Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a teendő használt cikknél?

Mi a teendő használt cikknél?

Figyelt kérdés

Eladtam a 2 éves telefonom egy ismerősömnek 60.000 FT-ért.(iPhone4) Egy hónapot használta, ám a telefon ekkor kipurcant. Állítólag elszállt benne az alaplap. Azt követeli tőlem, hogy vásároljam vissza a telefont, mert hogy az én hibám, hogy a telefon elromlott.


Mit tegyek? Már kb. zaklatnak ezzel a visszavásárlásos dologgal, én a telefont jó állapotban adtam át, egy hibát mondtam neki, azt megértette, de ezután állítólag sorba jöttek elő a hibák a telefonból 1 hónap alatt.


2013. márc. 21. 19:25
 1/5 tetro ***** válasza:
Pereljen be...
2013. márc. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Jog szerint neked is kötelező garanciát vállalnod az eladott Iphonra.Viszont ha van egy adásvételi ahol ezt kizárod akkor nem vagy köteles.Abból indulok ki hogy nem csináltatok ilyesmit.Ha beperel akkor kb 50 százalék az esélye hogy meg is nyeri, fizetheted a perköltségeket meg az ő ügyvédjét is.Szerintem nem fog beperelni úgyhogy felejtsd el.
2013. márc. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 tetro ***** válasza:
Szerintem garanciát nem csak jótállást kell vállalnia a magánszemélynek. Akkor viszont a vevőnek kell bizonyítania, hogy a hiba már a vásárlás pillanatában is fennállt.
2013. márc. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Szerintem helytelenul lett hasznalva ugyanis egy 13 eves gyerek kapta keg a telefont es ezvolt az elso okostelefonala.. Megmernek rola gyozodni, hogy beazott vagy csinalt vele valamit csak nem meri elmondani. Eladas elott leszervizeltettem ismerosnel es o mondta, hogy egy hibaja van de az javithato es meg is lett oldva egy tokkal.
2013. márc. 21. 19:47
 5/5 anonim ***** válasza:

Nyolc munkanapon belül állhat el a vevő ilyen esetekben a vásárlástól.

a használt termékekre sem az Európai Unióban, sem hazánkban nincs kötelező jótállás, hanem csak szavatosság. Ez azt jelenti, hogy a használt terméknek is a teljesítéskor hibátlannak, azaz természetesen a korának megfelelő állapotban kell lennie. Meghibásodás esetén a vásárlónak kell bizonyítania, hogy a termék már a megvásárláskor hibás volt.

2013. márc. 22. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!