Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Pszichiátriai beteg nem...

Pszichiátriai beteg nem büntethető?

Figyelt kérdés

Vettem egy laptopot, amit nem kaptam meg.

Majd feljelentést tettünk és kiderült, hogy az eladó pszichiátriai beteg, így nem büntethető. Ez igaz?

Szóval egy beteg ember nem büntethető?

Akkor mi lesz a 30 ezer forintommal?

Állítólag elvették tőle a gyermekeit és kényszer gyógykezelésre küldték...



2013. márc. 16. 12:32
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

A kár megtérítés, és a büntethetőség nem ugyanaz.

A 30eFt-d az kár, a büntetés pedig az, amit a rendőrség/bíróság kiszab az elkövetett szabálysértésért.

2013. márc. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim válasza:
Dehogynem büntethető, attól még, hogy valaki pszichiátriai beteg, büntethető. Majd az ő költségére kirendel a bíróság egy igazságügyi orvosszakértőt - amelyben benne lesz, hogy a cselekmény elkövetésekor beszámítható volt. Nagyon ritka az olyan eset, amikor valaki például "tébolyult" állapotban van, vagy szükséges a kényszergyógykezelése.Csak ő jár rosszabbul, ha előhozakodik pszichiátriai betegséggel, mert a szakértő költségét ő fogja fizetni, amennyiben megállapítják büntetőjogi felelősségét. Egy beszámíthatatlan ember, elmebeteg embernek nincs annyi esze, hogy átvágjon másokat. Nyugodtan jelentsd fel. Én nem hagynám annyiban.
2013. márc. 26. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim válasza:
Sok oka lehet, hogy a gyermekeit elvették tőle. S nem biztos, hogy igaz, amit állítanak róla. És ki küldte kényszergyógykezelésre? Bíróság? Mert a kényszergyógykezelés már elég komoly. Én 12 év alatt csak egyszer találkoztam ilyennel.
2013. márc. 26. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim válasza:

Egyébként ennek fenti cselekménynek a megnevezése csalás vétsége, mivel a szabálysértési értékhatárt nem éri el. Kényszergyógykezelést csak bíróság rendelhet el.


Aki jogtalan haszonszerzés végett mást tévedésbe ejt, vagy tévedésben tart és ezzel kárt okoz, csalást követ el.

2013. márc. 26. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

"Egyébként ennek fenti cselekménynek a megnevezése csalás vétsége, mivel a szabálysértési értékhatárt nem éri el. Kényszergyógykezelést csak bíróság rendelhet el."


Pontosan azért, amiért nem éri el a szabálysértési értékhatárt, csalás szabálysértése valósul meg. Akkor lenne vétség ha meghaladná.


"Aki jogtalan haszonszerzés végett mást tévedésbe ejt, vagy tévedésben tart és ezzel kárt okoz, csalást követ el."


Így van, a szabálysértés, és BTK is így fogalmaz, kivéve jelen esetben a szabs. tv. úgy fogalmaz, hogy:

Aki 50eFt-ot meg nem haladó értékre lopást, sikkasztást, csalást, készpénz helyettesítő eszközzel való visszaélést stb elköveti, továbbá aki megkísérli szabálysértést követ el. (Fejből idéztem, bocsánat ha nem pontos.)


Kevered a szezont a fasz@mmal.

2013. márc. 26. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim válasza:
Nézd meg jobban azt a szabs. törvényt. Jogszabályértelmezés is van a világon. b) ötvenezer forintot meg nem haladó kárt okozva készpénz-helyettesítő fizetési eszközzel visszaélést, csalást, szándékos rongálást követ el. Szabs-ban csak készpénz-helyettesítő fizetési eszközzel követi el valaki a csalást.
2013. ápr. 2. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:
Ezt bizony Btk., nem szabs.
2013. ápr. 2. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:
Szabs. tv. 177. § (1) bek.
2013. ápr. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
szerinted miért van az a sok rendőrvicc?
2013. ápr. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

318. § (1) Aki jogtalan haszonszerzés végett mást tévedésbe ejt, vagy tévedésben tart és ezzel kárt okoz, csalást követ el.

(2)982 A büntetés vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztés, ha a csalás kisebb kárt okoz, vagy a szabálysértési értékhatárt meg nem haladó kárt okozó csalást

a) bűnszövetségben,

b) közveszély színhelyén,

c) üzletszerűen

d)983

követik el.


Ez is jogértelmezés, én nem látom a szabs. értékre elkövetett egyénileg kivitelezett csalást.

2013. ápr. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!