Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kezdjek a kezeletlen...

Mit kezdjek a kezeletlen pszichiátriai beteg anyámmal?

Figyelt kérdés
Az anyám amióta az eszemet tudom,idegrohamai vannak és hangosan kiabál és mindenkibe beleköt.munkahelye még a mi születésünk előtt volt,fiatalon.apánk meghalt.a nővérem 15 éves korában menekült el tőle,én 18.pár év múlva hazakerültem,próbálkoztam segíteni rajta,de a körzeti pszichológusnő azt mondta,szerinte nincs baja,csak néha vannak kis sztereotip mozdulatai.nem kezelte.az igazság az hogy nekifut 2-3 méternek egy helyiségben,hajladozik,kimereszti a szemeit,és szid akit amit csak meglát.vagy előfordul,hogy a tévébemondóval kiabál,közben folyamatosan dörzsöli össze a kezét.
2011. júl. 7. 13:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Hasonlít az Marcsira, volt kolleganőmre. Az is valami hasonló lehet. Amíg nem vallja be, hogy beteg és a doki előtt leleplezi a "kettős személyiségét" akkor nem igazán van mit tenni.
2011. júl. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Amikor viszont nem idegrohamos,ő nagyon jó,kedves ember.azt hogy dühöng,nem is akarja tudni vagy nem is tudja.borzasztó,ahogy kibál,van hogy hajnalban felébred és dührohamot kap,mert szerinte valaki a zárt szobájában megfojtogatta álmában.már a rendőröket is hívták ki rá csendháborítás miatt.falun lakunk.
2011. júl. 7. 13:47
 3/17 anonim ***** válasza:
*a doki előtt nem leplezi le
2011. júl. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
De a doktornőnek ezt látni kéne!én már többször voltam nála,hogy csináljon vmit segítsen,de azt mondta,ő nem tapasztalja azt amit én.hát köszönöm szépen..
2011. júl. 7. 13:51
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Vedd fel, nekünk az egyik családtag ha részeg teljesen kifordul magából. Mondtuk neki, de józanul nem hitte el. Felvettük és megmutattuk neki. Ha ilyen hülye a doktornő, akkor mutasd meg neki.
2011. júl. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez elég baj,hogy nem foglakoznak vele komolyabban,mert ennek az asszonynak bizony gyógyszeres kezelés kellene.Ezekszerint csak egy orvos vizsgálta ezidáig,aki szerint nincs semmi baja...hmm.Nincs semmi baja,de azért dührohamokkal küzd,és a tévével veszekszik,na meg örjöng.És nincs semmi baja?Az ilyen orvost elkellene kűldeni cipésznek.Szerintem fordulj egy másik orvoshoz,és kezeltesd mielött súllyosbodik az állapota,a te károdra.Mivel az ilyen jellegű intézményeket bezárták,ahol az ilyen betegeket kezelték,így kérdezd meg az orvost,hogy a továbbiakban mi a teendő.Sajnos elfog jönni az az időszak,amikor már nem lehet vele eggyütt élni.Mindenesetre ne hagyd magad lerázni,mert egy orvosnak az a dolga,hogy az ilyen helyzeteket megoldja.Ez nem egy nátha ami elmúlik.
2011. júl. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Felvettem már,de csak a hangját..meghallgatt a doktornő,azt' ennyi...higgyétek el,már volt hogy le is rázott többször,mikor anyu ügyében kerestem..a háziorvos tök ledöbbent hogy nem foglalkozik vele a pszichiáter...én most elköltözök a párommal,babát várunk,együttélni már nem lehet vele,csak miatta aggódom.az emberek tudják,milyen,a falusiak kiröhögik az utcán,a gyerekek kicsúfolják..
2011. júl. 7. 14:11
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Akkor az orvost felkell jelenteni,"azt annyi".Ilyen nincs,hogy egy ilyen beteg asszonnyal nem foglakozik,pedig a kötelessége lenne.Egyébként nem egyedi eset,ne aggódj.Nem egy ilyet, ilyesmit hallottam már az igazság az,hogy nem tudják őket hová tenni,nincs hol kezelni,nincs miből kezelni.Inkább lerázza,sza@ik rá.
2011. júl. 8. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
És tudjátok,nagyon nehezen sikerült rávennem hogy elmenjen a pszichológushoz..gondolhatjátok,milyem gyerekkorunk volt,én mégis túltettem magam ezen,elhatároztam hogy nem haragudni fogok rá,hanem segíteni neki,erre minden erőfeszítésemet porba dönti egy hanyag,nemtörődöm,buta orvos.köszönöm az eddigi válaszokat!és nagyon örülök,hogy valakiknek,valahol elmondhattam ezt..
2011. júl. 8. 09:01
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
A kolleganőm akiről beszéltem az ilyen kettős személyiségű. Ehhez tudnám hasonlítani. Kattanik egyet az agya elkezd ordibálni (szabadtéri munkán volt ez), de nem velünk ripakodik hanem egy képzeletbeli személlyel... Kattanik még egyet normális. A fia is elköltözött tőle, de odajár dühöngeni. Már a második barátnőjét nem viszi a közelébe, mert Őt is elüldözné. Orvosnál meg normális. Mondja Ő nem beteg! Nagyon sok ilyen ember van az országban. De addig nem lehet velük mit kezdeni míg ki nem bújik a szög a zsákból az orvos szeme láttára...
2011. júl. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!