Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire reális elképzelés,...

Mennyire reális elképzelés, hogy ikerbabák mellett fogok tudni heti 3 nap 5-6 órát otthon dolgozni?

Figyelt kérdés

Az első pár hétben persze nem, de úgy 2-3 hónapos koruk után. Segítséggel persze, akit azért alkalmaznánk, hogy ilyenkor legyen a gyerekekkel, illetve takarításra (nem egy időben persze) De ha itt is lenne valaki, attól még ha sírnak vagy etetni kell, vagy akár egyszerre tisztába tenni őket, akkor természetesen nekem is "segítenem" kell, nem vonhatom (és nem is akarom) magam ki ilyenkor sem.

Szerintetek ez mennyire megvalósítható?



2013. febr. 20. 11:46
 1/4 anonim ***** válasza:
34%

Szia!

Nekem nagyon jól összejött. Az anyós abajgatta a piciket én 3,5 hós korukban már mentem vissza dolgozni.

Külföldi cégnél dolgozom, ahol nagyon megértőek voltak. Kb. én is 5-6 órákat dolgoztam csak, otthon a gépnél kellett ülnöm. Aztán 1 éves korukban visszaálltam rendesen dolgozni és akkor már az utazgatásokat is bevállaltam. Szerintem teljesen reális ha van hozzá elég erődé és jól szervezed meg a dolgokat.

2013. febr. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én is olyan egy éves korukig gondoltam így megoldani. Elég jó a szervezőkészségem, a nagyfiammal sikerült megoldanom munkát és a tanulást is, most inkább az rémiszt meg, hogy ketten lesznek:) És nem tudhatom mire számítsak. A nagy áldott jó baba volt, de a kicsit akár sírógépek is lehetnek:)
2013. febr. 20. 11:56
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez teljesen a babáktól függ. Ha kisangyalok lesznek, akkor simán belefér.

Nekem csak egy van, de én egy 5 perces mosogatást se tudtam megcsinálni mellette az elején, annyira hasfájós volt. Ráadásul az alvás sem volt az erőssége :(

2013. febr. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem hármasikreim vannak. 14 hónapig voltam otthon velük. Kb. semmi értelmeset nem tudtam mellettük csinálni, csak éjjel. Az etetések annyi ideig tartottak, előtte azt kellett előkészíteni, pelenkacsere, átöltöztetés, 2 etetés között fejtem, elmosogattam, elpakoltam, aztán kezdődött újra minden, este a fürdetéssel elment 1-1,5 óra. 4 hónapos kortól hozzátáplálás, azt is meg elő kell készíteni. Kb. 3 hónapos koruktól 6x ettek egy nap, éjjel 6-7 órát aludtak egyhuzamban, ez fokozatosan kitolódott 10-12 órára. Éjjel/késő este tudtam mosni, vasalni, fürödni. Nekem sokszor volt segítségem, anyukám vagy a férjem. Így alvásidőben el tudtam menni vásárolni, vagy 2-3 havonta fodrászhoz, kozmetikushoz. De dolgozni abszolút nem lett volna időm mellettük.

Előfordul, hogy hétvégén hazaviszek valami munkát, és azzal is csak éjjel, szóval amikor már alszanak, akkor tudok foglalkozni, napközben esélytelen, pedig már 2 évesek múltak.

De lehet, hogyy nálatok máshogy lesz, az én gyerekeim nagyon igénylik, hogy aktívan együtt legyünk, együtt játszunk, stb. Ha ébren vannak, akkor a számítógép soha nincs bekapcsolva.

2013. febr. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!