Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy ügy határidős (rendőrsé...

Ha egy ügy határidős (rendőrségi), de hosszabb betegség miatt nem tudok lépni, akkor ugyanúgy lezárják vagy a betegség idejét elfogadják hosszabbításnak?

Figyelt kérdés

Tehát ha viszek nekik orvosi dokumentumokat a megbetegedésemről, akkor annak halasztó hatálya van, vagy nincs?


És ha emiatt már lezárták az ügyet, akkor ha bemutatom a papírokat, megint előveszik (mivel eddig nem volt tudomásom a rövid határidőről)?



2013. márc. 18. 07:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Milyen ügy(büntető, szabálysértési)? Milyen minőségben vagy érintettje az ügynek (tanú, sértett, gyanúsított, szabálysértés elkövetője)? Mit kellene tenned az ügy kapcsán (idézett, meghallgatni kívánt, feljelentő)?

Milyen betegség miatt, milyen hosszabbítást akarsz kérni?

2013. márc. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

uha, sok kérdés. próbálok:


Sértett vagyok, feljelentést tettem, de ha jól tudom, van valami határidő, hogy elrendelik-e a nyomozást vagy sem, én viszont azóta is beteg vagyok. amit eddig megtettem, arról pedig nem tudom, hogy elég-e a nyomozás alaposságának eldöntéséhez.

2013. márc. 18. 10:24
 3/5 A kérdező kommentje:
tehát büntetőügy, és én se tudom milyen betegség, de vannak papírjaim arról, hogy azóta is nagy a gond nálam, és képtelen vagyok bármit intézni.
2013. márc. 18. 10:25
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez a bűncselekménnyel kapcsolatos maradandó fogyatékosság?

Milyen minőségben indult a nyomozás?


Egyébként neked nem kell foglalkozni a meghosszabbítással, azt a rendőrök csinálják, és majd ezt követően küldik meg az ügyészségnek, akik vagy vádat emelnek, vagy nem. Utána kerülhet bíróság elé.

Egyébként, ha telefonon vagy levélben tudatod velük, hogy mozgásodban korlátozva vagy, akkor a lakásodban is kihallgathat a nyomozó.

2013. márc. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszi a segítséget, de elég bonyolult ez így :(

Szóval a bizonyítékok nagy része még nálam van, viszont amíg én lázban fetrengek, semmit se tudok kezdeni, lépni az ügyben, márpedig csak én vagyok benne, én tudom, mi hogyan, mikor.

Azaz enélkül simán lezárhatják, mert alaptalannak találják a feljelentést, de ezért kérdeztem, mi a határidő.

Ráadásként a bizonyítékok jó része még csak nálam sincs egyelőre.


Na most ha lezárják esetleg, akkor van mód arra, hogy újra nyissák az egészet, ha végre jobban leszek, és tudok is lépni? Elég fontos lenne, tehát azért megpróbálok élni valami kifogással, ahhoz túl durva, hogy a betegségem miatt elússzon az egész.

2013. márc. 19. 11:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!