2013. márc. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

4. Sziámi-ikrekről van szó, akik össze vannak nőve!


Akkor kicsit érthetőbben:

Egy sziámi-ikerpárt valaki zaklat, ezért beszereznek önvédelemre egy fegyvert. Egyszer találkoznak egy emberrel, akiről a jobb oldali úgy véli, hogy ő a zaklató, ezért lelövi. A bal oldali próbálta megakadályozni, mert szerinte nem ő az. Kiderül, hogy tényleg nem ő volt, a jobb oldali egy ártatlan embert gyilkolt meg. A tettéért természetesen felelnie kell, de ebben probléma, hogy hozzá van nőve egy ártatlan.



Tovább ragozva az is érdekes helyzetet szülne, ha egyik a másikat támadná meg, hisz ilyen esetben távoltartás egyáltalán nem létezik.

2013. márc. 11. 11:53
 7/14 anonim ***** válasza:
96%

2. vagyok.


Amúgy szerintem a szétválasztás nem lehet opció, mivel nagyon veszélyes műtét, sokan belehalnak. Vagy minkét fél meghal, vagy csak az egyik.

Ritka a sikeres szétválasztás.

2013. márc. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jó kérdés!!! Rég láttam ilyet ezen az oldalon!
2013. márc. 12. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok. Az tuti, hogy megvizsgálnák, hogy szétválaszthatóak-e.

Felmerülhet a jogos védelem kérdése. De ehhez tudni kell, hogy milyen helyzetben lőtt. Támadott-e esetleg a vélt zaklató? Bár kétségen kívül nem, mivel a másik nem akart lőni. Meg egyáltalán mit értünk zaklatás alatt?

De ha itt konkrétan az a kérdés, ha az egyiknek börtönbe kell menni, a másiknak nem, akkor nem tudom....Felfüggesztett? Elgondolkodtató.

2013. márc. 12. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
32%
Ismét azt mondom, hogy nem életszerű. Összenőtt ikerpárok nem tetszőlegesen viselkednek (egyéb életműködési problémáról nem beszélek, de fennállnak). Aki egy kicsit is tanulmányozza a pszichológiát és epigenetikát, könnyen felfogja, hogy ilyen helyzetben a pár két tagja nem fog ellentétesen viselkedni, vagyis kizárt, hogy egyikük gyilkolni akar, másikuk megakadályozni. Nem tud ilyen eltérővé válni az agyműködésük. Sajnálom, hogy ekkora téveszmék keringhetnek magabiztos hozzá nem értőktől.
2013. márc. 12. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!